Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

CES 2022’den konuyla ilgili akıllı ev duyuruları

CES 2022’den konuyla ilgili akıllı ev duyuruları

İki yıl önce, CES 2020’nin zemininde, bir çip hakkında çok fazla vızıltı vardı – en son AMD veya Intel duyurusu değil, kendisine IP üzerinden Project Connected Home veya kısaca CHIP adını veren yeni bir büyük teknoloji şirketleri ittifakı . Sözü, her bağlı ev cihazının, kimin yaptığına bakılmaksızın birlikte basit ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak açık kaynaklı bir akıllı ev standardı geliştirmekti. Vızıltı şuydu: “Bu asla olmayacak.”

CES 2022’ye (evet, hepimiz 2021’i atladık) ve şimdi CHIP olarak adlandırılan Matter, tam bir dans kartı ve sanal Starbucks’a uzanan bir dizi hayranıyla gösterinin sevgilisiydi.

Bu haftaki hemen hemen her akıllı ev cihazı duyurusunun sloganı “ve Matter’a desteğimizi duyuruyoruz”. Ayrıca, altyapı önemli bir destek kazandı. Matter için tasarlanan yeni çipler vardı, Amazon cihaz üreticilerinin artık Matter sertifikalı cihazlarına Frustration-Free Setup ekleyebileceğini duyurdu – Amazon’a özel SDK gerekli değil. Ve Google, Matter için yerleşik desteğe sahip, basitleştirilmiş bir kurulum olan Fast Pair’in kendi sürümünü sergiledi. Bu duyuruların her ikisi de, geliştiriciler yeni akıllı ev ürünleri geliştirirken, onları eve getirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, onları prize takmak ve kullanıma hazır olacakları anlamına geliyor.

Matter’ı denetleyen Bağlantı Standartları Birliği başkanı Tobin Richardson, “CSA üyelerimizden CES’teki Matter haberleri dalgası, 2021’de Matter’ın geliştirilmesi ve test edilmesi için harcanan sıkı çalışmanın bir kanıtıdır” dedi. göstermek. “Daha açık ve yenilikçi bir IoT yaratan bu küresel çözümün merkezinde yüzlerce şirket ve binlerce mühendis var ve 2022’de olacaklar beni gerçekten heyecanlandırıyor.”

Diğer ilginç duyuru, Amazon’dan Alexa’nın akıllı evinizi diğer sesli asistanlarla paylaşacağının onayıydı. Matter’ın ana vaadi, akıllı cihazlarınızı seçtiğiniz uygulama veya sesli asistanla kontrol edebileceğiniz çapraz platform uyumluluğu olmuştur. Şimdi bunun tam olarak nasıl yapılacağını görüyoruz.

Amazon, zaten başka bir sistemde kurulu bir cihazı kontrol etmenin ek bir yolu olarak Alexa’yı eklemelerine izin veren geliştiriciler için yeni araçlar sundu. Bugün, örneğin birden fazla uygulama ve sesli yardımcı ile bir Philips Hue ampulünü kontrol edebiliyor olsanız da, şu anda her biri ile ayrı ayrı ayarlamanız gerekiyor. Matter ile bir olacak ve bitecek. Güzel bir bonus olarak, bu yeni özellik aynı zamanda cihaza yerel bağlantı ekleyerek daha hızlı yanıt süreleri ve internet kapalı olsa bile cihazlarınızı kullanma şansı sağlar.

Toplamda 30’a yakın şirket katılımlarını sergiledi ve/veya Apple, Google, Amazon, Samsung ve diğerleri tarafından desteklenen yeni akıllı ev standardına destek sözü verdi. Birçoğu endüstrinin daha geniş bir dilimini temsil ediyor – Çin merkezli bir IoT geliştirme platformu hizmet sağlayıcısı olan ve 1.100’den fazla akıllı ev ürünüyle 446.000’den fazla geliştiriciyi destekleyen Tuya Smart, Matter’ı destekleyeceğini söyledi. Ayrıca Matter’ın ana protokollerinden biri olan Thread ile bir dizi yeni ürünün piyasaya çıktığını gördük.

NXP’nin yeni üçlü radyo çipi (Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve Thread), Matter hub cihazları için tasarlanmıştır—Matter Kontrolörleri (akıllı hoparlörler gibi) ve Thread Border Router’ları (akıllı ekranlar gibi).
Resim: NXP

Tüm bunlar, Matter’ın nihayet geldiğinde beraberinde ne getireceği konusunda bize çok daha iyi bir fikir veriyor, şu anda Haziran 2022’de yapılması planlanıyor. Ama bir adım geri atalım ve CES’in bittiğini ve kasvetli bir orta ile karşı karşıya olduğumuzu değerlendirelim. – Matter gelmeden önce kış.

