Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

En iyi Rus et üreticisi Windows BitLocker şifreleme saldırısıyla vuruldu


En iyi Rus et üreticisi Windows BitLocker şifreleme saldırısıyla vuruldu
(Kaynak: Miratorg)

Rusya federal veterinerlik ve bitki sağlığı denetim hizmeti Rosselkhoznadzor’un bir raporuna göre, Moskova merkezli et üreticisi ve dağıtıcısı Miratorg Agribusiness Holding, BT sistemlerini şifreleyen büyük bir siber saldırıya uğradı.

Duyuru, saldırganların Windows BitLocker Dosyaları şifreleme özelliği, esasen bir fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirir.

Ajansa göre, Miratorg Rusya’nın en büyük ve gıda tedarikçilerinden biri olduğu için saldırının arkasındaki neden mali değil sabotaj gibi görünüyor.

Uzlaşma noktası, veterinerlik hizmetleri ve bu alanda faaliyet gösteren şirketler tarafından kullanılan bir devlet bilgi sistemi olan VetIS idi ve bu konuda daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, muhtemelen bir tedarik zinciri uzlaşması haline geldi.

“Muhtemelen bu olay, kolektif Batı’nın Rusya’ya karşı başlattığı enformasyonel ve ekonomik “topyekün savaşın” bir tezahürüdür. Onunla entegre binlerce Rus ve yabancı yazılım sistemi, bu hiç olmadı” dedi. Rosselkhoznadzor (makine tercüme edildi)

“Elbette bunun sadece bir tesadüf olduğu varsayılabilir, ancak VetIS’e yönelik devam eden saldırılar göz önüne alındığında, bu varsayım bizim için son derece olası görünmüyor – Batı’nın bize bu savaşı ilan etmesinden bu yana geçen süre çok kısa.” ajans eklendi.

Olay, Miratorg Holding’in tüm yan kuruluşları olan aşağıdaki şirketleri etkiledi:

 • FATEŞKAYA YAĞNYATINA
 • BRYANSKY BROYLER
 • MIRATORG-KURSK
 • BRYANSKAYA ET ŞİRKETİ
 • SVINOKOMPLEKS KURASOVSKIY
 • PRODMIR
 • SVINOKOMPLEKS KOROČA
 • ÜÇLÜ YATIRIM
 • BELGO GEN
 • AGROFIRM “BLAGODATENSKAYA”
 • MIRATORG BATI
 • TİCARET ŞİRKETİ “MİRATORG
 • SVINOKOMPLEKS SAFONOVSKII
 • SVINOKOMPLEKS PRISTENSKIY
 • MIRATORG-BELGOROD
 • VOZROZHDENIE
 • KALININGRAD ET FİRMASI
 • SVINOKOMPLEKS KALINOVSKII

Miratorg’da da var yayınlandı ifade sonuçları ortadan kaldırmak ve işinin normal işleyişini yeniden sağlamak için şimdiden çalıştığını söyledi. Firma, saldırının Rus vatandaşlarına tedarikini ve sevkiyatlarını etkilemeyeceğine söz vererek, teslimat operasyonları üzerinde sınırlı bir etkiye işaret etti.

Şirket ayrıca saldırganın motivasyonu hakkında şu açıklamayı yaptı (makine tercümesi):

Ülkenin en büyük işletmelerine ve devlet kurumlarına yönelik artan hacker saldırılarının ışığında, bu olayın ülkenin en büyük et işleme işletmelerinden birine karşı düşmanca bir şekilde gerçekleştirildiği varsayılabilir.

Siber saldırının etkisini azaltmak için federal kurum, ürünlerin taşınması için katı belgelendirme gereksinimlerini geçici olarak kaldırarak Miratorg ve yan kuruluşlarına mal taşıma konusunda yardımcı olacak.

Ayrıca, elle yazılmış sertifikaları kabul edecek ve gerektiğinde resmi belgeler yayınlamak için federal platforma (Merkür) erişim sağlayacaktır.

Rosselkhoznadzor, bu kritik zamanlarda müşterilerin gıdaların güvenliğiyle ilgili endişelerini hafifletmek için Miratorg’un iyi bir itibar geçmişine sahip olduğunun altını çiziyor, bu nedenle bu istisna bu dikkate alınarak yapılıyor.

Son olarak ajans, Rusya’daki tüm şirketlere, dosyalarının ve veritabanlarının geçici olmayan ortamlarda yedeklerini oluşturmaları için VetIS’i kullanmalarını ve “aşırı formalizmi” bir kenara bırakıp birbirlerine yardım etmelerini tavsiye ediyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.