Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Çimlerinizde Dollarweed (Pennywort) Nasıl Kontrol Edilir?

Bir kıyı bölgesinde yaşamak, özellikle de popüler olarak Dollarweed olarak bilinen pennywort’un görüntüsüne sık sık maruz kalıyorsanız endişe verici olabilir. Yoğun büyümesinin ana nedeni, coğrafi olarak böyle bir yere özgü aşırı neme bağlanabilir. Diğer büyüme faktörleri, zayıf toprak ve drenaj, aşırı sulama ve ince çimdir.

Pennywort’u Tanımlamak

İlk görünüm, onun dikhondra olduğuna inanmanıza neden olabilir, çünkü bu otun benzer parlak, yuvarlak ve madeni para şeklinde yaprakları vardır. Ancak daha yakından incelerseniz, gövdelerindeki farkı görebilirsiniz. Dolarweed’in sapı doğrudan yaprak merkezinden çıkarken dichondra’nın sapı yaprağın kenarına takılır.

Bahçenizde çok fazla yağmur veya sulama veya yetersiz toprak drenajı nedeniyle aşırı su bulunması, kuruşun istilasına neden olur. Bir bahçıvan olarak bilmeniz gereken bir gerçek, kuruşun hem yeraltı kökleriyle hem de tohumlarla yayıldığıdır. Onu yok etme sürecine başladığınızda onu yönetilemez bulabilirsiniz.

Dollarweed’i kontrol etmek

1. Su Bahçenizi Çimlerle Kaplayın: Kalın bir çim yabani otları uzak tutar. Büyük bir kısmını sağlıklı çimlerle kaplayarak sağlıklı bir çim ortamı oluşturabilirsiniz. Yabani otların varlığı, zayıf çimenleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Hastalıkları, toprak sorunlarını, böcek istilalarını tedavi etmek ve uygun biçme yüksekliğini korumak gibi gerekli adımları atmak, kuruş ve diğer yabani otlardan arındırılmış dengeli bir ekosistem oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2. Drenajı İyileştirin: Daha önce de belirtildiği gibi, dolar otu nemli bölgelerde ürer ve faktörlerden biri tıkanmış drenajdır. Çim drenajını iyileştirmek için havalandırmaya başvurabilirsiniz.

3. Sulamayı veya Durgun Su Birikmesini Azaltın: Müreffeh ve yabani otlardan arınmış bir bahçe için, bahçenin haftada en az bir inç su aldığından emin olmanız gerekir. Bölgede bulunan su miktarını ölçmek için bir yağmur ölçer kullanabilirsiniz. Bahçeniz bu miktardan daha fazlasını alıyorsa, aşırı nemlenmesini önlemeye yardımcı olacak sulamayı azaltın. Aksi takdirde, aşırı su bulunması, kuru otu yayılmasını teşvik edecek sağlıksız bir çim ile sonuçlanacaktır.

4. Yabani otları elle çekin: Bazı yabani otlar, daha az fiziksel emek gerektirdikleri ve basitçe elle dışarı çekilerek ortadan kaldırılabildikleri için kötü şöhretli değildirler. Ancak, elle çekme sadece küçük bir alan etkilendiğinde yapılabilir. Aksi takdirde, yorucu hale gelebilir. Bu fiziksel uzaklaştırma işlemi sırasında, bitkiyi doğrudan köklerinden çektiğinizden emin olmanız gerekir, aksi takdirde tekrar büyüyebilirler.

5. herbisitler: Yine de kuruşu ortadan kaldırmayı başaramazsanız, herbisit uygulamasına başvurabilirsiniz. Bu yöntem, yabani otlar büyürken uyguladığınızda etkilidir. Pennywort yaygın bir sıkıntıdır ve aşağıdakilerle tedavi edilebilir: Aquacide Peletleri veya doğrudan yaprakların üzerine Shore Klear Liquid.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.