Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

E-posta bülteni nasıl oluşturulur

E-posta bülteni nasıl oluşturulur


Web siteniz, blogunuz veya e-Ticaret işiniz için bir e-posta bülteni oluşturmak ister misiniz?Bir e-posta bülteni, kullanıcılarınızla iletişim halinde olmanıza, web sitenize geri getirmenize ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

E-posta bülteni

Buradaki zorluk, birçok yeni başlayanın bir e-posta bültenine başlamanın zor olduğunu bulmak. Esas olarak, bunun çok teknik veya zaman alıcı olacağını düşünüyorlar.

Bu, 10 yıl önceki durumdu, ancak şimdi bir e-posta bülteni oluşturmak o kadar kolaydır ki, teknik olmayan bir kişi bile yapabilir!

1 milyondan fazla aboneye sahip bir e-posta bülteni oluşturduktan sonra, adım adım talimatları izleyerek bir e-posta bülteninin nasıl başlatılacağına dair nihai bir rehber oluşturmaya karar verdik.

Amacımız işlem boyunca size yardımcı olmak ve e-posta bülteninizi DOĞRU şekilde düzenlemenize yardımcı olmaktır.

Bu kapsamlı bir rehber olduğundan, daha kolay gezinmek için bir içerik tablosu ekledik.

 • E-posta bülteni nedir
 • Neden bir e-posta bülteni başlatmalı?
 • Bir e-posta bültenine kimler başlamalı?
 • Bir e-posta bülteni nasıl başlatılır
 • Bir e-posta listesi oluşturma
 • E-posta listesi ayarlarınızı yapma
 • Daha fazla abone edinmek için bültene kaydolma formları ekleme
 • İlk bülten e-postanızı gönderme
 • Daha fazla e-posta abonesi almak için ipuçları
 • E-posta bülteninizden nasıl para kazanabilirsiniz?
 • Bülteninizin e-postalarını istenmeyen postalardan uzak tutma

E-posta Haber Bülteni Nedir?

Bir e-posta bülteni, ürününüz, işletmeniz veya kar amacı gütmeyen kuruluşunuz hakkında haberler, ipuçları ve güncellemeler göndermenizi sağlayan bir çevrimiçi iletişim şeklidir.

Bu güncellemeleri almak için, insanların e-posta adreslerini vererek e-posta listenize katılmaları gerekir. Bu kullanıcılara abone, potansiyel müşteri veya kişi denir.

Kuruluşlar ve bireyler e-posta bültenlerini birçok farklı şekilde kullanır. Örneğin, işletmeler kullanıcılara ürün bilgileri, yeni gelenler ve en son güncellemeleri göndermek için e-posta bültenlerini kullanır.

Web siteleri ve bloglar, içerik güncellemeleri göndermek, trafiği artırmak ve sadık bir takip oluşturmak için e-posta bültenlerini kullanır.

Neden bir e-posta bülteni oluşturmamız lazım?

Bugün web sitenizi ziyaret edenlerin% 75’inden fazlasının bir daha asla bulamayacağını biliyor muydunuz?

Senin suçun değil, sadece internet çok büyük ve dışarıda bir sürü içerik var.

Bir e-posta bültenini başlatmak, bu web sitesi ziyaretçilerini abonelere dönüştürmenize olanak sağlar. E-posta bülteninize katıldıklarında, iletişim halinde kalabilecek ve web sitenize geri getirebileceksiniz.

Temel olarak bir e-posta bülteni olmadan, her gün potansiyel aboneleri ve müşterileri kaybediyorsunuz.

Şimdi, ‘Ya kullanıcıların sosyal medyada bizi takip etmesini istersek? Bu, bu kullanıcılarla iletişim kurmanın bir yolunu sağlamaz mı? ‘

Olacak ve kesinlikle ardından bir sosyal medya inşa etmelisiniz. Ancak, bu sosyal medya platformlarına sahip değilsiniz.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri izleyicilerinizin erişimini sınırlandırıyor. Daha da önemlisi, kullanıcılarınızın çoğu sosyal beslemelerini sık sık kontrol etmiyor olabilir.

Öte yandan, insanlar her gün birkaç kez e-posta gelen kutularını kontrol etme eğilimindedir. Çoğu kullanıcı, e-postalar için bildirimleri açık olan bir mobil cihaz kullanır.

Kimler E-posta Bülteni Kullanmalı?

Kullanıcılarımızın çoğu, genellikle işleri, blogları veya organizasyonları için bir bülten yapmaları gerektiğini soruyor. Cevabımız her zaman ‘Evet’.

Yeni başlamış olsanız bile, bülteninizi 1. günden itibaren oluşturmaya başlamalısınız. Her gün bunu yapmıyorsanız para, abone ve potansiyel müşteriler kaybediyorsunuz.

E-posta pazarlaması, sektörünüz, işletmeniz veya web sitesi trafiğinizden bağımsız olarak bir kazan-kazan durumudur.

1. Küçük İşletmeler için E-posta Pazarlama

İş web siteleri, sektörleri veya büyüklükleri ne olursa olsun, bir bülten oluştururken her zaman yararlanabilir.

