Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

CPanel Server’da Inode Kullanımı Nasıl Azaltılır

CPanel Server’da Inode Kullanımı Nasıl Azaltılır


Inode Nedir?

Bir Inode , bir dosyanın meta verilerini depolamak için kullanılan bir veri yapısıdır. Inode number, web barındırma hesabınızda bulunan toplu dosya ve klasör sayısını gösterir.

Inode Limiti Nedir?

İnode limiti:Bir Softlimit’e ulaşsanız bile dosya yükleyebileceksiniz, ancak sabit sınır eşiğine ulaşıldığında dosya yükleme çalışmayı durduracak. Böylece yeni e-posta alamaz veya sunucuda dosya oluşturamazsınız.

CPanel Ile Inode Kullanımını Görüntüleme

Sadece cPanel ana sayfanıza giriş yapın. Sol bölmede, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi hesabınızın Inode kullanımı olan ‘Dosya Kullanımı’ statünü görebilirsiniz.

CPanel Hosting Ile Inode Kullanımını Azaltmak

Çoğu kişinin, barındırma hizmetini, temel veya orta düzey bir web sitesi ve normal e-posta kullanımı gibi normal koşullarda kullanıyorlarsa, Inodes ile tanışması gerekmez. Ancak,  sürekli olarak yüksek düzeyde hizmet almasını sağlamak için, Paylaşılan Barındırma ve Bayi barındırma hizmetimizdeki kaynak kötüye kullanıcılarını azaltmak için hesap başına inode limitler uygulanır.

Tüm inode işlemlerinin tümü kötüye kullanımdan kaynaklanmamaktadır. Sadece hosting dosyalarınızı bir parça temizlemeniz gerekebilir. Yüksek Inode kullanımının neden olduğu sorunlar yaşarsanız, bu eğitim, hesabınızdaki inode sayısını azaltmanıza yardımcı olmak içindir.

Burada inode sayı sınırını azaltmak için bazı adımlar bulunmaktadır.

1) Gereksiz Dosya Ve Klasörleri Silin

Dosya ve klasörleri manuel olarak inceleyin ve dosyanın gerekli olup olmadığına karar verin. Dosyanın eski bir yedekleme arşivi olması durumunda veya klasör test etme veya aşamalandırma amacıyla oluşturulmuşsa, dosyayı kaldırabilir veya FTP veya cPanel >> FileManager aracılığıyla yerel olarak indirebilir ve sunucudan silebilirsiniz.

2) Eski Ve Spam E-Postaları Sil

Eski e-postaları silmek, inode kullanımını azaltmada çok yardımcı olur. Posta kutunuzda kullanılmayan spam postalar olabilir ve bu postaları silmek inode sayısını azaltmak için size yol açacaktır. Spam e-postaları e-posta istemcisinden veya web postadan kaldırabilirsiniz. P

3) Önbellek Dosyalarını Temizleyin

CMS’lerin çoğu yanıt süresini azaltmak için önbellek kullanır ve Joomla gibi bir uygulama inode kullanımını büyük ölçüde artırabilecek birçok önbellek dosyası oluşturabilir. Bu nedenle, önbellek klasörlerine bir göz atmanız ve önbellek dosyalarının sayısının en az olduğundan emin olunması önerilir.

CMS’lerin çoğu şimdi önbelleği temizleme olanağı sağlar ve önbellek dosyalarının sayısını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Veya önbellek dosyalarını düzenli aralıklarla otomatik olarak temizlemek için bir cronjob ayarlayabilirsiniz.

Düzenli olarak inode sınırına sahipseniz veya dosyalarınızı temizledikten sonra hala sorun yaşarsanız, paketi daha yüksek inode sınırına sahip daha yüksek bir sürüme yükseltmenizi veya bir Sanal Özel Sunucu düşünmenizi öneririz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.