Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

CSS Durumu 2021

CSS Durumu 2021

bu CSS Durumu 2021 anket üst üste üçüncü kez yapıldı ve dünya çapında 8.000’den fazla geliştiriciye ulaştı. Sonuçlardan bazılarına ve bunların tarayıcıların 2022’de CSS özellikleri ekleme planlarıyla nasıl eşleştiğine bakalım.

Bazı özellikler için, yıldan yıla kullanım ve farkındalıkta net bir eğilim var. CSS ızgarası bunun bir örneğidir.

Bu, CSS Izgarası trendiyle eşleşir. 2021 Web Almanak ve Chrome’da kullanım ölçümleri. CSS Grid’i kullanmadıysanız, şimdi öğrenmenin tam zamanı.

Daha fazla geliştirici ızgarayı kullandıkça, alt şebeke farkındalığı da büyüyor. Subgrid, Firefox’ta zaten mevcuttur ve Microsoft Ekibi tarafından yapılan çalışmanın bir parçası olarak Chrome’da yer alacaktır. ızgaraNG.

Kullanım ve farkındalıkta güçlü artış gösteren diğer özellikler şunlardır: aspect-ratio, kaydırma çıtçıtVe özel özellikler.

Tarayıcı uyumluluğu, web geliştiricileri için ortak bir sıkıntı noktasıdır ve en çok hangi CSS özelliklerinin neden olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için ankette şu soru soruldu: “Tarayıcılar arasındaki farklılıklar nedeniyle kullanmakta zorluk çektiğiniz herhangi bir CSS özelliği var mı?”

Bunlara benzer anket sonuçları, tarayıcı satıcıları için öncelik belirlemeye yardımcı olur. Özelliklerin çoğu, şu temele dayanan Compat 2021 çalışmasının bir parçasıdır: MDN Tarayıcı Uyumluluk Raporu 2020ve alt ızgara gibi diğerleri artık önerilen Interop 2022 için odak alanları olarak.

Anket ayrıca, “Bugün CSS’de en çok hangi özelliği kullanabilmeyi isterdiniz?”

Kapsayıcı Sorguları genel olarak “kazanan” oldu ve 2020 sonuçları. Konteyner sorguları, öğelerin stil değişiklikleri için üst seçicilerini sorgulamasına izin vererek bileşen tabanlı duyarlı tasarımı mümkün kılar. Bu, şu anda medya sorgularıyla mümkün olandan çok daha yerel, belirlenmiş bir kapsamdır.

Chrome şu anda deneysel bir uygulama üzerinde çalışıyor ve Miriam Suzannegeliştirirken, Şartname CSS Çalışma Grubunda. adresine giderek deneyebilirsiniz. about:flagsarama ve etkinleştirme Kapsayıcı Sorguları Kanarya’da bayrak veya kapsayıcı sorgu çoklu doldurma. Kapsayıcı sorguları hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bunları kullanan bazı demoları en yeni serilerde görebilirsiniz. Tarayıcıda Tasarım ya da kendin denemek Burada.

Lütfen bkz tam rapor daha fazlasını öğrenmek için önerilen kaynaklara bakın veya verileri kendiniz inceleyin.

Sayesinde Sacha Greif anketi yürüttükleri için ve anketi yanıtlamak için cömertçe zaman ayıran 8.000’den fazla web geliştiricisine.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.