Mevcut müşterileriniz, web sitesi ziyaretçileri ve potansiyel müşterilerinizle iletişimde kalmanın en uygun maliyetli yoludur.

2. E-Ticaret Siteleri için E-posta Bülteni

Bir araştırma, e-posta alıcılarının% 44’ünden fazlasının promosyon amaçlı bir e-posta nedeniyle en az bir satın alma işlemi yaptığını buldu.

Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız , e-posta pazarlaması, terkedilmiş arabaları ödeme yapan müşterilere dönüştürmenin en etkili aracıdır .

Uzun zamandır, e-ticaret devleri sıradan ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek için e-postadan etkin bir şekilde faydalanıyor.

3. Kar Amacı Gütmeyen E-posta Bülteni

Kar amacı gütmeyen kuruluşların bağış, destek, etkinlik ve daha fazlası için destekçilerine ulaşmaları gerekir. Sosyal medya, telefon ve fiziksel postalama gibi diğer medyaların hepsi e-posta pazarlamasından çok daha pahalı.

Bir e-posta bülteni oluşturmak, kâr amacı gütmeyen kuruluşların genel kamuoyu, destekçiler ve bağışçılarla iletişim halinde kalmasını sağlar.

Kullanıcıların, destekledikleri kar amacı gütmeyen e-postaları açma olasılıkları daha yüksektir. Aslında bin yılların% 49’u e-posta yoluyla destekledikleri kuruluşlardan güncelleme almayı tercih ediyor.

4. Bloglar ve Haber Siteleri için E-posta Bülteni

Bir blog oluşturmak veya içeriğe dayalı bir haber sitesi yapmak istiyorsanız , e-posta pazarlaması izleyicinizi oluşturmanın en iyi yoludur. Tüm popüler internet pazarlamacılarının, etkileyicilerinin ve ünlü blogcuların e-posta listelerini aktif olarak oluşturduğunu göreceksiniz.

İşte nedeni:

 • Web sitenize bir daha asla geri dönmeyecek kullanıcılara e-posta güncellemeleri gönderirsiniz.
 • Arama ve sosyal medya gibi üçüncü taraf platformlara güvenmeden, sadık bir okuyucu kitlesi yaratıyorsunuz.
 • Arama motorlarını veya sosyal medyayı kontrol etmiyorsunuz. Kişisel arama sıralaması bırakın ve sosyal medya profilleri sebepsiz askıya alınabilir. Öte yandan, e-posta listesinin sahibisin ve kullanma özgürlüğün var.

5. Eğitim İçin E-posta Bültenleri

Eğitim kurumları, meşgul bir öğrenci topluluğu, fakülte, veli ve yerel işletmelerden destek almalıdır. Bağış toplama, kabuller, etkinlikler veya diğer etkinlikler için olup olmadığı; E-posta, okulların ve kolejlerin ulaşması için en ucuz ve en doğrudan yoldur.

Bunlar, e-posta bültenlerinin işletmelere, bireylere ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara nasıl fayda sağlayabileceğinin birkaç örneğidir. Orada daha pek çok örnek var, bu yüzden çoğu pazarlamacı e-posta pazarlamanın çevrimiçi başarılı olmak için çok önemli olduğuna inanıyor.

Olduğu söyleniyor, kendi işinizi ve markanızı büyütmek için kolayca bir e-posta bültenini nasıl başlatabileceğinizi bir göz atalım.

1. Adım. Bir E-posta Bültenini Başlatmak

E-posta bülteninize başlamak için ihtiyacınız olacak en önemli şey bir e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcısıdır. Bunlar, e-posta adreslerini toplamanızı ve toplu e-postalar göndermenizi sağlayan şirketlerdir.

Dünyada Sürekli İletişim , SendinBlue , AWeber , Drip , ConvertKit ve daha pek çoğu dahil, yüzlerce e-posta pazarlama hizmeti var .

Neredeyse tüm popüler e-posta pazarlama servislerini denedikten sonra, kullanıcılarımızın Constant Contact’ı kullanmalarını öneririz . Dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir ve destekleri insanların başlamasına yardımcı olmakta mükemmeldir.

Constant Contact , hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak basit sürükle ve bırak araçlarıyla yeni başlayanlar için kolay bir e-posta pazarlama platformu sunar. Ayrıca gelişmiş e-posta listesi büyüme araçları, pazarlama otomasyonu, göz alıcı şablonlar ve daha pek çok şey var.

Öncelikle, Constant Contact web sitesini ziyaret etmeniz ve kaydol düğmesine tıklamanız gerekir . 60 günlük ücretsiz deneme süreleri vardır (kredi kartı gerekmez).

Düğmeyi tıkladığınızda, hesabınızı oluşturmak için bilgi sağlamanız gereken kayıt sayfasına yönlendirirsiniz.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Sürekli İletişim rehberli kurulumuna yönlendirileceksiniz. Bu makalenin ilerleyen kısımlarında nasıl kurulacağını göstereceğimiz için aşağıdaki ‘Bu adımı atla’yı tıklayın.

