Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır


Bilgisayardan ekran görüntüsü alma,Mac’te Ekran Görüntüsü nasıl alınır,Chromebook’ta Ekran Görüntüsü Nasıl alınır,İPhone’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır,Blog yayınınıza bir ekran görüntüsü eklemek istiyor musunuz, ancak bunu yapmanın en iyi yolundan emin değil misiniz? Ekran görüntüleri, blog yayınlarınıza masaüstünüzün veya mobil ekranınızın resim anlık görüntüsünü paylaşmanıza olanak tanır. Bu makalede, WordPress blog yazılarınız için ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Blog Yazıları için Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almanın birçok farklı yolu olduğundan, farklı cihazlarda ve uygulamalarda ekran görüntüsünün nasıl alınacağı konusunda adım adım bir kılavuz oluşturduk. Sizin için kolaylaştırmak amacıyla, aşağıdaki bir içerik tablosu da oluşturduk, böylece sizin için daha uygun olan yöntemi hızlıca bulabilirsiniz.

CloudApp Kullanarak Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir

CloudApp , piyasadaki popüler bir ekran yakalama uygulamasıdır. Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü kolayca almanızı ve paylaşmanızı sağlar. CloudApp, ekran görüntüsünün bağlantısını otomatik olarak panoya kaydeder; bu, tüm ekran görüntülerinizi yönetebileceğiniz ve bunları WordPress dahil herhangi bir platformda paylaşabileceğiniz anlamına gelir.

Seçilen bir alanı veya tüm ekranı hızlı bir şekilde yakalamak için Mac ve Windows cihazlarıyla harika çalışır. CloudApp ayrıca Slack , Asana, Trello ve daha fazlası gibi tüm popüler iletişim uygulamaları ile bütünleşir .

Mac kullanıcıları, ekran görüntülerini yakalamak için ‘Command + Shift + 5’ tuşlarına basabilir ve Windows kullanıcıları CloudApp ile ekran görüntüsünü almak için ‘Alt + Shift + 5’ tuşlarına basabilirler.

Ekran görüntüsünü yakalarken canlı boyutu sol alt köşede göreceksiniz. İhtiyacınız olan tam boyutta bir ekran görüntüsü almanıza yardımcı olacaktır.

CloudApp ayrıca bir video screencast oluşturmanıza izin verir, böylece sesli sesli öğreticiler oluşturabilirsiniz. Tarayıcınızın menü çubuğundaki CloudApp simgesini tıklayın ve ekranınızı kaydetmek için TV simgesini seçin.

Ardından, videonun belirli bir bölümünü kaydetmek için artı işaretini (işaretçiyi) tıklatıp sürüklemeniz gerekir.

Seçtiğiniz alanın altında bir menü çubuğu görüntülenir. Ses kaydetmeye başlamak için mikrofon simgesine tıklayın ve ardından ‘Başlat’ düğmesine tıklayın.

Kaydı bitirdikten sonra ‘Son’ düğmesine tıklayın ve kaydedilen dosya bağlantınız panoya otomatik olarak kaydedilir.

CloudApp bir freemium uygulamasıdır ve ekran görüntülerini yakalamak ve paylaşmak için en hızlı yoldur. Verimlilik ve işbirliğine yardımcı olmak için tüm şirketimizde kullanıyoruz.

Ancak, CloudApp’ı kullanmak istemiyorsanız, yerel işlevleri kullanarak farklı cihazlarda ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Mac’te Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir

Bir Mac cihazı kullanıyorsanız ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız, bunun için birkaç seçenek vardır.

Mac cihazlarında, tüm ekranı, ekranınızın seçilen bölümünü, belirli bir pencereyi ve daha fazlasını yakalayabilirsiniz.

Bir Mac cihazındaki tüm ekranın bir ekran görüntüsünü almak için, sadece ‘Shift + Command + 3’ tuşlarına basın ve ekranınızı yakalar.

Seçilen bir bölümü yakalamak istiyorsanız, ‘Shift + Command + 4’ tuşlarına basın. Ardından, seçilen alanın ekran görüntüsünü almak için artı işaretini (işaretçi) tıklayıp sürükleyin.

Belirli bir pencerenin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız, ‘Shift + Command + 4’ tuşlarına basın ve klavyenizdeki ‘Boşluk çubuğuna basın. İşaretçinin bir kamera simgesine dönüşeceğini göreceksiniz. Vurgulamak ve yakalamak için kamera simgesini bir pencerede sürükleyin.

