Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Cloudflare 522 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Cloudflare 522 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Cloudflare hatası 522, bir sunucunun hedef web sayfasına erişemediğini belirten bir hata kodudur. 522 kodu aynı zamanda bağlantı zaman aşımı hatası.

Bu makalede hatanın ne olduğu, neden oluştuğu ve Cloudflare 522 hatasının nasıl düzeltileceği açıklanmaktadır.

Cloudflare 522 Hatası Nasıl Düzeltilir?

522 Hatası Nedir?

Cloudflare, web sitesi bağlantılarını hızlandıran ve güvenliğini sağlayan bir içerik dağıtım ağı (CDN) hizmetidir. Ancak, bir web sitesinin başlangıç ​​sunucusu belirli bir süre içinde yanıt veremediğinde, kullanıcılar bir hata koduyla karşılaşırlar. Cloudfare 522 hatası. Bu hata koduna genellikle şu mesaj eşlik eder: Bağlantı zaman aşımı veya Cloudflare hatası 522.

522 hatası, CDN başarısız olduğu için web sunucusu ile Cloudflare kullanan bir web sitesi arasındaki İletim Kontrol Protokolü (TCP) anlaşmasında meydana gelir.

Bu üç yönlü el sıkışmanın adımları şunlardır:

1. Cloudflare, bir paket göndererek bir bağlantı isteği başlatır. SYN (Senkronize et) kaynak sunucuya işaretle.

2. Kaynak sunucu paketi alır ve bağlantı isteğini göndererek kabul eder. SYN-ACK Cloudflare’a paket.

3. Cloudflare, SYN-ACK paket. Bağlantıyı onaylamak ve anlaşmayı tamamlamak için, CDN’nin şu paketle yanıt vermesi beklenir: ACK (Teşekkür) bayrağı.

Başarılı TCP el sıkışma diyagramı.

bu ACK işareti, El Sıkışmanın başarılı olduğunu ve iletişimin devam ettiğini onaylar.

Ancak, kaynak sunucu şu şekilde yanıt vermezse: SYN-ACK zamanında ve paket Cloudflare’a ulaşamıyorsa, CDN ACK sinyal, başarısız bir el sıkışma ile sonuçlanır.

Başarısız TCP el sıkışma diyagramı.

Cloudflare, kullanıcının tarayıcısına, bağlantının zaman aşımına uğradığını ve sunucunun web sitesiyle bağlantı kuramadığını belirten bir 522 hatası döndürür.

Cloudfare 522 hatası

522 Hatasına Ne Sebep Olur?

Başarısız el sıkışma, 522 hatasının temel nedenidir. Ancak, sunucunun yavaş yanıt verme süresinin çeşitli nedenleri vardır. 522 hatasının en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Yavaş veya kararsız internet. Ağ bağlantısı sorunları ve gecikme, yanlış DNS ayarlarından, müşterinin İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) ile ilgili sorunlardan veya müşterinin güvenlik duvarı veya diğer güvenlik yazılımı tarafından engellenen/sınırlanan bağlantıdan kaynaklanır.
 • Sunucu aşırı yüklemesi. Sunucu yüksek trafik yaşıyorsa veya bakım ya da güncellemelerden geçiyorsa, istemcinin isteğine zamanında yanıt verilmesi olası değildir.
 • çevrimdışı sunucu. Sunucu çevrimdışıysa veya yanlış yapılandırma nedeniyle yanıt vermiyorsa, istemciyle TCP anlaşmasını tamamlamaz.
 • SSL sertifikası sorunları. Bir SSL sertifikasının süresi dolduğunda, geçersiz olduğunda veya iptal edildiğinde, tarayıcı sertifikaya güvenmez ve sonuç olarak sunucuyla güvenli bir bağlantı kurmaz.
 • Yönlendirme sorunları. Trafik güvenilir olmayan veya sıkışık bir ağ üzerinden yönlendiriliyorsa, anlaşma başarısız olur.

522 Hatası Nasıl Düzeltilir?

522 kodunu düzeltmenin ilk adımı, web sitesinin herkes için kapalı olup olmadığını görmek ve Cloudflare sistem durumu sayfasını kontrol etmektir. Ancak, web sitesi çalışıyorsa ve sorun devam ediyorsa, web sitesi sahiplerinin sorunu giderip düzeltmesine yardımcı olacak birkaç etkili yol vardır.

Aşağıdaki bölümlerde, 522 hatasını çözmek için atılacak ortak adımlar sunulmaktadır.