Şimdi Sabit İletişim panelinize ulaşacaksınız. Burası e-posta listelerinizi, abonelerinizi yöneteceğiniz ve e-posta bülteninizi göndereceğiniz yerdir.

Not: Constant Contact ücretsiz deneme hesabı yalnızca 100 e-posta göndermenize izin verir. Tüm güçlü özelliklere erişmek için ücretli planlarını satın almanız gerekecektir.

2. Adım. Bir E-posta Listesi Oluşturma

Bir e-posta listesi temel olarak abonelerinizin bir irtibat listesidir. E-posta bülteninizi almak için kayıt olan tüm kullanıcıların e-posta adreslerini içeren bir rehber olarak düşünün.

Kişilerinizi düzenli tutmak için bir e-posta listesi oluşturmanız gerekir.

Üst menüden ‘Kişiler’i tıklayın ve ardından kenar çubuğundaki E-Posta Listesi bağlantısını tıklayın.

Bu sayfa tüm e-posta listelerinizi gösterecektir. Varsayılan olarak, Sabit İletişim sizin için ‘Genel İlgi Alanı’ etiketli bir e-posta listesi oluşturur. Yeni bir e-posta listesi oluşturmak için ‘Yeni bir liste girin’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Listeniz için bir ad girmeniz istenecektir. Listeyi kolayca tanımlamanıza yardımcı olacak herhangi bir şey girebilirsiniz.

Ardından, ‘Liste ekle’ düğmesine tıklayın; Sürekli İletişim sizin için bir liste oluşturacaktır.

Bu e-posta listesini kullanmaya başlamak için eklenmiş en az bir kişiye ihtiyacınız var. ‘Kişiler’ sayfasını ziyaret ederek ve ‘Kişiler Ekle’ düğmesini tıklatarak listenize bir kişiyi el ile ekleyebilirsiniz.

Bu, size nasıl kişiler eklemek istediğinizi soran bir açılır menü gösterecektir. Devam etmek için ‘Bir kişiyi yazın’ seçeneğini seçmeniz gerekir.

Bir sonraki ekranda, iletişim bilgilerini girmeniz gerekir. Buraya kendi e-posta adreslerinden birini ekleyebilirsiniz. Bu, e-posta kampanyalarınızı test etmenizi sağlar.

İletişim bilgilerinizi girdikten sonra eklemek için kaydet düğmesine tıklayın. E-posta listeniz şimdi kullanıma hazır.

Artık bir e-posta listesi oluşturduğunuza göre, bazı temel liste ayarlarını yapmanın zamanı geldi.

Adım 3. E-posta Listesi Ayarlarınızı Yapma

Kurmak istediğiniz ilk şey hoş bir e-posta. Bu, kullanıcılarınıza e-posta bülteninize katıldıklarında gönderilen e-posta mesajıdır.

Başlayalım.

İlk önce üst menüden ‘Kampanyalar’ bağlantısını ve ardından ‘Oluştur’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Bu, bir e-posta kampanyası türü seçmenizin isteneceği bir pencere açar. Devam etmek için ‘E-posta Otomasyonu’nu tıklayın.

Bundan sonra, e-posta otomasyon türünü seçmeniz gerekir. Devam etmek için ‘Hoşgeldin e-postası’ seçeneğine tıklayın.

Ardından, e-postanız için bir şablon seçmeniz istenecektir. Üretici otomatik olarak size başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz ‘Hoş Geldiniz e-postası’ şablonlarını gösterecektir.

Constant Contact’ın sürükle ve bırak e-posta oluşturucusunda seçmek ve açmak için bir şablonu tıklamanız yeterlidir.

Buradan hoş geldiniz e-posta bülten şablonunuzu tasarlayacaksınız.

Kampanyanıza uygun bir başlık vererek başlayabilirsiniz; bu, daha sonra düzenlemeniz veya değiştirmeniz gerektiğinde kampanyayı belirlemenize yardımcı olur.

Düzenlemek için sol üst köşedeki ‘Adsız…’ bağlantısını tıklayın. Şimdi kampanyanız için bir ad girin; örneğin, hoş geldiniz e-postası, yeni kullanıcı kaydı, giriş vb.

Bundan sonra, e-posta şablonunu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak editörüdür, böylece öğeleri sol sütundan sürükleyip tuval üzerine bırakabilirsiniz. Ayrıca düzenlemek için e-postanın herhangi bir yerini işaretleyebilir ve tıklayabilirsiniz.

Logonuzu kendinizle değiştirebilir, markalamanıza uygun kendi başlık resminizi ekleyebilir, e-posta konusunu ve mesaj metnini gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Tasarımdan memnun kaldığınızda, e-postanızı kaydetmek için ‘Kaydet’i tıklayın ve ardından’ Devam Et ‘düğmesini tıklayın.

E-posta oluşturucu şimdi sizden bir e-posta listesi seçmenizi isteyecek. Devam edin ve önceki adımda oluşturduğunuz listeyi seçin. Bundan sonra, fiziksel adres formunu doldurun.

Birçok ülkedeki spam karşıtı yasalar nedeniyle, her bülten e-postasına fiziksel adres bilgilerini eklemeniz gerekir. Bu, işletme adresiniz veya posta kutunuz olabilir.

