Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Dark Souls sunucuları, kritik hata kullanan saldırıları önlemek için kapatıldı

Dark Souls sunucuları, kritik hata kullanan saldırıları önlemek için kapatıldı

Resim: IGDB.com

Bandai Namco, Dark Souls rol yapma oyunu için çevrimiçi PvP modunu devre dışı bırakarak, oyuncular için risk oluşturabilecek ciddi bir güvenlik sorunu hakkındaki raporları araştırmak için sunucularını çevrimdışına aldı.

topluluğa göre Reddit’teki raporlar, güvenlik açığı, saldırganların sistemin kontrolünü ele geçirmelerine, hassas bilgilere erişmelerine, kötü amaçlı yazılım yerleştirmelerine veya kripto para madenciliği için kaynakları kullanmalarına izin verebilecek bir uzaktan kod yürütmedir (RCE).

Aynı raporlar, istismarın aktif olarak dolaşımda olduğunu ve Bandai Namco’nun yakında çıkacak bir oyunu olan Elden Ring’e karşı da çalışabileceğini iddia ediyor.

Dark Souls RCE istismarı hakkında kullanıcı raporları
Dark Souls RCE istismarı hakkında kullanıcı raporları
Kaynak: Reddit

Sorun Cumartesi günü Discord’da oyun geliştiricisinin RCE güvenlik açığıyla ilgili ayrıntıları doğrudan onu keşfeden kişiden sorumlu bir açıklama raporunda aldığını açıklayan bir yayında yaygın olarak biliniyordu.

Kusurun keşfiyle ilgili bağlam veren kullanıcı gönderisi
Kusurun keşfiyle ilgili bağlam veren kullanıcı gönderisi
Kaynak: Anlaşmazlık

Bandai Namco’nun haberi görmezden geldiği iddia edildi, ancak kusurun ciddiyeti göz önüne alındığında, muhabir farkındalığı artırmak ve ne kadar kritik olduğunu göstermek için popüler yayıncılarda göstermeye karar verdi.

Gerçekten de, en azından olmuştur Twitch’te bir akış Microsoft PowerShell’in ve bir metinden konuşmaya komut dosyasının yürütülmesini takiben bir kilitlenme ile sona eren, istemeden de olsa istismarın sergilenmesi.

Aktif istismar raporlarının yayılmasının ardından Dark Souls, Twitter’da serinin tüm oyunlarının PvP sunucularının, ekibin iddiaları araştırmasına izin vermek için çevrimdışına alınacağını duyurdu.

Bu yalnızca PC platformunu etkiler ve Xbox ve PS konsollarındaki PvP deneyimi etkilenmez.

Dark Souls oyunu için yaygın olarak kullanılan bir hile önleme aracı olan Blue Sentinel’in, kusurdan yararlanmayı önlemek için bir yama üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ancak, bu araç aracılığıyla azaltma olasılığı garanti edilmez.

Bleeping Computer, Bandai Namco’ya RCE istismarı ve düzeltme için zaman tahminleri hakkında daha fazla ayrıntı istedi, ancak henüz bir yanıt almadık.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.