Not: Tüm uygulamalar pencerelerinin ekran görüntüsünü almanıza izin vermeyebilir. Bu durumda, seçilen bölümün ekran görüntüsünü alabilir ve kırpabilirsiniz.

Varsayılan olarak, tüm ekran görüntüleri masaüstünüzde, dosya adı ve dosya adı olarak .png olarak yakalama süresi / tarihi ile kaydedilecektir.

Windows üzerinde bir ekran görüntüsü nasıl alınır

pc ekran görüntüsü alma,Windows cihazlarınızda ekran görüntüsü almak için ‘Ctrl + PrtSc’ tuşlarına basmanız gerekir. Bu, tüm ekranı yakalayacaktır.

Ardından, gerekli alanı kırpmak ve bilgisayarınıza kaydetmek için bu ekran görüntüsünü Adobe Photoshop gibi bir görüntü düzenleme yazılımında açabilirsiniz.

Windows 10 çalıştırıyorsanız, ekran görüntülerini kolayca almak için yeni Snipping aracını da kullanabilirsiniz. Kırpma aracı, ekranınızın belirli bir bölümünü yakalamanıza ve otomatik olarak panoya kaydetmenize olanak tanır.

Snipping aracıyla ekran görüntüsü almaya başlamak için ‘Windows + Shift + S’ tuşlarına basabilirsiniz. Ardından, ekranınızdaki bir alanı seçmek için işaretçiyi tıklayıp sürükleyin. Sağ tıklamayı bıraktığınızda ekran görüntüsünü otomatik olarak yakalayacaktır.

Ekran görüntüsü panoya kaydedildiği için, daha fazla değişiklik yapmak için Adobe Photoshop gibi herhangi bir görüntü düzenleme yazılımına yapıştırabilir ve daha sonra bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Chromebook’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Chromebook’ta, ekranınızın tamamını veya seçili bir alanın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Tam ekranınızı yakalamak için ‘Ctrl + Switch Window’ tuşlarına basın.

Not: Chrome OS 64.0.3282.134 veya daha yenisini kullanıyorsanız, tüm ekranınızı yakalamak için ‘Güç + Ses Kısma’ düğmelerine basmanız yeterlidir.

Seçilen bir alanın ekran görüntüsünü almak için, ‘Ctrl + ÜstKrkt + Pencereyi Değiştir’ tuşlarına basmanız gerekir. Ardından, yakalamak istediğiniz alanı seçmek için artı işaretini (işaretçi) tıklayıp sürükleyin.

Tıklamayı bitirdikten sonra ekranınızın sağ alt köşesinde, ekranınızın ekranın ‘İndirmeler’ klasörüne kaydedildiğini belirten bir bildirim görürsünüz.

Harici (genel) klavye takılı bir Chromebox kullanıyorsanız, ekran görüntüsünü almak için ‘Ctrl + F5’ tuşlarına basın. F5 tuşu, bir Chromebook’ta “Pencereyi Değiştir” tuşu ile aynı işlevi görür.

İPhone’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça basittir

Bir iPhone X kullanıyorsanız, o zaman blog gönderilerinizi veya uygulamanızı ekranda açmanız gerekir. Sağ taraftaki ‘Side’ düğmesine ve telefonunuzun sol tarafındaki ‘Sesi Aç’ düğmesine basın.

Her iki düğmeye de aynı anda bastığınızdan emin olun. Ekranın bir ekran görüntüsünü alıp fotoğraflarınızdaki ‘Ekran görüntüsü’ klasörüne kaydeder.

İPhone 8 veya daha eski modeller kullanıyorsanız, akıllı telefonunuzda yakalamak istediğiniz ekranı açın. Ekran görüntüsünü almak için ‘Power + Home’ tuşlarına aynı anda basın.

Android Telefon’da ekran görüntüsü nasıl alınır?

Android OS ile akıllı telefonlar satan birçok farklı telefon üreticisi var (Samsung Galaxy, Motorola, Google Pixel, vb.). Ancak çoğu yeni cihaz ekran görüntüsünü almak için aynı evrensel süreci takip eder.

Android telefonunuzda, yakalamak istediğiniz ekranı açmanız gerekir. Ardından, ‘Power + Volume Down’ tuşlarına birlikte basın.

Ekran görüntüsünü alıp fotoğraf galerinize kaydeder.

Bu kadar. Bu makalenin blog gönderileriniz için ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.