Son olarak, hoş geldiniz e-postanızı kaydedip etkinleştirmek için ekranın sağ üst köşesindeki ‘Etkinleştir’ düğmesini tıklayın.

Başarılı bir şekilde ‘Hoş Geldiniz e-postası’ kampanyası oluşturdunuz. Bundan sonra, bülteninize katılan tüm yeni kullanıcılar kayıt olduklarında bu e-postayı alacaklardır.

Etkili bir karşılama e-postası yazmak için bazı ipuçları

Hoş geldiniz e-postaları, gönderdiğiniz diğer e-posta bültenlerinden daha yüksek olan ortalama% 50 açık bir orana sahiptir.

Yeni abonelerin sizden duyacağı ilk şey olacak. Bu onları etkilemek için bir fırsat, bu yüzden bir sonraki e-posta bülteninizi bekliyorlar.

 • Teşekkürler ve kullanıcılarınızın iletişim bilgilerini sizinle paylaşmalarını takdir ettiklerini bilmelerini sağlayın.
 • Daha sonra, kendinizi, işinizi ve ne yaptığınızı tanıtmak istersiniz. Kısa ve basit tutun.
 • Kullanıcılarınızın onlara ne sıklıkta e-posta göndereceğinizi ve ne tür içerik ve teklifler beklemeleri gerektiğini bilmelerini sağlayın.
 • Kullanıcılara e-posta listenize katılmaya teşvik sözü verdiyseniz, bu bilgileri hoş geldiniz e-postanıza ekleyin.
 • Kullanıcıları markanıza tanıtmanın en iyi yolu, onları web sitenizdeki en faydalı içeriğe göndermektir. İçeriği keşfetmelerine yardımcı olur ve etkileşimi geliştirir.

Adım 4. Daha Fazla Abone Olmak İçin Haber Bülteni Kayıt Formları Oluşturma

Artık bir e-posta pazarlama platformuna kaydoldunuz ve e-posta listenizi kurdunuz. Terfi etmeye başlamanın zamanı geldi.

Daha fazla abone elde etmenin en kolay yolu, bültene kaydolma formlarını web sitenize eklemektir. Genellikle, e-posta pazarlama servisinizde web sitenize ekleyebileceğiniz hazır kayıt formları bulunur.

Ancak, bu kayıt formları iyi görünmüyor ve bazen bunları yerleştirmek istediğiniz kaba sığmıyor.

Haber bülteni kayıt formlarını WordPress sitenize nasıl kolayca ekleyebileceğinizi bir göz atalım. Size iki yöntem göstereceğiz ve bunlardan birini veya her ikisini birlikte seçebilirsiniz.

1. WPForms Lite (Ücretsiz) Kullanarak Bülten Kayıt Formu Ekleme

WPForms , piyasadaki eklentiden en iyi sürükle ve bırak WordPress’tir . Sürekli İletişim hesabınızla bağlantı kurmak için dahili destek içeren WPForms lite adlı ücretsiz bir sürümleri vardır .

Bu, bültene kaydolma formunuzu oluşturmak için WPForms’ın sürükle ve bırak form oluşturucusunu kullanmanıza olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey, WPForms Lite eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek .

Etkinleştirmeden sonra WPForms »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘Bütünleşmeler’ sekmesini tıklamanız gerekir .

Burada listelenen Constant Contact entegrasyonunu göreceksiniz. Genişletmek için tıklamanız ve ardından ‘Hesap Ekle’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Bu, Constant Contact hesabınızı WPForms’a bağlamak için gereken bilgileri size gösterecektir. ‘Sürekli İletişim’e kaydolmak için buraya tıklayın’ yazan bağlantıya tıklayın.

Bu sizi Sürekli İletişim web sitesine götürecek bir pencere açacaktır. WPForms’a Sürekli İletişim hesabınıza erişim vermek için ‘İzin Ver’ düğmesine tıklayın.

Ardından, kopyalamanız gereken bir yetkilendirme kodu göreceksiniz.

WPForms ayarları sayfasına geri dönün ve daha önce kopyaladığınız yetkilendirme kodunu girin. Ayrıca, bu entegrasyon için bir ad girmeniz gerekir.

Son olarak, ‘Sürekli İletişim’e Bağlan’ düğmesine tıklayın.

WPForms şimdi Constant Contact hesabınıza bağlanacaktır. Entegrasyonun yanında bir ‘Bağlı’ etiketi göreceksiniz.

Artık WPForms kullanarak bültene kaydolma formunuzu oluşturmaya hazırsınız.

WPForms oluşturucu arayüzünü başlatmak için basitçe WPForms »Yeni sayfa ekle seçeneğine gidin .

Formunuz için bir başlık girin ve ardından ‘Bülten kaydolma formu’ şablonunu tıklayın.

Bu, forma önceden eklenmiş zorunlu alanlarla birlikte hazırlanmış bir kayıt formu yükleyecektir.

Form alanlarını düzenlemek için işaretleyebilir ve tıklayabilir, gerekirse alan etiketlerini değiştirebilir ve gerekirse sol sütundan daha fazla alan ekleyebilirsiniz.

