Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Çevrimiçi alışveriş yapanlar tatil dolandırıcılığına 53 milyon dolardan fazla kaybetme riskiyle karşı karşıya

Çevrimiçi alışveriş yapanlar tatil dolandırıcılığına 53 milyon dolardan fazla kaybetme riskiyle karşı karşıya

FBI: Çevrimiçi alışveriş yapanlar tatil dolandırıcılığına 53 milyon dolardan fazla kaybetme riskiyle karşı karşıya

Resim: Pickawood

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) bugün yaptığı açıklamada, çevrimiçi alışveriş yapanların bu yılki tatil sezonunda pazarlık ve bulunması zor hediyeler vaat eden dolandırıcılıklara karşı 53 milyon dolardan fazla kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

“2020 tatil alışveriş sezonunda, FBI İnternet Suçları Şikayet Merkezi (IC3), malların teslim edilmemesiyle ilgili 17.000’den fazla şikayet aldı ve bu da 53 milyon doların üzerinde zarara neden oldu.” Söyledi İnternet Suç Şikayet Merkezi aracılığıyla yayınlanan bir kamu hizmeti duyurusunda.

“Mal kıtlığı söylentileri ve devam eden salgın nedeniyle bu sayının 2021 tatil sezonunda artabileceği tahmin ediliyor.”

Para kayıplarının yanı sıra, dolandırıcıların hedefleri, kişisel veya finansal bilgilerini web skimmer’larla çaldırdıktan veya kimlik avı saldırılarında kimlik hırsızlığı ve sahte kart ücretlerine kurban olma riski de vardır.

Dolandırıcılar, tatillerde çevrimiçi alışveriş yapanları hedef alırken, gerçek olamayacak kadar iyi görünen indirimler de dahil olmak üzere onları yemlemek için çeşitli taktikler kullanır:

  • Etkinlik biletleri veya oyun sistemleri gibi sıcak bilet veya bulunması zor öğelerin reklamını e-postayla göndermektedir.
  • Gerçek dışı indirimleri ve pazarlıkları teşvik eden güvenilmeyen web siteleri ve reklamlar.
  • Genellikle bilinen bir arkadaş tarafından paylaşılmış gibi görünen, kuponlar, hediye kartları, freebies ve yarışmalar sunan sosyal medya gönderileri.
  • Sosyal medya, var olmayan veya sahte ürünler için reklamlara ev sahipliği yaptı.

Bu uyarı, Salı günü yayınlanan ve halkı uyaran benzer bir uyarının ardından geldi. “markalı şirketlerin” müşterilerini hedefleyen devam eden mızrak kimlik avı e-postaları marka kimlik avı olarak bilinen saldırılarda.

Saldırganlar, kurbanların kullanıcı kimlik bilgilerini, ödeme ayrıntılarını ve diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgi türlerini (PII) çalmak için kimlik avı sayfalarına kötü amaçlı yazılım veya giriş formları gömer.

Kontrol Noktası, 2Ç 2021 için Marka Kimlik Avı Raporu marka kimlik avı saldırılarındaki görünümlerine göre ilk beş markanın Microsoft (küresel olarak tüm girişimlerin% 45’ini oluşturan), DHL (% 26), Amazon (% 11), BestBuy (% 4) ve Google (% 3) olduğunu.

Şubat ayında, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) toplam kimlik hırsızlığı ihbarı sayısı iki katına çıktı 2020 yılında bir önceki yıla göre 12 ayda 1,4 milyon rapor alma rekoru kırıldı.

Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), alışveriş yaparken çevrimiçi güvende kalmak. FBI ayrıca kurban olmaktan nasıl kaçınılacağına dair ipuçlarını paylaştı. çevrimiçi alışveriş dolandırıcılığı.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.