Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Debian 10 (Buster) Nasıl Kurulur

Debian 10 (Buster) Nasıl Kurulur

Debian kısa bir süre önce en yeni kararlı sürümünü yayımladı. Debian 10Ayrıca şöyle bilinir Buster. En son sürüm, kullanıcıları için beş yıllık destek de dahil olmak üzere, Debian’ın yazılım paketlerinde birçok güncelleme içerir.

Bu eğitimde Debian 10 Buster’ı nasıl kuracağınızı öğrenin.

Debian 10 Buster'ın nasıl kurulacağına ilişkin öğretici.

Önkoşullar

Debian 10’u Kurmak İçin Adımlar

1. Adım: Debian 10 ISO dosyasını indirin

1. İlk olarak, web sitesinde bulabileceğiniz Debian 10 ISO dosyasını indirin. resmi Debian web sitesi.

2. İhtiyaçlarınıza en uygun paketi seçin. Genel amaçlar için, amd64 dan tam DVD setleri.

amd64 seçili olarak debian indirme web sayfası

Adım 2: Sistemi USB’den Önyükleyin

1. ISO görüntüsünü indirdikten sonra, önyüklenebilir bir USB oluştur.

2. ISO dosyasını kaydettiğiniz ortamı seçerek sistemi önyükleyin.

3. Sistem Debian’ı göstermelidir. Ana menü aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç kurulum ile. Bu eğitimde, Grafik Debian Yükleyici.

debian yükleyici ana menüsü

Not: Sanallaştırma yazılımı kullanıyorsanız, sistemi bir sanal makinede de başlatabilirsiniz.

3. Adım: Dili, Konumu ve Klavyeyi Ayarlayın

1. Yükleyicinin dilini ve işletim sistemini seçerek başlayın. Tercih ettiğiniz dili bulun ve devam’ı seçin.

debian 10 için bir dil seçme seçeneği

2. Ardından, konumunuzu belirtin. Bu bilgilere dayanarak, Debian saat diliminizi ayarlayacaktır. Ülkenizi listede bulamıyorsanız, öğesini seçin. diğer daha kapsamlı bir liste için

menüden ülke seçimi

3. Kullanacağınız klavyeyi seçerek devam ediniz.

klavye seçeneğini belirleme

4. Adım: Ağı Yapılandırın

1. İşletim sisteminize bir ad vererek ağı yapılandırmaya başlayın. Siz ve diğer sistemler onu ağda bu şekilde tanımlayacaktır. Süreci basitleştirmek için ağa isim verdik. debian-10-buster.

ağ menü seçeneğini yapılandır

2. Ayrıca, ağı yapılandırmanın bir parçası da bir etki alanı adı ayarlamak olacaktır. Büyük olasılıkla, ardından bir kelime veya kelime öbeği olacaktır. .com, .açık, .org, ve benzeri. Ağı evde kişisel kullanım için yapılandırıyorsanız, herhangi bir ad vermekten çekinmeyin.

alan adının girilmesi

5. Adım: Kullanıcıları ve Parolaları Ayarlayın

1. Sonraki adım, kullanıcıları ve parolaları ayarlamaktır. Bir kök şifre oluşturarak başlayın. Harfleri, sayıları, noktalama işaretlerini ve hem küçük hem de büyük harfleri eklediğinizden emin olun. Parolanız ne kadar karmaşıksa, gelecekte güvenlik ihlalleri yaşama olasılığınız o kadar düşüktür.

kurulum işlemi sırasında şifre oluşturma

2. Ardından, yönetimsel olmayan etkinlikler için bir kullanıcı oluşturun. Tam adınızı (veya en azından adınızı) yazın ve Devam’ı tıklayın.

debian'da kullanıcı hesabı oluşturma

3. Tıpkı root gibi, kullanıcı hesapları da güçlü bir parola gerektirir. Yeni kullanıcı için bir şifre oluşturun ve doğrulamak için tekrar girin.