Formdan memnun kaldığınızda, Sürekli İletişim ile bütünleştirmek için Pazarlama sekmesine tıklamanız gerekir.

Sürekli İletişim sekmesine tıklayın ve ardından ‘Bağlantı Ekle’ düğmesine tıklayın. Bu bağlantı için bir başlık girmeniz istenecektir. Buraya bir şey girebilir ve ardından Tamam düğmesine tıklayabilirsiniz.

Ardından, bu bağlantının ayarlarını göreceksiniz. Sabit İletişim hesabınızı otomatik olarak algılar ve Hesap Seç alanı altında gösterir.

Bunun altında e-posta listesini seçmeniz gerekir. Daha önce oluşturduğunuz e-posta listesini seçmek için tıklayın.

Bundan sonra, WPForms form alanlarınızı Constant Contact alanlarına eşlemeniz gerekir. Yaptıktan sonra, kayıt formunuzu kaydetmek için üst kısımdaki ‘Kaydet’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

WPForms ayrıca, bültene kaydolma formunuzu web sitenizin herhangi bir yerine eklemenizi çok kolaylaştırır.

Formu web sitenizin kenar çubuğuna eklemek istiyorsanız, Görünüm »Pencere Öğeleri sayfasını ziyaret edin ve bir kenar çubuğuna WPForms pencere aracını ekleyin.

Widget’ınız için bir başlık girin ve daha önce oluşturduğunuz kayıt formunu seçin. Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

Haber bülteni kayıt formunuzu çalışırken görmek için artık web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Blog kayıtlarınıza veya sayfalarınıza kayıt formu da ekleyebilirsiniz. Gönderiyi düzenleyin ve WPForms bloğunu içerik alanına ekleyin.

Bloğu ekledikten sonra, daha önce oluşturduğunuz bültene kaydolma formunu seçin; WordPress onu yayınınıza yükler. Artık yayınınızı kaydedebilir veya yayınlayabilir ve eylemi görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

2. OptinMonster’ı (Pro) Kullanarak Bülten Kayıt Formu Ekleme

Bu yöntem için, daha hızlı e-posta aboneleri edinmenize yardımcı olacak, piyasadaki en iyi araç olan OptinMonster’ı kullanacağız !

Çıkış amaçlı teknolojiye sahip lightbox açılır pencereleri, 2 adımlı optinler, kayan formlar, kayan çubuk ve daha fazlası gibi düzinelerce yüksek dönüştürme kayıt formu içerir. Bu, e-posta listenizi hızlı bir şekilde büyütmek için ihtiyacınız olan güçlü araçları sağlar.

İlk önce bir OptinMonster hesabı için kaydolmanız gerekir . Bu birinci sınıf bir hizmettir ve planları aylık 9 dolardan başlamaktadır.

OptinMonster’a kaydolduktan sonra, hesap panonuza erişeceksiniz.

İlk OptinMonster kampanyanızı oluşturalım. Başlamak için ‘Kampanya Oluştur’ düğmesini tıklayın.

Daha sonra, bir optin tipi seçmeniz istenecek. Bu rehber uğruna, bir lightbox açılır kayıt formu oluşturacağız. Bunun altında kampanyanız için bir şablon seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, kampanyanız için bir başlık girmeniz ve web sitesi adresinizi girmeniz istenecektir.

Bu OptinMonster oluşturucu arayüzünü başlatır. Optin formlarınızı tasarlayabileceğiniz güçlü bir sürükle ve bırak kampanyası oluşturucu.

Ekrandaki herhangi bir öğeyi düzenlemek için işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz. Ayrıca, tercihinize farklı öğeler eklemek için yeni bloklar ekleyebilirsiniz.

Tasarımdan memnun kaldığınızda, OptinMonster kampanyasını Constant Contact hesabınıza bağlamanın zamanı geldi.

Üst menüden ‘Entegrasyonlar’ sekmesine geçin ve ardından ‘Yeni entegrasyon ekle’ düğmesine tıklayın.

Ardından, ‘E-posta servis sağlayıcınız’ olarak Sürekli İletişim’i seçmeniz ve ardından ‘Sürekli İletişim ile Kayıt Ol’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Bu, ‘İzin Ver’ düğmesine tıklamanız gereken bir pencere açar.

OptinMonster’a geri dönün ve bu bağlantı için bir ad girin. Bundan sonra, ‘Sürekli İletişim’e Bağlan’ düğmesine tıklayın.

OptinMonster şimdi Constant Contact hesap bilgilerinizi alacak. Bülteniniz için oluşturduğunuz e-posta listesini seçmeniz gerekir.

Şimdi, kampanyanızın görüntüleme kurallarına bakacağız. Görüntü kuralları, kampanyanızın ne zaman ve nerede gösterileceğini seçmenize olanak sağlar.

Varsayılan olarak, OptinMonster 5 saniye sonra herhangi bir kullanıcıya açılır pencereyi gösterecektir. Pop-up yalnızca ilk sayfalarında görünecek ve aynı oturum sırasında kullanıcılarınızı bir daha rahatsız etmeyecektir.

