Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

CS:GO ticaret sitesi saldırıya uğradı ve 6 milyon dolar değerinde skin çalındı


CS:GO

CS:GO kaplamaları ticareti için en büyük platformlardan biri olan CS.MONEY, bir siber saldırının bilgisayar korsanlarının yaklaşık 6.000.000 $ değerinde 20.000 öğeyi yağmalamasına izin verdikten sonra web sitesini çevrimdışına aldı.

CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive), son derece popüler çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyununun 2018’de ücretsiz oynanabilen ve serinin güçlü rekabetçi oyununu koruyan dördüncü versiyonudur.

Değişken nadirlik ve arzu edilebilirlikteki silah kaplamaları ile canlı bir sanal ekonomiyi destekler, bu da oyuncuların birbirleriyle kaplama takas etmesine izin vermek için Steamworks API’sini kullanan ticaret sitelerinin oluşturulmasına yol açtı.

CS.MONEY, 53 silah için 1.696 benzersiz görünüm içeren ve saldırıdan sonra 16.500.000 $’a düşen toplam değeri 16.500.000 $’a düşen varlığı yöneten bu türdeki en büyük ticaret sitelerinden biridir.

hack-duyuru

Platform, hizmetlerini geri yüklemeye devam ediyor ve uzun süreli kesintisinin üçüncü gününe girerken, etkilenen kullanıcılar hala çalınan eşyalarını kurtarmadı.

Dün, CS.MONEY Twitter’da, diğer ticaret platformları arasında, çalınan 20.000 öğenin ticaretini engellemek ve bilgisayar korsanlarının bunları diğer CS:GO ticaret platformlarında satmasını engellemek için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

hizmetler-tweet

Saldırı nasıl oldu

CS.MONEY’in halkla ilişkiler başkanı Timofey Sobolevky’nin bir gönderisine göre, bilgisayar korsanları bir şekilde Steam yetkilendirmesi için kullanılan Mobil Kimlik Doğrulayıcı (MA) dosyalarına erişim sağladılar.

Ardından, tehdit aktörleri, hizmet tarafından tutulan skinleri içeren 100 bot hesabının kontrolünü üstlendi ve öğeleri kendi hesaplarına sifonlayan yaklaşık bin işlem gerçekleştirdi.

Saldırganlar başlangıçta profillerine görünümleri gönderdi, ancak bir süre sonra sıradan kullanıcılara, tanınmış tüccarlara ve saldırıyla ilgisi olmayan blog yazarlarına öğeler bırakarak rastgele işlemler gerçekleştirdiler.

Bu muhtemelen, soyguna daha fazla insanı dahil ederek izlerini gizlemek ve ilişkilendirmeyi zorlaştırmak için zayıf bir girişimdi.

Platformun yanıt ekibini kandırmaya yönelik bir başka girişim, sorunun kaynağını gizlemek için çeşitli 3. taraf ticaret platformlarından bahseden birçok sahte mesaj oluşturmaktı.

Platform, hizmetteki öğe sayısındaki keskin düşüşü tespit ettikten ve şüpheli takas teklifleri hakkında çok sayıda kullanıcı raporu aldıktan sonra, CS:MONEY saldırıyı durdurmak için harekete geçti, ancak 6.000.000$ değerinde skin ele geçirilmeden önce değil.

Saldırı sırasında yönetilen varlıklarda ani bir düşüş
Saldırı sırasında yönetilen varlıklarda ani bir düşüş (CS.Para)

“CS.MONEY’i tam olarak çalışır duruma getirdiğimizde bunları iade etmeye ve kullanıcıları tazmin etmeye öncelik vereceğiz.” Sobolevky yazıyor.

“Transfer edilen tüm kostümler şu anda takas kilitli, bu yüzden daha fazla taşınamazlardı ve bunları geri alabilmeyi umuyoruz.”

Steam’in sahibi Valve’ın karar verirse eşya transferlerini tersine çevirebileceğini belirtmekte fayda var, ancak şu anda oyun devinin bunu planlayıp planlamadığı bilinmiyor. araya girmek olarak yaptılar geçmişte.

BleepingComputer, bu soruna yardımcı olup olmayacaklarını sormak için Valve ile iletişime geçti, ancak şu anda bir yanıt alamadı.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.