Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Defibrilatör taşıyan drone İsveç’teki ilk kalp krizi hastasını kurtardı

Defibrilatör taşıyan drone İsveç’teki ilk kalp krizi hastasını kurtardı

İsveç’te bir adam bugün – kısmen – bir drone sayesinde hayatta. Everdrone Salı günü bildirdiğine göre, 71 yaşındaki Aralık ayında kar kürerken kalp krizi geçirdi ve yakındaki bir doktor tarafından bir drone defibrilatörde uçtuktan sonra diriltildi.

Kalp krizi geçiren birinin hayatta kalabilmesi için 10 dakika içinde yardıma ihtiyacı vardır. Everdrone’un Acil Tıbbi Havadan Teslimat (EMADE) hizmeti, mümkün olan en kısa sürede yardım sağlamak için tasarlanmıştır – acil durum görevlilerinin, cihazı arayanın evine taşıyan bir drone göndermesine olanak tanır ve ambulans evlerine varmadan önce hayat kurtarma sürecini başlatır. Bu hastanın durumunda, servislerin defibrilatörü evine teslim etmesi üç dakika sürdü. İşe giderken doktor olan bir görgü tanığı, kalp masajı yaptıktan sonra hastaya AED’yi kullandı.

Drone, Karolinska Institutet, SOS Alarm ve Region Västra Götaland’daki Resüsitasyon Bilimi Merkezi ile birlikte geliştirildi.

Resim: Everdrone

Everdrone CEO’su Mats Sällström, “Bu, Everdrone’un acil durum sevkiyle tamamen entegre olan son teknoloji drone teknolojisinin canlı kurtarıcı AED ekipmanına erişim süresini nasıl en aza indirebileceğinin mükemmel bir gerçek dünya örneğidir,” dedi.

EMADE programını test eden dört aylık bir pilot çalışmada hizmet, drone’lar için uygun olabilecek 14 kalp krizi uyarısı aldı. Bu vakaların 12’sinde dronlar havalandı ve 11’i defibrilatörleri başarıyla teslim etti. Bu defibrilatörlerden yedisi ambulans gelmeden teslim edildi.

Everdrone’a göre, Avrupa’da yılda yaklaşık 275.000 hasta kalp durmasından muzdariptir ve bu tutuklamaların yaklaşık yüzde 70’i sahada defibrilatör olmayan özel bir evde meydana gelir. Hayatta kalma oranı yüzde 10 civarında.

Şu anda, EMADE hizmeti 200.000 İsveç sakinine ulaşabilir. Şirket, bu yıl Avrupa’da daha fazla yere yayılmayı planladığını söyledi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.