Ardından, Yayınla sekmesine geçmeli ve kampanya durumunu Canlı olarak değiştirmelisiniz. Bundan sonra, tüm kampanya ayarlarınızı saklamak için ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

OptinMonster kampanyanız şimdi hazır, hadi bunu WordPress sitenize ekleyelim.

Öncelikle, sitenize ücretsiz OptinMonster eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Bu eklenti, WordPress siteniz ile OptinMonster arasında bir bağlayıcı görevi görür.

Etkinleştirmeden sonra, WordPress yönetici kenar çubuğunuzdaki OptinMonster menü öğesini tıklamanız gerekir. Bir sonraki ekranda, devam etmek için ‘Hesabınızı Bağlayın’ düğmesine tıklayın.

Ardından, OptinMonster API anahtarınızı girmeniz istenecektir. Bu bilgiyi OptinMonster web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

API anahtarını girdikten sonra ‘OptinMonster’a bağlan’ düğmesine tıklayın. Eklenti şimdi web sitenizi OptinMonster’a bağlayacaktır.

Sonra, ‘Kampanyalar’ sekmesine geçmeniz gerekir. Burası tüm OptinMonster kampanyalarınızın görüneceği yerdir. Burada hiç kampanya görmüyorsanız, ‘Kampanyaları yenile’ düğmesini tıklayın.

Şimdi, oluşturduğunuz kampanyanın altındaki ‘Canlı Yayına Git’ seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Bundan sonra, bültene kaydolma pop-up’unuzu çalışırken görüntülemek için web sitenizi yeni bir Gizli tarayıcı sekmesinde ziyaret edebilirsiniz.

OptinMonster, web siteniz için daha fazla aboneyi hızlı bir şekilde edinmek için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

Aşağıda, OptinMonster ile oluşturabileceğiniz birkaç kampanya türü daha vardır.

 • Bir kaydırma kaydırma kutusu kayıt formu
 • Yapışkan bir kayan altbilgi kayıt formu
 • Geri sayım sayacı kayıt formu ile FOMO’yu tetikleme

Adım 5. İlk E-posta Bülteninizi Gönderme

Web sitenize bültene kaydolma formları ekledikten sonra, yavaş yavaş abone olmaya başlayacaksınız. İlk hoş geldiniz e-postanızı aldıktan sonra, bu yeni aboneler daha sonra ne göndereceğinizi görmeyi bekliyor olacak.

Artık bülten e-postaları göndermeye hazırsınız.

İlk e-posta kampanyanızı oluşturalım.

Constant Contact’ı kullanmanın harika yanı, tonlarca güzel şablonla e-posta oluşturucuyu kullanmanın inanılmaz derecede kolay olmasıdır.

Kampanyalarınızı oluşturmak ve bülten e-postaları göndermek oldukça kolaydır. Sabit İletişim hesabınıza giriş yapın ve en üstteki Kampanyalar menüsünü tıklayın.

Kampanyalar sayfası tüm güncel, geçmiş ve otomatik e-posta kampanyalarınızı listeler. Yeni bir e-posta başlatmak için oluştur düğmesine tıklayın.

Bir kampanya türü seçmeniz istenecek. ‘E-posta’ kampanya türünü seçmek ve devam etmek için tıklayın.

Daha sonra, bülteniniz için bir e-posta şablonu seçmeniz gerekir. Sürekli İletişim, farklı endüstriler, kampanyalar ve e-posta türleri için hazır çeşitli şablonlarla birlikte gelir.

Tüm bu e-posta şablonları tamamen özelleştirilebilir ve onları özelleştirmek için kendi logonuzu ve resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Bir şablonu düzenledikten ve kaydettikten sonra, gelecekteki kampanyalarınız için kullanabilirsiniz.

Basit bir bülten şablonu ile başlamanızı ve kendi marka logonuzla özelleştirmenizi öneririz.

E-posta bülteninize seçmek için bir şablonu tıklamanız yeterlidir. Sürekli İletişim, e-posta oluşturucuyu seçtiğiniz şablonla birlikte yükler.

Bu, hoş geldiniz e-postanızı oluştururken kullandığınız e-posta oluşturucusudur. Marka logonuzu ekleyebilir, işaretleyebilir ve metin, bağlantı ve resimler eklemek için tıklayabilirsiniz.

Blog yayınlarınızı e-posta bültenine ekleme

Ayrıca blog yazılarınızı bülteninize ekleyebilir ve ekleyebilirsiniz. Sol sütundaki ‘Diğer’ düğmesine tıklayın ve ardından ‘Daha Fazla Oku’ bloğunu e-postanıza sürükleyip bırakın.

Ardından, düzenlemek için ‘Daha fazla oku’ bloğuna tıklamanız gerekir. Bu, eklemek istediğiniz blog yazısı bağlantısına girmeniz gereken bir pencere açar.

Öne çıkan bir görüntü ve makale açıklaması almak için önizleme düğmesine tıklayın ve ardından Ekle düğmesine tıklayın. Gerekirse daha fazla blog yazısı eklemek için işlemi tekrarlayın.

