Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Compat 2021: Web’deki en önemli beş uyumluluk sorunu ortadan kaldırılıyor

Compat 2021: Web’deki en önemli beş uyumluluk sorunu ortadan kaldırılıyor

Google, web geliştiricileri için en önemli beş tarayıcı uyumluluğu sorununu gidermek için diğer tarayıcı satıcıları ve sektör ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Odak alanları CSS flexbox, CSS Grid, position: sticky, aspect-ratiove CSS dönüşümleri. Çıkış yapmak Nasıl katkıda bulunabilir ve takip edebilirsiniz? nasıl dahil olacağını öğrenmek için.

Arka plan #

Web’de uyumluluk, geliştiriciler için her zaman büyük bir zorluk olmuştur. Son birkaç yılda, Google ve Mozilla ve Microsoft dahil diğer ortaklar, durumu daha iyi hale getirmek için çalışmalarımızı ve önceliklendirmemizi yönlendirmek üzere web geliştiricilerinin en büyük sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yola çıktı. Bu proje, Google’ın Geliştirici Memnuniyeti (DevSAT) çalışmasına bağlıdır ve daha büyük ölçekte MDN DNA (Geliştirici İhtiyaç Değerlendirmesi) anketleri 2019 ve 2020’de ve derinlemesine bir araştırma çabası MDN Tarayıcı Uyumluluk Raporu 2020. gibi çeşitli kanallarda ek araştırmalar yapılmıştır. CSS durumu Ve JS’nin durumu anketler.

2021’deki hedef, beş temel odak alanındaki tarayıcı uyumluluğu sorunlarını ortadan kaldırmak ve böylece geliştiricilerin bunları güvenilir temeller olarak güvenle oluşturabilmesidir. Bu çaba denir #Compat 2021.

Neye odaklanılacağını seçme #

Temel olarak web platformunun tamamında tarayıcı uyumluluğu sorunları olsa da, bu projenin odak noktası, önemli ölçüde daha iyi hale getirilebilecek en sorunlu alanların az bir kısmı üzerindedir, böylece bunları geliştiriciler için en önemli sorunlar olarak ortadan kaldırır.

Uyumluluk projesi, hangi alanlara öncelik verileceğini etkileyen çok sayıda kriter kullanır ve bunlardan bazıları şunlardır:

2021’de en çok odaklanılan beş alan #

2020’de Chromium, şu bölümlerde özetlenen en önemli alanları ele almak için çalışmaya başladı: 2020’de Chromium’un tarayıcı uyumluluğunu iyileştirme. 2021’de daha da ileriye gitmek için özverili bir çalışmaya başlıyoruz. Google ve Microsoft, Chromium’daki en önemli sorunları ele almak için birlikte çalışıyorile birlikte İgalya. Chromium ve WebKit’e düzenli olarak katkıda bulunan ve gömülü cihazlar için resmi WebKit bağlantı noktasının bakımını yapan Igalia, bu uyumluluk çabalarına çok destek oldu ve dahil oldu ve belirlenen sorunların çözülmesine ve izlenmesine yardımcı olacak.

İşte 2021’de düzeltilmesi taahhüt edilen alanlar.

CSS esnek kutusu #

CSS esnek kutusu dır-dir yaygın olarak kullanılan Web’de ve geliştiriciler için hala bazı büyük zorluklar var. Örneğin, her ikisi de Krom Ve Web Kiti ile sorunları vardı auto-height yanlış boyutlandırılmış görüntülere yol açan esnek kaplar.

Hatalar nedeniyle yanlış boyutlandırılmış görüntü.
Doğru boyutta görüntü.
fotoğrafı çeken Alirıza Mahmudi.

Igalia’nın flexbox Kedileri blog gönderisi, daha birçok örnekle bu konuların derinliklerine iniyor.

neden öncelikli #

CSS Izgarası #

CSS Izgarası birçok eski tekniğin ve geçici çözümün yerini alan, modern web düzenleri için temel bir yapı taşıdır. Benimseme arttıkça, çok sağlam olması gerekir, böylece tarayıcılar arasındaki farklılıklar hiçbir zaman bundan kaçınmak için bir neden olmaz. Eksik olan bir alan, Gecko’da desteklenen ancak desteklenmeyen ızgara düzenlerini canlandırma yeteneğidir. Krom veya Web Kiti. Desteklendiğinde, bunun gibi efektler mümkün hale gelir:

Animasyonlu satranç demosu Chen Hui Jing.

neden öncelikli #

CSS konumu: yapışkan #

Yapışkan konumlandırma içeriğin görünümün kenarına yapışmasına izin verir ve genellikle görünümün üst kısmında her zaman görünür olan başlıklar için kullanılır. Tüm tarayıcılarda desteklense de, amaçlandığı gibi çalışmadığı yaygın kullanım durumları vardır. Örneğin, yapışkan tablo başlıkları Chromium’da desteklenmemektedir ve şu anda bir bayrağın arkasında desteklenirsonuçlar tarayıcılar arasında tutarsız:

“TablesNG” ile Krom
Geko
Web Kiti

Kontrol et yapışkan tablo başlıkları demosu Rob Flack tarafından.

neden öncelikli #

CSS en boy oranı özelliği #

Yeni aspect-ratio CSS özelliği, öğeler için tutarlı bir genişlik-yükseklik oranı sağlamayı kolaylaştırır ve iyi bilinenlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. padding-top hile:

Çok yaygın bir kullanım durumu olduğu için yaygın olarak kullanılması bekleniyor ve tüm yaygın senaryolarda ve tarayıcılarda sağlam olduğundan emin olmak istiyoruz.

neden öncelikli #

  • Anketler: Halihazırda iyi biliniyor ancak henüz yaygın olarak kullanılmıyor. CSS durumu
  • testler: %27 başarılı tüm tarayıcılarda
  • kullanım: %3 ve büyümesi bekleniyor

CSS dönüşümleri #

CSS dönüşümleri yıllardır tüm tarayıcılarda desteklenmektedir ve web üzerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, özellikle animasyonlar ve 3D dönüşümler olmak üzere, tarayıcılarda aynı şekilde çalışmadıkları birçok alan vardır. Örneğin, bir kart çevirme efekti tarayıcılar arasında çok tutarsız olabilir:

Chromium (solda), Gecko (ortada) ve WebKit’te (sağda) kart çevirme efekti. David Baron tarafından Demo hata yorumu.

neden öncelikli #

Nasıl katkıda bulunabilir ve takip edebilirsiniz? #

Yayınladığımız güncellemeleri takip edin ve paylaşın @ChromiumDev ya da genel posta listesi, Compat 2021. Hataların var olduğundan emin olun veya karşılaştığınız sorunlar için bunları dosyalayın ve eksik bir şey varsa yukarıdaki kanallardan ulaşın.

Burada, web.dev’de ilerleme hakkında düzenli güncellemeler olacak ve ayrıca her bir odak alanı için ilerlemeyi takip edebilirsiniz. Uyumlu 2021 Kontrol Paneli.

Compat 2021 Dashboard (ekran görüntüsü 16 Kasım 2021’de alınmıştır).

Güvenilirliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmeye yönelik tarayıcı satıcıları arasındaki bu uyumlu çabanın, web’de harika şeyler oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz!

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.