Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Devam eden Atlassian Jira, Confluence kesintisi dünya çapındaki müşterileri etkiliyor


Atlassian

Devam eden bir kesinti çok sayıda Atlassian müşterisini etkileyerek Jira ve Confluence örneklerine yirmi dört saatten fazla erişilememesine neden oluyor.

Kesinti, Jira ve Confluence müşterilerinin artık bulut örneklerine erişememeleri nedeniyle dün yaklaşık olarak EST 5’te başladı.

Bunlara erişmeye çalışırken, sayfanın kullanılamadığı veya bakımda olduğu şeklinde bir hata gösteriliyor.

Atlassian kesintisi, sitelerin kullanılamamasına neden oluyor
Atlassian kesintisi, sitelerin kullanılamamasına neden oluyor
Kaynak: heyecan

Bu kesinti tüm müşterileri etkilemese de, etkilenenler bilgi eksikliğinden ve sitelerin geri yüklenmesinin günler alabileceğinin söylenmesinden son derece rahatsız oldular.

Cıvıldamak

Cıvıldamak

BleepingComputer kesintiler hakkında daha fazla bilgi almak için ulaştığında Atlassian, rutin bir bakım komut dosyasının az sayıda siteyi devre dışı bıraktığını söyledi.

“Rutin bir bakım komut dosyası yürütülürken, az sayıda site istemeden devre dışı bırakıldı ve bu da ürünlerine ve verilerine erişememelerine neden oldu. Müşterilerimizin işlerini halletmek için ürünlerimize güvendiklerini biliyoruz ve yaşanan aksaklık için üzgünüz. Bu, ürünleri tam kullanılabilir duruma getirmek için 7/24 çalışıyoruz. Etkilenen müşteriler şu adresten bize ulaşabilir: https://support.atlassian.com/contact eğer soruları varsa.”

Ancak, bir müşteri gönderildi sitelerin geri yüklenmesinin günler alabileceğini söyleyerek kesintiyle ilgili daha fazla ayrıntı paylaşan şirketten iddia edilen bir iletişim.

“Üzgünüz, siteniz şu anda kullanılamıyor. Bir bakım komut dosyası çalıştırırken, az sayıda site istemeden devre dışı bırakıldı. Ekibimiz bunu hemen belirledi ve ürün verilerini ve ilgili erişimi geri yüklemek için çok çalışıyor. Özel bir ekip çalışıyor siteleri mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek için günün her saati.

Geri yükleme çabalarının önümüzdeki birkaç gün boyunca devam etmesini bekliyoruz ve sitenizin tekrar ne zaman size sunulacağına dair bir tahmin üzerinde aktif olarak çalışıyoruz. Bu noktada herhangi bir verinin kaybolduğuna inanmıyoruz. Bu olayın bir siber saldırının sonucu olmadığını ve verilerinize yetkisiz erişim olmadığını onaylayabiliriz.

Sitenize erişimi yeniden sağlamak için çalışırken, güncellemeleri her 6 saatte bir veya malzeme güncellememiz varsa daha kısa sürede burada sağlayacağız. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa bize ulaşın.”

Atlassian’a gelince durum sayfasıJira Software, Jira Work Management, Jira Service Management, Confluence, Opsgenie, Statuspage ve Atlassian Access için ‘Aktif Olayları’ gösterir.

Kesintileri gösteren Atlassian Durum Sayfası
Kesintileri gösteren Atlassian Durum Sayfası

Tüm olaylar, Atlassian’ın etkilenen müşteriler için siteleri geri yüklemeye devam ettiği aynı bilgileri gösteriyor.

Durum sayfalarında “Jira Work Management, Jira Service Management, Confluence, Jira Software, Atlassian Access, Jira Product Discovery ve Opsgenie Cloud müşterilerimiz için olayın çözümü üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” yazıyor.

“Bunun tüm müşterileri etkilemediğini doğrulayabiliriz, ancak KOBİ’lerden oluşan özel ekibimiz siteleri mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek için 7/24 çalıştığından Atlassian için yüksek bir öncelik olmaya devam ediyor. Çözüm sürecinde ilerledikçe daha fazla ayrıntı sağlayacağız.”

BleepingComputer, Atlassian’a olayla ilgili daha fazla soru gönderdi ve bir yanıt alırsak hikayeyi güncelleyecektir.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.