E-postanızın tasarımından ve içeriğinden memnun kaldığınızda, ileri gitmek için ‘Devam Et’ düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, bu mesajı göndermek istediğiniz e-posta adresini seçmeniz gerekir. Bundan sonra, sayfadaki diğer e-posta ayarlarını inceleyin.

Son olarak, bu e-postayı hemen göndermek mi yoksa daha sonra göndermek üzere zamanlamak mı istediğinizi seçmeniz gerekir.

E-postalarınızı sabit bir zamanlamayla göndermenizi öneririz. Bu, kullanıcıların e-postanızın gelişini tahmin etmesine yardımcı olur ve beklentileri belirler.

E-postanızı kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki Zamanla düğmesine tıklayın.

Hepsi bu, ilk bülten e-postanızı başarıyla oluşturdunuz ve göndermeyi planladınız.

Adım 6. Daha Fazla E-posta Abonesi Almak için İpuçları

2018 yılında, küresel e-posta kullanıcılarının sayısı 3,8 milyar kullanıcıya ulaşmıştır .

Başka bir çalışmada, katılımcıların% 48’i en sevdikleri markalardan e-posta güncellemeleri almak istediklerini söyledi.

Bu, kullanıcıların favori işletmelerinden e-posta almayı tercih ettiği anlamına gelir. Şimdi geriye kalan tek soru bülteninize abone olmalarını nasıl sağlıyorsunuz?

Neyse ki, e-posta pazarlaması çok uzun zamandır piyasada. Uzmanlar e-posta listelerini büyütmek için düzenli olarak deneyler yapıyor, paylaşıyor ve yeni yollar buluyorlar.

Burada, test edilmiş ve çalışması kanıtlanmış kendi ipuçlarımızı paylaşacağız.

1. Birden fazla kayıt formu kullanın

Birçok yeni başlayanlar web sitelerine tek bir bültene kaydolma formu ekler ve unuturlar. Çeşitli yerleşimler kullanarak web sitenize birden çok kaydolma formu ekleyin.

Ancak, kaydolma konusunda agresif istemlerle kullanıcı deneyimini mahvetmemek için dikkatli olmanız gerekir.

Örneğin, yukarıdaki ekran görüntüsünde, ikinci bilgi istemi yalnızca bir kullanıcı aşağı kaydırdığında görünür ve ilk kayıt formu artık görünmez olur.

Social Media Examiner, 250.000’den fazla e-posta abonesi (örnek olay incelemesi) almalarına yardımcı olan çoklu kayıt formları ve yaratıcı stratejiler kullanır .

Neyin en iyi sonucu aldığını bulmak için farklı formlar ve yerleşimlerle deneme yapmaya devam et.

2. Daha fazla abone yakalamak için kurşun mıknatıs kullanın

Kurşun Mıknatıslar, e-posta bülteninize katılmak için bir teşvik olarak kullanılan özel tekliflerdir. Bu özel teklifler özel bir indirme, bir e-kitap, yardımcı bir kaynak, indirim kuponu, vb. Olabilir.

Kurşun Mıknatıslar son derece iyi çalışır çünkü kullanıcılara bir eylem gerçekleştirmeleri için anında memnuniyet ve değer sunarlar.

Bu makalenin hemen altında canlı bir kurşun mıknatıs örneği görebilirsiniz, burada kullanıcılara nihai WordPress araç setimizi ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3. Teklif İçeriği Yükseltmeleri

Öncü mıknatıslara benzer şekilde, içerik yükseltmeleri kullanıcılara bülteninize kaydolduktan sonra indirebilecekleri ek bir içerik veya bonus içeriği sunar.

Mevcut içeriğinize kolayca içerik yükseltmeleri ekleyebilirsiniz. Bu bir kontrol listesi, makalenin bir PDF indirmesi, bir vaka çalışması, bir araştırma raporu ve daha fazlası olabilir.

4. E-posta listenizi büyütmek için sosyal medyayı kullanın

Web siteniz, haber bülteninizi tanıtan ve yeni abone bulan tek yer değil. Sosyal medya platformları, takipçileri e-posta abonelerine dönüştürmek için başka bir yer olabilir.

Daha fazla ipucuna mı ihtiyacınız var? Aşağıdaki e-posta pazarlama kılavuzlarına göz atın:

Adım 7. E-posta Bülteninden Nasıl Para Kazanılır?

Dijital pazarlamacılar arasındaki popüler sözlerden biri “Para listede”. E-posta pazarlamasına harcadığınız her doların ortalama 32 dolarlık bir getiri vardır.

Abone sayınız arttıkça, e-posta bülteninizden para kazanma fırsatlarını keşfetmek istersiniz.

Aşağıda, e-posta bülteninizden para kazanmanın en kolay yollarından yalnızca birkaçı bulunmaktadır.

1. ürünlerinizi satmak

Öncelikle, kendi ürünlerinizi satmak için eposta listenizi kullanmak isteyeceksiniz. Abonelerinize özel özel teklifler ve indirimli fırsatlar göndermek için e-posta listenizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca, harekete geçirme ifadeleri ekleyerek, yalnızca üyelere içerik, demo ve ücretsiz örnekler sunarak bunları web sitenize geri getirebilirsiniz.

