Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Clipchamp’ın video düzenleyicisi PWA yüklemelerinde aylık %97’lik bir büyüme görülüyor

Clipchamp’ın video düzenleyicisi PWA yüklemelerinde aylık %97’lik bir büyüme görülüyor

97%

PWA kurulumlarında aylık büyüme

2.3X

Performans iyileştirme

9%

PWA kullanıcılarında daha yüksek elde tutma

Clipchamp çevrimiçi tarayıcıdır video düzenleyici Bu, herkesin video aracılığıyla paylaşmaya değer hikayeler anlatmasını sağlar. Dünya çapında 12 milyondan fazla içerik oluşturucu, videoları kolayca düzenlemek için Clipchamp kullanıyor. Kırpma ve kırpma gibi sezgisel araçlardan ekran kaydedicimiz gibi pratik özelliklere ve hatta bir video oluşturmak için basit çözümler sunuyoruz. mem yapımcısı.

Clipchamp’ı kim kullanıyor? #

Kullanıcılarımız (ya da bizim tabirle günlük editörlerimiz) çok çeşitlidir. Clipchamp ile video düzenleyici olmak için uzmanlık gerekmez. Spesifik olarak, şu anda satış, destek eğitimi ve ürün pazarlama ekiplerinin web kameramızı ve ekran kaydedicimizi, ilgi çekici hale getirmek için eklenen metin ve GIF’lerle hızlı açıklayıcı içerik için kullandığını fark ediyoruz. Ayrıca birçok küçük işletmenin hareket halindeyken sosyal videolar düzenlediğini ve yayınladığını gözlemliyoruz.

Hangi zorluklarla karşılaşıyorlar? #

Video düzenlemenin ilk başta göz korkutucu olabileceğinin farkındayız. Varsayım, muhtemelen karmaşık düzenleme yazılımlarıyla önceki sinir bozucu deneyimlerden dolayı zor olduğu yönündedir. Buna karşılık Clipchamp, metin bindirmeleri, stok video ve müzik, şablonlar ve daha fazlasıyla destek sağlayarak kolaylık ve basitliğe odaklanır.

Günlük editörlerin çoğunun sinema şaheserleri yaratmak istemediğini görüyoruz. Kullanıcılarımızla çok konuşuyoruz ve onlara sürekli olarak meşgul oldukları ve hikayelerini olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde dünyaya yaymak istedikleri hatırlatılıyor, bu yüzden bizim için odak noktası bu.

Bir Clipchamp PWA Geliştirmek #

Clipchamp’ta hepimiz, insanların hikayelerini video yoluyla anlatmalarını sağlamakla ilgileniyoruz. Bu vizyonu gerçekleştirmek için, bir video projesini bir araya getirirken kullanıcılarımızın kendi çekimlerini kullanmalarına izin vermenin önemli olduğunu kısa sürede anladık.

Bu içgörü, Clipchamp’ın mühendislik ekibi üzerinde Gigabyte ölçeğindeki medya dosyalarını bir web uygulamasında verimli bir şekilde işleyebilen bir teknoloji bulması için baskı yaptı. Ağ bant genişliği kısıtlamalarını göz önünde bulundurarak, geleneksel bir bulut tabanlı çözümü hemen eledik. Bir perakende internet bağlantısından büyük medya dosyalarının yüklenmesi, her zaman, düzenleme başlamadan önce çok uzun bekleme sürelerine neden olur ve etkili bir şekilde kötü bir kullanıcı deneyimine neden olur.

Bu, video işlemenin tüm “ağır yükünün” son kullanıcının cihazında bulunan donanım kaynakları kullanılarak yerel olarak yapıldığı tamamen tarayıcı içi bir çözüme geçmemizi sağladı. Bir tarayıcı içi video oluşturma platformu oluşturmanın kaçınılmaz zorluklarının üstesinden gelmemize yardımcı olmak için Chrome tarayıcıya ve dolayısıyla ChromeOS platformuna stratejik olarak güveniyoruz.

