Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

DHS, deneyimli araştırmacılar için ‘Hack DHS’ hata ödül programını duyurdu

DHS, deneyimli araştırmacılar için ‘Hack DHS’ hata ödül programını duyurdu

İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), denetlenmiş siber güvenlik araştırmacılarının harici DHS sistemlerindeki güvenlik açıklarını bulmasına ve raporlamasına olanak tanıyan “Hack DHS” adlı yeni bir hata ödül programı başlattı.

DHS Sekreteri Alejandro N. Mayorkas, “Federal hükümetin siber güvenlik oyun kurucusu olarak DHS, örnek olarak liderlik etmeli ve kendi sistemlerimizin güvenliğini sürekli olarak güçlendirmeye çalışmalıdır” dedi.

“Hack DHS programı, son derece yetenekli bilgisayar korsanlarını, kötü aktörler tarafından istismar edilmeden önce sistemlerimizdeki siber güvenlik zayıflıklarını belirlemeye teşvik ediyor. Bu program, Bakanlığın, Ulusumuzun siber güvenliğini korumaya yardımcı olmak için toplulukla nasıl ortaklık kurduğunun bir örneğidir.”

Yeni hata ödül programı, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) tarafından geliştirilen bir platformu kullanacak ve Baş Bilgi Sorumlusu DHS Ofisi tarafından izlenecek.

Hack DHS programının bir parçası olarak güvenlik açıklarını bildiren araştırmacılar, kusurun ciddiyetine bağlı olarak 5.000 dolara kadar para ödülü kazanabilecekler.

Programa kayıtlı bilgisayar korsanlarından, güvenlik açığı, saldırganların potansiyel olarak nasıl yararlanabileceği ve tehdit aktörlerinin DHS sistemlerinden bilgilere erişmek için bunu nasıl kullanabileceği hakkında bulgularını ve ayrıntılı bilgileri açıklamaları istenecek.

DHS, bildirilen tüm güvenlik kusurlarını 48 saat içinde doğrulayacak ve hataların karmaşıklığına bağlı olarak 15 gün veya daha fazla sürede düzeltilecektir.

Üç aşamalı hata ödül programı

Gelecek yılki üç Hack DHS aşamasını takiben, ABD federal yürütme departmanı, siber güvenlik dayanıklılıklarını artırmak için diğer devlet kurumları tarafından kullanıma hazır bir hata ödül modeli geliştirmeyi hedefliyor.

Homeland Security, “Birinci aşamada, bilgisayar korsanları belirli DHS harici sistemleri üzerinde sanal değerlendirmeler yapacak.” açıkladı.

“İkinci aşamada, bilgisayar korsanları canlı, yüz yüze bir bilgisayar korsanlığı etkinliğine katılacak. Üçüncü ve son aşamada, DHS öğrenilen dersleri belirleyip gözden geçirecek ve gelecekteki hata ödüllerini planlayacak.”

Hack DHS hata ödül programı, federal hükümet (örneğin, “Pentagon’u Hackleme” programı) ve özel sektör genelindeki benzer çabalardan elde edilen deneyim ve uygulamalara dayanmaktadır.

DHS, ilk hata ödül pilot programını iki yıl önce, 2019’da başlattı. GÜVENLİ Teknoloji Yasası (Senatör Maggie Hassan, Senatör Rob Portman, Rep. Ted Lieu ve Rep. Scott Taylor tarafından kaleme alınmıştır) bir güvenlik açığı ifşa politikası ve bir hata ödül programı oluşturulmasını zorunlu kılmak üzere yasalaştı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.