Kendi ürünlerinizi satmaya çalışırken, ‘Değer Değer Değer Değer Aralığı’ formülünü aklınızda bulundurun.

Temel olarak, satış aşamanızdan üç kat daha fazla değer sunmanızı önerir. Pazarlamacıların çoğu, bu tür e-postaların, sade bir satış aşamasından başka bir şey olmayanlardan daha iyi çalıştığını kabul eder.

2. Upsell ürün ve hizmetleri

Upselling, müşterileri bir yükseltme veya eklenti gibi ek bir şey satın almaya ikna etmek için bir satış tekniğidir. E-posta listeniz büyüdükçe, mevcut müşterilere kişiselleştirilmiş teklifler gönderebilirsiniz.

Hedefi yüksek mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş teklifler sayesinde, upell e-postaları daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Bu, birçok işletmenin bu tür e-postalar göndermesine neden olabilir.

E-postalarınızın önce değer sunması gerektiğini hatırlamanız gerekir, aksi takdirde bu e-postalar yakında can sıkıcı hale gelir.

3. Ortaklık pazarlama

Satış ortaklığı pazarlaması, bir çevrimiçi perakendecinin (reklamverenin) kullanıcılar tavsiye bağlantınızı kullanarak ürünlerini satın aldıklarında size bir komisyon ödediği bir tavsiye programıdır.

Kullanıcılarınızın ilgisini çekebilecek ürünler ve hizmetler bulabilir ve bülten e-postalarınıza ortak bağlantılar, incelemeler ve kuponlar ekleyebilirsiniz.

4. E-posta listenizi tanıtın veya kiralayın

E-posta listeniz hızlı bir şekilde büyüyorsa, e-posta listenizi kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Görüyorsunuz, birçok insan e-posta pazarlamasının potansiyelini bir e-posta listesinden çok fazla yararlanabileceklerini fark edene kadar fark etmiyor.

Şanslısınız ki, şu anda belirli ürünler, hizmetler veya sektörle ilgilenen kişilerin bir listesine sahip olabilecek birini arıyorlar.

Bu tür reklamverenlere doğrudan yaklaşabilir veya Info USA, List Giant veya Mail List Direct gibi e-posta listesi brokerlerini bulabilirsiniz.

Adım 8. Bülten E-postalarınızı Spamdan Kalmayın

2012’de tüm e-postaların% 90’ı spam idi. Bu rakam 2018 sonunda% 58’e düşürüldü.

Bu düşüşün ana nedeni, e-posta pazarlama araçlarının kullandığı gelişmiş spam algılama ve önleme teknolojileriydi.

Bu, tüm kullanıcılar ve işletmeler için harika bir haber. Ancak, AI tarafından desteklenen spam algılama teknolojileri oldukça hassastır ve e-posta iletilerinizi yanlışlıkla spam olarak işaretleyebilir.

Bülten e-postalarının spam’de sona ermesinin en yaygın nedenleri şunlardır:

1. İkili tercih kullanmadınız

Temel olarak, Sürekli İletişim de dahil olmak üzere tüm e-posta pazarlama hizmetleri , kullanıcıların e-posta göndermeleri için onaylarını gerektirir. Bu işlem, kullanıcı kaydolduktan sonra e-posta adresini doğrulayarak yapılır.

Bununla birlikte, e-posta adreslerini manuel olarak eklemenizi de sağlar. Bu özelliği kötüye kullanır ve rastgele kaynaklardan gelen e-posta adreslerini eklerseniz, iletileriniz spam olur.

2. Spam olarak gönderenin e-posta adresi kullanıldı

Gönderen e-posta adresiniz spam veya kötü amaçlı yazılım göndermek için kullanılmışsa, aynı gönderen adresine sahip olan e-posta kampanyalarınız spam olur. Bu nedenle , bülten e-postalarınız için yüksek teslimat süresi sağlamak için bir işletme e-posta adresi edinmeniz gerekir .

3. Yanıltıcı konu başlıkları

Yanıltıcı e-posta konuları can sıkıcıdır ve bu e-postaları bildiren birçok kullanıcı nedeniyle, spam algoritmaları artık bu tür satırları tanımlayabilir ve istenmeyen postaları işaretleyebilir.

Aşağıda, ortak yanıltıcı konu satırlarına birkaç örnek verilmiştir.

 • Acil: Bilgilerinizi güncelleyin
 • Siparişiniz için teşekkürler!
 • Bir ödül kazandın

4. E-postanız doğru bilgiye sahip olmalı

Birçok ülkedeki spam karşıtı yasalar, gönderenin, adresden (gönderenin e-posta adresi), tam fiziksel adresinin ve e-posta iletisindeki abonelikten çıkma bağlantısının doğru yapılmasını gerektirir.

Bunlardan herhangi biri bülten e-postanızda eksikse, büyük olasılıkla spam olur.

Temel olarak, e-posta pazarlama yazılımınızın sağladığı kurallara ve yönergelere uymanız gerekir ve spam klasöründen kaçınabilirsiniz.

Umarız bu makale, kolayca bir e-posta bülteninin nasıl oluşturulacağını öğrenmenize yardımcı olmuştur.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.