Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Epic Games, Metaverse Müzik Deneyimleri Oluşturmak İçin Harmonix İş Ortağı

Epic Games, Metaverse Müzik Deneyimleri Oluşturmak İçin Harmonix İş Ortağı

Bu hafta, gerçek zamanlı 3D (RT3D) içerik oluşturma platformu ve yazılım geliştirme firması Epic Games, video oyunu geliştiricileriyle iş birliği yaptığını duyurdu Harmonix Metaverse platformu Fortnite için interaktif müzik deneyimleri oluşturmak için.

26 yıl önce kurulan Harmonix, son derece popüler Rock Band ve Guitar Hero franchise’ları da dahil olmak üzere başarılı müzik ritim oyunları ve beraberindeki donanımlarla ünlüdür.

Şimdi, Epic ile ortaklık, Harmonix’in önceki başarısını interaktif müzik deneyimleriyle çevirmesini ve bunu Epic’in büyüyen tüketici sınıfı Metaverse platformu Fortnite’a tanıtmasını sağlıyor.

Fortnite, benzersiz büyük ölçekli eşler arası oynanışı sayesinde başarıya giden çevrimiçi çok oyunculu bir video oyunudur. Fortnite’ın başarısı nedeniyle birçok firma dijital alanı genç kitleler arasında marka bilinirliği artırmak için kullanıyor.

Haber geldi, küresel popstar Ariana Grande platformun ‘Rift Tour’ konser serisinin bir parçası olarak Fortnite’ta beş ayrı dijital canlı şov düzenledi. Bu, Fortnite’ın daha çeşitli kullanım örneklerini barındırabilen bir Metaverse platformuna geçişinin bir parçasıydı.

“Müzik şimdiden milyonlarca insanı bir araya getiriyor. Fortnite,” dedi Alain Taşcan, Epic Games Oyun Geliştirme Başkan Yardımcısı. Başkan Yardımcısı şunları ekledi:

“Harmonix ekibiyle birlikte, pasif dinleyicilerden aktif katılımcılara giderek oyuncuların müziği deneyimleme şeklini dönüştüreceğiz.”

Ayrıca Robolox gibi benzer sosyal oyun platformları, lil nas x ve zara larsson gibi popüler sanatçılarla birlikte çalışarak uygun bir Metaverse platformu haline geliyor.

Sanal Konserler

Duyuru, birçok etkinlik organizatörünün canlı etkinliklere ev sahipliği yapmak için Metaverse platformlarına yöneldiği devam eden COVID-19 salgınının ortasında geldi.

Bu ayın başlarında, Justin Bieber megastarların yaklaşan gerçek hayattaki ‘Justice World Tour’u tanıtmak için tarayıcı tabanlı bir sanal gerçeklik (VR) konser deneyimine ev sahipliği yapmak için Wave ile ortaklık kurdu.

2016 yılında bulunan Wave, müzik hayranlarının Metaverse tarafından geliştirilmiş iletişim yetenekleriyle bağlantı kurmasını sağlayan tarayıcı tabanlı bir VR platformudur.

Buna ek olarak, Avustralya müzik festivali Çimlerde Irşad vr etkinlik firması Sansar ile ortaklık yaparak hayranları için yıllık etkinliği sadık bir şekilde yeniden inşa etti.

Etkinlik, popstarın dijitalleştirilmiş bir versiyonu olan “Grimes Metaverse (Süper Beta)” olarak önceden biçimlenen The Killers, Khalid, Chvrches, Charli XCX ve Grimes’ı ağırladı.

Bu yıl, Tayvanlı teknoloji firması ve kulaklık üreticisi HTC VIVE da beta sürümünü tanıtarak sanal aşamaya geçti. Beatday entegre NFT ve eCommmerce fırsatlarına sahip şirket içi VR etkinlik platformu.

Kurumsal Sınıf Metaverse için Epic Planları

Da SIGGRAPH 2021, Epic Games, kurumsal sınıf Metaverse çözümlerine güç sağlamak için RT3D video oyun motoru olan ‘Unreal’i kullanmak için büyük planları olduğunu açıkladı.

Bu haber, Cary merkezli firmanın akıllı gözlük üreticileri Nreal ile çok yıllık ateşli bir hukuk savaşında savaşarak gelmesinden sonra geldi.

Buna göre Epic’in 2018 dolgusu, firma, ‘Nreal’ ve ‘Unreal’ ticari markalarının görsel olarak benzer olduğunu ve karşılıklı teknoloji ortakları arasında karışıklığa yol açabileceğini savundu.

Yine de, bu yılın başlarında ABD mahkemeleri Epic’e ilgili tüm mahkeme ücretlerini ödeyin.

Buna rağmen Epic, Metaverse planlarıyla ilerliyor. Son zamanlarda, firma bir anıtsal ortaklık Nvidia, Microsoft ve Cesium ile önemli küresel konumların jeo uzamsal haritalama ve dijital ikizlerini oluşturun.

Buna ek olarak, Nividia unreal motor yazılım geliştirme kiti (SDK) açık ‘ dahilOmniverse‘ sanal işbirliği için oluşturulmuş platform.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.