Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Dikkat edilmesi gereken en son kimlik avı dolandırıcılığı: parkmetrelerdeki sahte QR kodları

Dikkat edilmesi gereken en son kimlik avı dolandırıcılığı: parkmetrelerdeki sahte QR kodları

ABD’nin birçok şehrinde polis, sakinleri park sayaçlarına yapıştırılan QR kodlarını kullanarak park ücretlerini ödememeleri konusunda uyarıyor. Bunun nedeni, bu kodların insanları ödeme ayrıntılarını ele geçiren dolandırıcı sitelere yönlendirmek için kullanan dolandırıcılar tarafından yerleştirilmiş olmasıdır.

Emniyet güçleri tarafından uyarılar yapıldı Austin ve San antonio tatil dönemi boyunca (hikayeyi taşma haber bülteni). Polis, yerel bir haber sitesinin haberine göre, park sayaçlarında yasadışı kodlar bulunan bir dizi çıkartma keşfettiklerini söyledi. Click2Houston sahte kodlardan birinin insanları “hızlı ödemeli park yeri” vaat eden bir siteye nasıl yönlendirdiğini gösteriyor. (Site artık çevrimdışı görünüyor.)

Polis, bu sitelerden birine yanlışlıkla kredi kartı bilgilerini giren herkese polise ihbarda bulunmasını ve herhangi bir ödemeyi geri almak için kart satıcısıyla iletişime geçmesini tavsiye ediyor.

Bir zamanlar modası geçmiş bir teknoloji olarak alay edilmesine rağmen, QR kodları son birkaç yılda Batı’da giderek daha fazla görünür hale geldi. Bu iki boyutlu barkodlar, veri parçacıklarını depolayabilir ancak genellikle insanları URL’lere yönlendirmek için kullanılır. Asya’da uzun yıllardır dijital ödemelerin temelini oluşturuyorlar, ancak pandemi sırasında Batı’da benimsendi, insanları restoran menülerine bağlamak, aşı durumunu bildirmek ve yerlere check-in yapmak için kullanıldı.

QR kodlarının rahatlığı (QR, “hızlı yanıt” anlamına gelir) güvenlik eksikliği ile dengelenir. Kodun kendisi oluşturulamasa da, parkmetre dolandırıcılığında olduğu gibi insanları dolandırıcılık amaçlı veya tehlikeli sitelere yönlendirmek için kullanılabilir. Bir insanın bir QR kodunu “okumasının” hiçbir yolu yoktur ve mobil cihazlar tarafından oluşturulan URL’lerin önizlemesi genellikle en iyi ihtimalle belirsizdir. Bu, onları sürpriz veya kötü niyetli yönlendirmeler için olgun hedefler haline getirir.

Bu dolandırıcılıklardan kaçınma tavsiyesi, herhangi bir kimlik avı dolandırıcılığı ile aynıdır: Gönderildiğiniz web sitesinin URL’sini yazım hataları veya profesyonellikten daha az tasarım açısından kontrol edin (yerel yönetim siteleri söz konusu olduğunda her zaman yararlı bir bilgi değildir) . Otopark ücretleri söz konusu olduğunda, bu tür ödemeleri yapmak için ABD şehirlerinde yaygın olarak kullanılan resmi uygulamaları arayın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.