Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

CSET’i Nasıl Geçtim… Başarılı ile Başarısızlık Arasındaki Farkı Yaratan Küçük İpuçları ve İşaretçiler

CSET — Ödüllendirici Bir Kariyere Giden Yolunuz!

Çok az kariyer, öğretimin California eğitimcilerine getirdiği sorumluluk, memnuniyet ve tatmin düzeylerini sağlayabilir. Her gün California’daki binlerce öğretmen, öğrencilerinin okumalarına, öğrenmelerine ve hayallerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

İyi Öğretmenler Harika Hayatlar Yaratır

Öğretmenler hayatlara kimsenin dokunamayacağı şekilde dokunabilir. Herkes, en çok ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları yardım ve tavsiyelerle onlara cesaret ve ilham veren en az bir öğretmeni hatırlar.

Böyle bir öğretmen olmaktan küçük bir adım uzaktasın.

İyi Öğretmenler Ayrıca Harika Hayatlar Sürüyor

Ancak öğretmenler sadece ilham vermek ve eğitmekle kalmaz. Bir öğretmen olarak, ailenizden ve arkadaşlarınızdan saygı görmenin ve diğer birkaç profesyonele verilen sosyal statünün tadını çıkaracaksınız. Dünyayı gezmenizi veya kendi hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak uzun ücretli tatilleriniz olacak. Ve size bağımsızlık kazandıracak bir geliriniz ve sizi mücadeleden başarıya götürecek bir kariyer yolunuz olacak.

Sizinle şu anda öğrencileri eğitmek, yönlendirmek ve ilham vermekten oluşan ödüllendirici bir kariyer arasında duran tek şey CSET testiniz.

CSET sınavını geçin, CSET testinizi geçin Bilgi

CSET sınavı, temel CSET test bilgisine ve bir sınıfta konunuzu öğretme becerisine sahip olduğunuzu Kaliforniya Öğretmen Yetkilendirme Komisyonuna kanıtlamayı amaçlayan bir dizi tek denekli testtir. K-8 sertifikası için gerekli olan bir CSET Çoklu Konu sınavı da vardır.

Şu anda bir

 • CSET Matematik
 • CSET İngilizce
 • CSET Sosyal Bilimler
 • CSET Bilimi
 • CSET İspanyolca
 • ÖAM İşletmesi
 • CSET Sağlık Bilimleri
 • CSET Ev Ekonomisi
 • CSET Beden Eğitimi
 • CSET Fransızca
 • CSET İspanyolca
 • CSET Almanca
 • CSET Endüstri ve Teknoloji Eğitimi
 • ÖAM Sanat
 • CSET Tarım

  Sıkı çalışma ve daha az önemli olmayan, doğru CSET sınav hazırlığı ile CSET’i geçmeyi ve öğretmenlik kariyerinize başlamayı kolay bulmalısınız.

  CSET Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Hangi konuyu öğretmek niyetinde olursanız olun, CSET testini geçmenin iki beceri setinden yararlanmanızı gerektireceğini göreceksiniz: konunuz hakkında sahip olduğunuz CSET bilgisini hatırlamak; ve sınav sorularını hızlı ve doğru bir şekilde yanıtlamak.

  Bu beceri setlerinin her ikisi de CSET’te hayati derecede önemlidir.

  CSET nedir?

  CSET, eski Öğretim için Tek Konu Değerlendirmeleri ve Praxis II testlerinin yerini alması amaçlanan tek denekli bir sınavdır. CSET’te üç tür test vardır:

  Tek Konulu Öğretim Kimlik Bilgileri çoğunlukla 7-12. sınıflardan itibaren kullanılır ve bir öğretmene belirli bir konuyu öğretmesi için yetki verir.

  Çoklu Konu Öğretimi Kimlik Bilgileri öğretmenlerin bir dizi farklı konuyu öğretmesine izin verir ve genellikle ilkokullarda K-6 sınıfları için kullanılır.

  Eğitim Uzmanı Eğitim Bilgileri öğretmenlerin K-12 sınıflarında belirli bir engeli veya özel ihtiyacı olan öğrencilere öğretmesine izin verin.

  CSET’teki her sınav bir dizi alt test içerir ve beş saate kadar sürer. Ancak alt testlerin kendileri zamanlanmış değildir, bu da zor bulduğunuz alanlara daha fazla, en iyi bildiğiniz bölümlere daha az zaman ayırmanıza olanak tanır.

