Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Dağınık NFT düşüşü, bilgi güvenliği öncülerini yetkisiz portrelerle kızdırdı

Dağınık NFT düşüşü, bilgi güvenliği öncülerini yetkisiz portrelerle kızdırdı

Infosec öncülerini kutlayan yetkisiz bir NFT düşüşü, çelişkili yayından kaldırma ve korsanlık karmaşasına dönüştü.

Noel Günü’nde yayınlandı “ItsBlockchain” adlı bir grup tarafından hazırlanan “Cipher Punks” NFT paketi, her bir tokenin on kopyası ile 46 farklı figürün portrelerini içeriyordu. Açılış fiyatından bakıldığında düşüşün tam değeri kabaca 4.000 dolardı. Ancak neredeyse anında, bilgi güvenliği topluluğu – portre konularının kendilerinden bazıları da dahil olmak üzere – itirazlarda bulunmaya başladı.

Portre görüntüleri, EFF konuşma aktivisti Jillian York ve OpenPGP yaratıcısı Jon Callas dahil olmak üzere birçok ismi yanlış yazmış ve telif hakkıyla korunan bir fotoğrafa dayalı en az bir çizime dayandırılmıştır. Daha tartışmalı olarak, listede Jacob Appelbaum ve Richard Stallman da dahil olmak üzere zararlı kişisel davranışlar nedeniyle dışlanan bazı isimler yer aldı.

Twitter’da yanıt veren York, kendi portresinin bağlantısını tweetledi ve basitçe “Bunu hiçbir şekilde onaylamıyorum ve kaldırılmasını istiyorum” dedi.

NFT’leri kaldırmak, göründüğünden daha karmaşıktı. ItsBlockchain ekibi, Twitter’da benzerlik haklarını önceden almadığı için özür diledi ve gruptan 28 NFT’yi çıkardığını ve iki NFT’yi yaktığını söyledi. Ancak, halihazırda satılmış olan jetonları kaldırmak için net bir prosedür yok ve ItsBlockchain, jetonları kaldırmak ve sorunu çözmek için çoğunlukla merkezi OpenSea platformuna güveniyor. ItsBlockchain, rehberlik için platforma başvurdu, ancak şimdiye kadar çok az rehberlik aldı. (OpenSea, bir yorum talebine yanıt vermedi.)

Grup bir e-postada “Bu sorunu çözmeye çalışıyorduk … onu ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi. Sınır. “OpenSea katılımı bu aşamada işi kolaylaştıracaktır.”

Olay, izinsiz yenilik normlarının genellikle benzerlik hakları ve fikri mülkiyet hukuku ile çatıştığı NFT’ler etrafındaki potansiyel olarak zorlu yasal sorunları hatırlatıyor. Tipik olarak, tanıtım haklarıyla ilgili ABD yasaları, bir kişinin adının ve kimliğinin, rızası olmadan tanıtım için kullanılamayacağını belirtir – ancak böyle bir davanın NFT’lere uygulandığında pratikte nasıl işleyeceği belirsizdir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.