kullanıcı hesabı parolasını ayarlama

6. Adım: Debian 10 İçin Diskleri Bölümlendirin

1. Diskleri bölümlemek için, önce yükleyicinin bölümlemede size rehberlik etmesini mi yoksa bunu manuel olarak yapmayı mı tercih ettiğinize karar vermelisiniz. Genel olarak, yöntemi seçmenizi öneririz: Kılavuzlu – tüm diski kullanın.

bölüm diski yöntemi seçin

2. Bölümlemek istediğiniz diski seçin. Sürücüdeki tüm verilerin silineceğini unutmayın.

bölümlenecek diski seçin

3. Ardından, kullanmakta rahat olduğunuz şemayı kullanarak diski bölümlendirin. Yeni veya deneyimsiz kullanıcılar için, tek bir bölümdeki tüm dosyaların varsayılan şemasını kullanmak en iyisidir.

bölüm şemasını seçin

4. Yükleyici size disk yapılandırmasına genel bir bakış gösterecektir. Ayarları kontrol edin ve her şey istediğiniz gibiyse Devam’ı tıklayın.

debian için bölümleme disklerine genel bakış

5. Disklerdeki değişiklikleri seçerek onaylayın. Evet ve Devam’ı seçin.

disk bölümleme debian'ı onaylayın

6. Kurulum başlayacaktır.

debian'ı kur

7. Adım: Son Yapılandırma

1. Paket yöneticisini yapılandırmak için sisteminizin internete bağlı olması gerekir. Bağlıysa, ağ aynasını kullanmak için Evet’i seçin ve Devam’ı tıklayın.

evet ile bir dvd'den yükleme, bir ağ aynası kullanın

2. Ardından, yükleyici sizden bir konum ve Debian paket deposu URL’si sağlamanızı isteyecektir.

3. Bir paket kullanım anketine katılmak isteyip istemediğinizi seçin. eğer seçersen Evet, dağıtım geliştiricileri makinenizde otomatik gönderim komut dosyaları çalıştıracaktır. Anket, en çok kullanılan paketler hakkında bilgi sağlayacaktır. Aksi takdirde, seçin HAYIR bu bilgileri gizli tutmak için.

seçili olmayan paket kullanıcı anketine katılma seçeneği

4. Ardından, sistemi açtığınızda önceden yüklenmesini istediğiniz yazılımı seçin. Grafik Kullanıcı Arayüzü istiyorsanız, seçin GNOME. Ayrıca, yüklemek iyi bir fikirdir. standart sistem yardımcı programları ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer yazılımlar. Tüm yazılımı seçtikten sonra Devam’a tıklayın.

5. Bilgisayarınızdaki tek işletim sistemi Debian ise, güvenle kurabilirsiniz. GRUB önyükleme yükleyicisi önerildiği gibi sabit diskte.

6. Aşağıdaki pencere, önyükleyicinin kurulacağı aygıtı belirtmenizi isteyecektir. Seçme /dev/sda cihaza manuel olarak girmek istemediğiniz sürece.

7. Debian 10, Buster’ı kurmayı ve kurmayı bitirdiniz. Sistemi yeniden başlatmak için Devam’ı seçin.

8. Adım: Debian 10’u Başlatın

1. Bios ayarlarına gidin ve sistemi Debian Buster’ı kurduğunuz diskten önyükleyin.

2. Sonuç olarak, Debian GNU/Linux’u başlatmayı seçebileceğiniz GNU GRUB önyükleyici açılır.

başlatma sırasında görüldüğü gibi önyükleyici ekranı

3. Sistem, oluşturduğunuz kullanıcı hesabıyla oturum açmanızı isteyecektir. Kullanıcı adını ve şifreyi girin ve oturum açın.

4. Tamamlandı! Şimdi Debian masaüstü ekranını görmelisiniz. Bu, Debian 10 Buster’ı makinenize başarıyla yüklediğinizi onaylar.

Çözüm

Bu adım adım öğretici ile Debian 10 Buster’ı sisteminize yüklediniz. Ardından, Debian’a yazılım yüklemek veya en popüler komutlarından bazılarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için diğer kılavuzlarımıza bakmak isteyebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.