  Zaman yönetimi, CSET sınavını geçmeniz ve öğretmen olmanız için gereken puanı almanızda önemli bir unsur olacaktır.

  İki Tür Soru, İki Tür Meydan Okuma

  CSET sınav soruları iki şekilde gelir: çoktan seçmeli sorular bir dizi seçenek arasından en iyi yanıtı seçmenizi ister. Bu sorularda, şunu hatırlamak önemlidir: en iyi cevap mutlaka tek değildir doğru Cevap. İki CSET sınavı yanıtının doğru göründüğünü ancak bir yanıtın daha doğru diğerinden. (Bu aynı zamanda, iki cevap aynı göründüğünde, doğru olanı tahmin etmek için 50/50 şansınız olduğu anlamına gelir.)

  Hazır yanıt CSET soruları sizden tartışmanızı, açıklamanızı, analiz etmenizi, açıklamanızı vb. ister. Genellikle birden fazla görevi tamamlamanız istenir. Her zaman soruyu dikkatlice okuyun ve tüm görevleri tamamladığınızdan emin olun.

  CSET Testi Kompozisyon Yazma için İpuçları Alma

  CSET Test Hazırlığı– Nasıl Hızlı ve Etkili Bir Şekilde Cram Yapılır

  Konunuz ne olursa olsun, CSET sınavı büyük miktarda bilgiyi ezberlemenizi bekleyecektir. Her gün kullandığınız için bu CSET bilgilerinin bir kısmını iyi bileceksiniz. Ancak sınavda ortaya çıkacak ayrıntıların çoğu, normalde cevapları bulmak için kitaplara bakmanızı sağlayacak türden bilgiler olacaktır.

  CSET’te, bu gerçekleri hafızanızdan hatırlamanız gerekecek. Bu, toplanabilmek demektir.

  CSET Test Hazırlığını Hızla Tamamlamak İçin En İyi Yöntemler

  Bir noktada, hemen hemen herkes kendini bir sınava çalışmak zorunda bulur. Öğrenmenin en iyi yolu olmayabilir, ancak genellikle testi geçmenin tek yolu budur.

  CSET sınavınız boyunca ihtiyaç duyduğunuz bilgilerle kafanızı doldurmak için kullanabileceğiniz bir dizi etkili teknik vardır.

  1. Önceliklerinizi Düzenleyin

  Hiç kimse her konuda üstün değildir. Kaçınılmaz olarak, bazı konularda daha güçlü olduğunuz ve bazılarında daha zayıf olduğunuz konular olacaktır. CSET için daha güçlü olanlardan daha zayıf alanlarınızı ezberlemek ve öğrenmek için daha fazla zaman harcadığınızdan emin olmanız gerekir.

  Yapmanız gereken iş miktarı ile yapmanız gereken süre arasında büyük bir fark varmış gibi görünüyorsa endişelenmeyin. Bir sonraki adım, CSET’i geçmek için gereken işi ve hazırlığı kesmek olacaktır.

  2. CSET için Seç ve Sakla

  En çok çalışılması gereken alanları belirledikten sonra, tüm bilgileri bir kez okuyun. En önemli noktaları vurgulayın (yalnızca altını çizmeyin: altı çizili bir cümle yerine vurgulanmış bir sayfayı resmetmek daha kolaydır).

  CSET sınav bilgilerinizi kafanızda saklamak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır:

  Ö Ayrılmak ısırık büyüklüğünde parçalar halinde öğrenmeniz gerekenler. Tek seferde kısa süreli belleğinize ne kadar doldurabileceğinizin bir sınırı vardır. Her parçayı birer birer alın.

  Ö akrostiş bir listeyi garip cümlelere çevirerek doğru sırayla hatırlamanıza yardımcı olur. Sevgili Teyzem Sally, Toplama ve Çıkarmadan önce Çarpma ve Bölmeyi hatırlamanın ünlü yoludur. CSET’teki herhangi bir gerçek kümesi için kendi akrostişinizi oluşturabilirsiniz.