1. Adım: Origin Sunucusunu Optimize Edin

Web sitesini barındıran kaynak sunucu, içeriğin ziyaretçilere iletilmesinde çok önemlidir. Sunucunun aşırı yüklenmesi, 522 hatasına neden olan yavaş veya yanıt vermeyen sunuculara yol açar. Bu kontrol listesini tamamlayarak kaynak sunucuyu optimize edin ve aşırı yüklemeyi ele alma kapasitesini artırın:

 • Sunucunun CPU ve bellek kullanımını kontrol edin. Daha yüksek kapasiteli bir sunucuya yükseltin veya sunucu aşırı yüklenmişse mevcut sunucuya daha fazla kaynak ekleyin.
 • Sunucu performansını optimize etmek ve sunucunun çok sayıda isteği yavaşlamadan işlemesini sağlamak için Apache veya NGINX gibi yazılımları kullanın.
 • Olası darboğazları belirlemek için ağ bant genişliğini ve web trafiğini izleyin. Farklı çevrimiçi araçlar, web sitesi kullanımı, sayfa yükleme süreleri ve diğer ölçümler hakkında veri sağlar ve trafiğin nerede yavaşladığını belirlemeye yardımcı olur.
 • Veritabanı sorgularını gözden geçirin ve optimize edin.
 • Web sitesi dosyalarının, resimlerin ve komut dosyalarının boyutunu azaltın.
 • Sunucuya Cloudflare’in ağından erişilebildiğinden emin olmak için kaynak sunucu ile Cloudflare arasındaki ağ bağlantısını izleyin.
 • Dengeleyicinin ani trafik artışlarını kaldırabilmesi için bir yük dengeleyiciyi doğru şekilde yapılandırın.

2. Adım: Güvenlik Duvarı Ayarlarını Kontrol Edin

Güvenlik duvarları bazen 522 hatasına neden olan Cloudflare trafiğini engeller. Bunu önlemek için web sitesine ağ dışından erişip erişemediğinizi kontrol edin. Web sitesine farklı bir ağdan erişmeyi deneyin veya erişilebilirliği kontrol etmek için çevrimiçi bir araç kullanın. Web sitesi kısıtlanmışsa, güvenlik duvarı Cloudflare’dan gelen trafiği engelliyor demektir.

Ayrıca, herhangi bir üçüncü taraf güvenlik duvarının doğru yapılandırıldığından emin olun. Güvenlik duvarı ayarlarında Cloudflare IP’lerini beyaz listeye eklemek, güvenlik duvarınızın Cloudflare trafiğini engellemesini engeller. Cloudflare, Cloudflare trafiğine izin vermek için güvenlik duvarının beyaz listesine eklenecek bir IP adresleri ve aralıkları listesi sağlar.

3. Adım: DNS/IP Ayarlarını Özelleştirin

Yanlış DNS yapılandırması, 522 hatasının nedenlerinden biridir. Cloudflare’ı incelemek için DNS ayarlar ve olası sorunları düzeltin, Cloudflare kontrol panelinde web sitesini seçin ve:

1. DNS sekme.

Cloudfare DNS ayarları

2. Gözden geçirin Adres Kaydı (A Kaydı) hem barındırma sunucularındaki hem de Cloudflare’deki IP adreslerinin aynı olmasını sağlamak için. Farklı IP adresleri olası bir 522 hatası nedenidir.

3. Eğer A kayıtlar farklıysa, A yanlış IP adresi ile kaydedin.

4. Kaydı düzenlemek için kalem simgesine tıklayın.

5. Doğru IP’yi girin.

6. tıklayın Kaydetmek.

4. Adım: SSL Sertifikası Sorunlarını Kontrol Edin

Cloudflare 522 hatasını önlemek için geçerli ve güncel bir SSL sertifikası gereklidir. Tarayıcının adres çubuğundaki asma kilit simgesi, bir web sitesinin geçerli bir SSL sertifikası kullanıp kullanmadığını hızlı bir şekilde gösterir.

Bağlantı güvenli

seçin Bağlantı güvenli sertifikanın geçerli olduğunu onaylama seçeneği:

SSL sertifikası geçerli

Ancak asma kilit, sertifikanın sona erme tarihi veya 522 hatasının ardındaki diğer sorunlar hakkında kapsamlı bilgi sunmaz. SSL sertifikası hakkında daha fazla ayrıntı almak için çevrimiçi bir SSL Denetleyici aracı kullanın ve şunları arayın:

 • Süresi dolmuş sertifikalar.
 • Eksik veya yanlış bir ara sertifika ile sertifika zinciri hataları.
 • Web sitesi alan adı veya ana bilgisayar adıyla eşleşmeyen uyumsuz sertifikalar.

