Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Deniz hizmetleri devi Swire Pacific Offshore fidye yazılımı tarafından vuruldu

Deniz hizmetleri devi Swire Pacific Offshore fidye yazılımı tarafından vuruldu

Deniz hizmetleri devi Swire Pacific Offshore (SPO), tehdit aktörlerinin şirket verilerini çalmasına izin veren bir Clop fidye yazılımı saldırısına uğradı.

Swire Pacific Offshore, BT sistemlerine yetkisiz bir ağ sızması keşfetti ve bu da bazı çalışan verilerinin tehlikeye girmesine neden oldu.

Swire Pacific Offshore(SPO), BT sistemlerine yetkisiz erişim içeren bir siber saldırının hedefi olduğunu keşfetti.” dedi. beyanat BleepingComputer’a.

“yetkisiz erişim, bazı gizli özel ticari bilgilerin kaybolmasına ve bazı kişisel verilerin kaybolmasına neden olmuştur. Siber saldırı, SPO’nun küresel operasyonlarını önemli ölçüde etkilemedi.”

Şirketin açıklığa kavuşturduğı gibi, siber saldırı SPO’nun küresel operasyonlarını etkilemedi ve gizli bilgilerin kaybolmasına da neden olmadı.

Firma olayı ilgili makamlara bildirmiş ve tam kapsamı ve etkisini belirlemek için dış uzmanların yardımıyla araştırmaya devam ediyor.

Clop çetesi sorumluluğu üstleniyor.

Clop fidye yazılımı grubu saldırıyı üstlendi ve saldırı sırasında verilerin ekran görüntülerini yayınladı.

Ekran görüntüleri, fidye yazılımı çetesinin pasaportları, bordro bilgilerini, kimlik numaralarını, banka hesap bilgilerini, e-posta adreslerini ve dahili yazışma mesajlarını çaldığını göstermektedir.

Clop veri sızıntısı sitesinde Swire Pacific sayfası
Clop veri sızıntısı sitesinde Swire Pacific sayfası

BleepingComputer’ın sızdırılan verilerden ayırt edebildiğinden, tehdit aktörlerinin saldırı sırasında çalışanların kişisel verilerini çaldığı iddiaları geçerli görünüyor.

İhlalin boyutu

Maruz kalan kişi sayısı 2 bin 500’e ulaşabilir ve bu rakam firmanın 18 ülkedeki denizci ve karadaki personeline karşılık geliyor.

SPO, potansiyel olarak etkilenen tüm kişilerle irtibata geçerek olay hakkında bilgi verecek, ancak henüz kesin bir sayı yayınlanmadı.

Swire Pacific Offshore, dünyanın en büyük uzman açık deniz kargo taşıma birimleri tedarikçisidir ve gemi yönetimi, açık deniz desteği ve astar nakliye hizmetleri sunmaktadır.

Firma dünya çapında 400’den fazla limanda varlık göstermektedir ve yıllık gelirlerini rapor eden 200’den fazla gemiden oluşan bir filo işletmektedir. 10 milyar dolar.

Olayla ilgili daha fazla ayrıntı istemek için ulaştık ve bir yanıt alır almaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Denizcilik sektörünü hedefleme

Fidye yazılımı aktörleri her zaman maliyetli iş kesintilerini hedefler, çünkü bu fidyeyi hızlı ve çok fazla pazarlık yapmadan alma şanslarını yükseltir.

Sektördeki firmalara karşı son zamanlarda meydana gelen en önemli olaylardan bazıları şunlardır:

  • A.P. Møller-Maersk Ocak 2018’de NotPetya fidye yazılımı tarafından vuruldu
  • COSCO Temmuz 2018’de belirlenemeyen bir fidye yazılımı aktör grubu tarafından vuruldu
  • Pitney Bowes Ekim 2019’da belirlenemeyen bir fidye yazılımı aktör grubu tarafından vuruldu
  • ABD Sahil Güvenliği Aralık 2019’da Ryuk fidye yazılımı tarafından vuruldu

Şu anda, denizcilik sektörü çalkantılı bir dönemden geçiyor, salgın sonrası dünyada acil talebe yetişmek için mücadele ediyor.

Sevkiyatların maliyeti 2019’dan bu yana üç katına çıkmış, teslimat gecikmeleri hala artmakta, kıtlıklar ve enflasyon artmakta ve tüm sözleşmeler yeniden müzakere altındadır.

Bu sektör için “mükemmel bir fırtına” ve fidye yazılımı aktörleri muhtemelen başarılı gasplar için mükemmel bir fırsat olarak görüyorlar.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.