  Ö CSET notlarınızı müzik notalarına dönüştürün. Ezberlemeye çalıştığınız kelimeleri sevdiğiniz bir melodiye yerleştirirseniz, onları hatırlamanız çok daha kolay olacaktır. Sınavda mırıldanamayabilirsiniz, ancak duşta şarkı söyleyebilirsiniz — ve bu süreçte CSET için ezberlemeye devam edin;

  3. CSET Rammed’i Tam Oradan Alın!

  Tıkanma, istediğiniz bilgiyi yalnızca kısa bir süre için kafanıza sokar (ezberlediğiniz şeyi kullanmak, onu uzun süre orada tutacaktır). CSET sınavınızdan önce ezberlediğiniz şeylerin kaybolmasını durdurmak için, o gün ihtiyacınız olana kadar onu görmeye ve üzerinden geçmeye devam etmeniz gerekir.

  CSET’i Geliştirmek

  Sınavınızın gerçek içeriği, öğretmeyi düşündüğünüz konuya bağlı olacaktır. Resmi CSET çalışma kılavuzları, CSET sınav odasına girmeden önce bilmeniz gerekenleri size söyleyecektir. Sizin için geçerli olan CSET kılavuzlarına kesinlikle aşina olmalısınız.

  CSET çalışma kılavuzlarının size söylemeyeceği şey, cevaptan emin olmadığınızda CSET’i nasıl kazanacağınızdır. Bu, yapamayacağınız için değil; çünkü bunu nasıl yapacağınızı bilmenizi istemiyorlar.

  İşte CSET’te Başarılı Olmanın 5 Yolu (Cevabı Bilmeseniz Bile)

  1. Önce kolay soruları yapın

  Kağıdı sıkıştırmak için sınavın ilk birkaç dakikasını kullanın. Kesinlikle bazı soruları diğerlerinden daha kolay bulacaksınız. Bunları hemen yapın. Kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve zor sorular için size daha fazla zaman tanıyacaktır. Ve eğer bir soruda takılı kaldığınızı fark ederseniz, bir işaret koyun, bırakın ve devam edin. Daha fazla zamanınız, daha fazla odak noktanız ve daha az paniğiniz olacağı zaman sonunda ona geri dönün.

  2. Bir eleme süreci kullanın

  Bu, herhangi bir çoktan seçmeli soru için mutlak bir zorunluluktur. Her zaman aşırı derecede yanlış olan bir veya iki soru olacaktır. Onları çabucak nakavt edin ve puanınız ikiye katlanır.

  3. Aşırı dili ve sayıları bırakın

  Kötü cevap seçeneklerini iyiden seçmenin bir yolu, cevapların ifadelerine bakmaktır. Sınav görevlileri genellikle doğru cevabın üşengeç olmasını tercih ederler. ‘Tümü’, ‘asla’ veya ‘her zaman’ gibi kelimeleri kullanan herhangi bir cevap seçimi muhtemelen yanlıştır. Benzer şekilde, matematik ve fen sorularında, en yüksek ve en düşük rakamlar da genellikle kötü seçimlerdir. Onları al.

  4. Benzer yanıtları belirleyin

  Doğru cevap seçeneklerine odaklanmanın bir başka yolu da aynı görünen cevapları seçmektir. Genellikle CSET sınavında iki cevap aşırı olacaktır, biri doğru görünecek ve biri doğru olacaktır.

  Doğru görünen, kafanızı karıştırmak için kasıtlı olarak oraya konmuştur.

  Sınav görevlileri, sınavda acele ederken, hemen yanında daha iyi bir yanıt olduğunu fark etmeyeceğinizi ve yanlış seçeneği seçeceğinizi umuyorlar. Bu kaba, ama aslında sana bir iyilik yapıyor. İki cevap seçeneği benzer göründüğünde, bunlardan birinin doğru olması muhtemeldir.

  5. Önceki soruları kullanın

  CSET gibi uzun sınavlarla ilgili harika şeylerden biri, bir sorunun cevabının genellikle testin başka bir bölümünde bulunabilmesidir. Sınav görevlilerinin bir konuyu tekrarlamamaları veya bir noktayı tekrarlamamaları neredeyse imkansız olacak. Bir soru üzerinde kafa yoruyorsanız, devam edin ve daha sonra buna dikkat edin. Oyunu farklı bir soruda vermeleri için iyi bir şans var.

  Bunlar, CSET testinde başarılı olmak için kullanabileceğiniz beş basit taktik. Düzinelerce başka var ve kendinizi sınıfa ve karatahtanın önüne koymak için hepsine ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan tüm taktikleri öğrenmek ve CSET sınav hazırlığınızın doğru yolda olduğundan emin olmak için Çalışma Kılavuzumuza göz atın ve öğretmenlik kariyerinize en yüksek notlarla başlayın.

 • İlgili Mesajlar

  Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.