Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ele.me, çok sayfalı bir Aşamalı Web Uygulaması ile performans yükleme sürelerini iyileştirir

Ele.me, çok sayfalı bir Aşamalı Web Uygulaması ile performans yükleme sürelerini iyileştirir

Ele.me anakara Çin’deki en büyük yemek siparişi ve dağıtım şirketidir. Çin’in dört bir yanındaki 200’den fazla şehirden 260 milyon kayıtlı kullanıcıya hizmet veriyor ve 1,3 milyondan fazla restoran listesine sahip. Kullanıcılarının %99’unun mobil cihazlardan yemek sipariş etmesiyle Ele.me, mobil web deneyimini iyileştirmek, kesintili bağlantılarda daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmek için yola çıktı. operasyonel ihtiyaçlar.

  • Önbelleğe alınmış tüm sayfalarda yükleme süresi %11,6 azaldı
  • Yükleme süresi tüm sayfalarda ortalama %6,35 azaldı.
  • Tutarlı etkileşim süresi, ilk yüklemede 3G ağında 4,93 saniyeye düştü

ele.me PWA’yı piyasaya sürdükten sonra yükleme sürelerimiz önemli ölçüde düştü ve mobil web deneyimimizi Çin’deki en hızlı yemek rezervasyon sitelerinden birine dönüştürdü.

Spencer Yang, Ele.me PWA Ürün Müdürü

Çok sayfalı uygulama ile tek sayfalı uygulama arasında seçim yapma #

Çok sayfalı bir uygulamada (MPA), bir kullanıcının gittiği her yol, sunucuya gereken ilişkili komut dosyaları ve stillerle birlikte sayfanın tam isteğini tetikler. Bu, her rota navigasyonunun yalnızca o rotayla ilgili içerik ve veriler için bir getirmeyi tetiklediği ve ardından kullanıcı arayüzünün istemci uygulamasında çalışan Javascript kodu tarafından oluşturulduğu tek sayfalı uygulama (SPA) modelinin tersidir.

Ele.me’nin son yıllardaki patlayıcı büyümesi, şirket içinde her biri kendi mikro hizmetini ana çatı altında yürütmekten sorumlu olan farklı iş birimlerinin büyümesine yol açtı. ihtisas. Ele.me ekibi, bu bireysel hizmetlerin birbirinden ayrılmasının en iyi şekilde, her ekibin kendi hizmetini çalıştırdığı ve sürdürdüğü çok sayfalı bir uygulama (MPA) modeli tarafından sunulduğu sonucuna vardı.

PRPL’yi bir MPA’ya uygulama #

PRPL modeli (ön yükleme kritik kaynaklar, render ilk rota, Önbellek kalan rotalar, tembel yük kalan rotalar), web geliştiricilerine, hızlı bir etkileşim süresine ve ağ gidiş dönüşlerini azaltmak için önbelleğe almayı en üst düzeye çıkarmaya özel bir vurgu yaparak, bir PWA’nın yapısına rehberlik edecek bir dizi ray sağlar. PRPL, SPA’lar üzerinde iyi bir şekilde test edilmiş olsa da, bir DKA’da gerçekte nasıl uygulanacağı daha az netti. Ele.me, MPA’larını bir PWA olarak yeniden oluşturmayı düşünürken PRPL zihniyetini benimsemeye karar verdi. Bunu yapmak için, bir kullanıcı bir sayfaya gittiğinde, ön yükleme dahil ederek o sayfa için kritik kaynaklar &LTlink rel="preload"> gerektiği gibi veya tarayıcının ön yükleyicisinin ek ipuçlarına ihtiyaç duymadan işini yapabilmesi için bu komut dosyalarını yeterince sığ bir düzeyde ortaya çıkarmak. Ayrıca tarayıcı tarafından her desteklendiğinde bir hizmet çalışanı kurarak PWA’larını aşamalı olarak geliştirirler ve daha sonra tarayıcıyı getirmek ve önbellek diğer üst düzey gezinme yolları, böylece kullanıcı PWA’da tıkladıkça daha hızlı yükleme ve işleme deneyimi elde eder. Bir MPA’daki her sayfa kendi rotasıdır, bu nedenle ilk rotanın oluşturulması her rota için kritik işleme yolunu optimize etmek için en iyi uygulamaları uygulamaya eşdeğerdir. Bu değişikliklerle birlikte, toplam yükleme süresi tüm sayfalarda ortalama %6,35 azaldı.

Geçiş iskelet ekranlarının en kısa sürede sunulması #

Ele.me fikrini uygulamak istedi iskelet ekranlar kullanıcı herhangi bir düğmeye veya bağlantıya her dokunduğunda, sayfanın kullanıcıyı o yeni sayfaya geçirerek ve ardından içerik kullanılabilir hale geldikçe o sayfaya içerik yükleyerek mümkün olan en kısa sürede tepki vermesini sağlamanın bir yolu olan UX’e; bu aynı zamanda PWA’nın algılanan performansını iyileştirmenin anahtarıdır. Bununla birlikte, bir MPA’daki her sayfa kendi başlangıç ​​rotası olduğundan, her gezinme, gerekli tüm yükleme, ayrıştırma ve değerlendirme çalışmalarının her seferinde yeniden yapılmasını gerektirir.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Ele.me, iskelet ekranını gerçek bir UI bileşeni olarak oluşturdu ve ardından Vue bileşenlerini oluşturmak ve ardından HTML şablonlarına enjekte etmeden önce dizelere önceden oluşturmak için Vue.js’nin Sunucu Tarafı İşleme yığınını kullandı. Bu, iskelet ekranı doğrudan oluşturmalarına ve sayfalar arasında gezinirken daha akıcı bir geçiş elde etmelerine olanak tanır.

Sayfa geçişi sırasında iskelet ekranı
Sayfa geçişinden sonra tamamen oluşturulan sayfa

Hizmet çalışanı ile paylaşılan kaynakları önbelleğe alma #

Bir kullanıcı PWA’da gezinirken farklı rotalar yüklenir ve bu rotaları ağdan tekrar tekrar yüklemek israf olur. Bunun üstesinden gelmek için Ele.me, kullanıcıların en çok önemsediği kritik yolları analiz etti, bu kritik yolların bağımlılıklarını toplamak için bir web paketi eklentisi oluşturdu ve ardından kullanıcının istemci tarayıcısına bir hizmet çalışanı yüklediklerinde bu yolları önbelleğe aldı. Bu kritik yollar, PWA’nın tipik UI kabuğunu oluşturan Javascript, CSS ve görüntüleri içerir.

Önemli olarak kabul edilen ancak kritik olmayan yollar, kullanıcı PWA’da gezinmeye devam ederken bunun yerine çalışma zamanında hizmet çalışanı tarafından artımlı olarak önbelleğe alınır. Bu, Ele.me’nin PWA’yı kullanıcılara tüm ağ koşullarında doğrudan önbellekten sunmasına olanak tanır. Sonuç: Önbelleğe alınmış tüm sayfalarda yükleme süresi %11,6 azaldı.

daha fazla okuma #

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.