Video işleme, hem bilgisayarı hem de depolama kaynaklarını benzer şekilde etkileyen çok fazla kaynağa ihtiyaç duyar. Clipchamp’ın ilk sürümünü Google’ın (Taşınabilir) Yerel İstemcisi (PNaCl) üzerine oluşturmaya başladık. Sonunda aşamalı olarak kullanımdan kaldırılan PNaCl, ekibimiz için web uygulamalarının son kullanıcı donanımında çalışırken hızlı ve düşük gecikmeli olabileceğinin harika bir kanıtıydı.

Daha sonra WebAssembly’a geçerken, Chrome’un toplu bellek işlemleri, iş parçacığı oluşturma ve son olarak sabit genişlikli vektör işlemleri gibi MVP sonrası özellikleri dahil etmede liderliği ele geçirdiğini görmekten memnun olduk. İkincisi, mühendislik ekibimiz tarafından heyecanla bekleniyor ve bize video işleme yığınımızı optimize etme yeteneği sunuyor. simd çağdaş CPU’larda yaygın olan işlemler. Chrome’un WebAssembly SIMD desteğinden yararlanarak, 4K video kod çözme ve video kodlama gibi özellikle zorlu bazı iş yüklerini hızlandırabildik.

Çok az deneyimle ve mühendislerimizden birinin bir aydan kısa sürede performansı 2,3 kat artırmayı başardık. Hâlâ bir Chrome kaynaklı deneme sürümüyle sınırlı olsa da, bu SIMD geliştirmelerini kullanıcılarımızın çoğuna sunabildik. Kullanıcılarımız son derece farklı donanım kurulumları çalıştırırken, arıza oranlarında herhangi bir zararlı etki görmeden üretimde buna uygun bir performans artışı sağlayabildik.

Daha yakın bir zamanda, şu anda başka bir Chrome Origin denemesi kapsamında kullanılabilen, gelişmekte olan WebCodecs API’sini entegre ettik. Bu yeni yeteneği kullanarak, birçok popüler Chromebook’ta bulunan düşük özellikli donanımlarda video kod çözme performansını daha da iyileştirebileceğiz.

Oluşturulan bir PWA ile, benimsenmesini teşvik etmek önemlidir. Birçok web uygulamasında olduğu gibi, Google da dahil olmak üzere sosyal oturum açma gibi şeyleri içeren erişim kolaylığına odaklandık, kullanıcıyı hızla videoyu düzenleyebilecekleri bir yere yönlendirdik ve ardından videoyu dışa aktarmayı kolaylaştırdık. Ek olarak, araç çubuğunda ve menü gezintimizde açılır bir bildirim olarak PWA yükleme istemlerimizi tanıttık.

Sonuçlar #

Yüklenebilir Chrome PWA’mız gerçekten iyi gidiyor. PWA kullanıcılarıyla, standart masaüstü kullanıcılarımıza göre %9 daha yüksek elde tutma oranı görmekten çok memnunuz. PWA’nın kurulumu çok büyük oldu ve beş ay önce kullanıma sunduğumuzdan bu yana her ay %97 oranında arttı. Ve daha önce bahsedildiği gibi, WebAssembly SIMD geliştirmeleri performansı 2,3 kat artırdı.

Clipchamp PWA son 6 ayda kurulur.

Gelecek #

PWA’mızın katılımı ve benimsenmesi bizi hoş bir şekilde şaşırttı. Clipchamp’ın kullanıcı tutmanın fayda sağladığını düşünüyoruz çünkü PWA yüklü ve erişimi daha kolay. Ayrıca, PWA’nın editör için daha iyi performans gösterdiğini, bunun da onu daha ilgi çekici hale getirdiğini ve insanların geri gelmesini sağladığını fark ettik.

Geleceğe baktığımızda, ChromeOS’un daha da fazla kullanıcının daha az zahmetle daha fazla iş yapması için sağladığı fırsat bizi heyecanlandırıyor. Özellikle, dosyalarla çalışırken yerel işletim sistemiyle bazı kolaylık sağlayan entegrasyonlar bizi heyecanlandırıyor. Bunun, her gün meşgul olan editörlerimiz için iş akışlarını hızlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyoruz ve bu bizim en önemli önceliklerimizden biri.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.