Bu sorunları çözmek için sertifika yetkilisiyle sertifikayı yenileyin veya doğru olanı yükleyin.

Zayıf şifre paketleri veya yanlış SSL yapılandırması gibi diğer sorunlar, SSL dosyasının düzenlenmesini gerektirir.

5. Adım: KeepAlive’ı açın

Hayatta kal bir istemci ile bir sunucu arasında sürekli bir bağlantı sağlayan bir başlıktır. Hem Cloudflare hem de kaynak web sunucusu kullanıyor Hayatta kal.

Cloudflare’ın kullandığı Hayatta kal istemci ve sunucu arasında daha uzun süre açık bir HTTP bağlantısı sürdürmek için başlık. Bu işlem, performansı artırır ve istemcinin yeniden bağlantı kurma ihtiyacı sayısını azaltır.

Başlangıç ​​sunucusunda, Hayatta kal varsayılan olarak etkindir. Ancak, başlık devre dışı bırakılırsa, bağlantı hatası nedeniyle 522 olur.

522 hatasını düzeltmek için Hayatta kal ayarı, aşağıdakileri ekleyerek web sunucusunun yapılandırma dosyasına ekleyin:

KeepAlive On

Örneğin, Ubuntu’daki Apache yapılandırma dosyası şu adreste bulunur: /etc/apache2/apache2.conf. açmak için Hayatta kalterminale erişin ve şu adımları izleyin:

1. Apache yapılandırma dosyasını Vim’de veya başka bir metin düzenleyicide açın:

sudo vim /etc/apache2/apache2.conf

2. Şunu arayın: KeepAlive dosyadaki satır. Satır orada değilse, aşağıdakini ekleyin:

KeepAlive On
Apache yapılandırma dosyasında KeepAlive

3. Dosyayı kaydedin ve çıkın.

4. Değişiklikleri uygulamak için Apache hizmetini yeniden başlatın:

sudo service apache2 restart
sudo hizmeti apache2 terminal çıkışını yeniden başlat

6. Adım: Cloudflare Yapılandırmasını Kontrol Edin

Doğru şekilde ayarlandığından ve 522 hatasına neden olan herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için Cloudflare yapılandırmasını gözden geçirin.

Bunu gerçekleştirmek için DNS, SSL ve güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin. Ek olarak, kaynak sunucunun düzgün yapılandırıldığını ve HTTP isteklerine yanıt verdiğini doğrulayın.

7. Adım: Cloudflare’ın Saldırı Altında Modunu Etkinleştirin

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen sorunlar devam ederse Cloudflare’ı etkinleştirin. Saldırı altında mod. Bu güvenlik özelliği, DDoS (Dağıtılmış Hizmet Reddi) saldırılarına karşı korumayı artırır ve 522 hatasını azaltmaya yardımcı olur. bu Altında Saldırı modu, kötü niyetli trafiği engeller ve kaynak sunucuya ulaşmasını engeller, bu da yanıt süresini azaltır.

Etkinleştirmenin birkaç yolu olsa da Saldırı altında modu, en kolayı Hızlı İşlemler bölüm. Cloudflare hesabına giriş yaptıktan sonra şu adımları takip edin:

1. Etkinleştirmek istediğiniz web sitesini seçin. Saldırı altında mod.

2. Sayfanın üst kısmındaki menüye gidin.

3. genel bakış sekme.

Cloudflare'a genel bakış sekmesi

4. Aşağı kaydırarak Hızlı İşlemler bölüm.

5. Saldırı Altındayım anahtar.

Saldırı modunda etkinleştir

8. Adım: Cloudflare-Desteğe Ulaşın

Cloudflare ile iletişim kurun

Cloudflare iki destek yolu sunar. bu Canlı sohbet seçeneği yalnızca Business ve Enterprise hesaplarıyla sınırlıdır. Fakat, Destek biletleri herkes için mevcuttur.

Cloudflare destek seçenekleri

Çözüm

Bu makaleyi okuduktan sonra Cloudflare 522 hatasını nasıl düzelteceğinizi biliyorsunuz.

Ardından, Cloudflare 504 hatası, 520 hatası, 521 hatası ve 526 Geçersiz SSL Sertifikası hatalarını nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.