Görünen o ki, önemli bir ivme, minimum iç savaş (gördüğümüz gibi) ve tüketiciden net bir talimat ve üreticiler ile platformlar için yön var: Akıllı ev ürünlerinin birlikte çalışmasını istiyoruz. Şimdi bunu gerçekleştir.

İvme, dünyanın önde gelen beyaz eşya şirketlerini aynı şeyi yapmaya ikna edecek kadar büyük. Gittiler ve Samsung bulaşık makinenizin GE Appliances buzdolabınızla konuşabilmesini sağlamayı amaçlayan kendi ittifaklarını kurdular. Samsung’un CES açılış konuşmasında duyurulan Home Connectivity Alliance, eski ev aletlerinin IoT geleceğine taşınabilmesini sağlamak için özel olarak oluşturuldu, dedi Samsung’dan Yoon Ho Choi ve HCA başkanı CES’te.

Mevcut cihazların yükseltilebilirliği konusu, Matter’ın hâlâ büyük ölçüde gözden kaçırdığı ve gerçekten ele alması gereken bir alandır. Mevcut hub’lar ve köprüler için ürün yazılımı güncellemeleri hakkında konuşuldu ve daha yeni Amazon Echo akıllı hoparlörlerin ve Google Nest Hub cihazlarının bir yükseltme yoluna sahip olduğunu biliyoruz.

Amazon, geldiğinde mevcut akıllı hoparlörlerini ve ekranlarını Matter’a getirmeyi taahhüt etti.
Resim: Amazon

Ancak, bu hafta CES’ten yapılan duyuruların çoğuna dayanarak, giderek daha fazla Matter akıllı ev oluşturmak gibi görünüyor, kullanıcıların çok sayıda yeni gadget satın almasını gerektirecek. Z-Wave Alliance’dan Mitch Klein’ın geçen yıl bana söylediği gibi, “Cihazları geride bırakamayız, yoksa tüm bu program çalışmaz. Herkesin her şeyi bir kenara atıp yeniden başlaması gerektiği fikri işe yaramayacak.” Matter’ın mevcut akıllı evleri karanlıkta bırakmaması zorunludur.

Şanslı kilit hangisi olacak?

August ve Yale, akıllı kilitlerinin Matter ile çalışmasını sağlamaya karar verdiler. August ve Yale Real Living başkanı Jason Williams, standart 2022’de piyasaya sürüldüğünde ilk Matter kilidini piyasaya sürmeyi planladıklarını söyledi. Şirketin halihazırda bir iplik etkin kilidi, eskiyen Nest x Yale akıllı kilidi var ve Williams, teknolojiyi tanıtmanın başka yollarına baktığını söylüyor. Wi-Fi destekli Ağustos kilitlerinin ilk güncellenenler arasında olmayacağını söylese de (Wi-Fi üzerindeki mesele şu anda pille çalışan cihazlar için değil, yalnızca sabit hatla çalışan cihazlar içindir), aktif olarak yollarını arıyorlar. mevcut ürünlerini yeni akıllı ev standardına getirin.

Schlage Encode Plus akıllı kilit, şirketin ilk Thread özellikli kilididir.
Resim: Vur

Schlage, şirketin ilk İplik özellikli ürünü olan yeni Schlage Encode Plus kilidi ile Yale’i yenebilir. Thread radyosu özellikle Thread üzerinden HomeKit’i desteklerken, Schlage’den Donald Beene söyledi Sınır donanımın Matter için orada olduğunu. “Bu ilk olacak [lock] Böyle bir şeyi desteklemek için yerleşik donanıma sahip ürün, ancak bu teknik özelliklerin nereye ineceğini hala bilmiyoruz” dedi.

tüm ışıklar

Akıllı ışıklar, anahtarlar ve prizler yaparsanız, bu hafta aklınız Matter’deydi. Belkin Wemo, Matter over Thread’i destekleyecek Wemo Smart Plug, Wemo Smart Light Switch ve Wemo Smart Dimmer’ın Thread versiyonları üzerinde çalıştığını duyurdu. GE Aydınlatma şirketi Cync, renkli A19 ampulünün ve ışık şeridinin Wi-Fi üzerinden Matter uyumlu olacağını söyledi ve akıllı aydınlatma şirketi Sengled, standart geldiğinde ilk Wi-Fi A19 ampulünün kullanıma hazır olacağını söyledi. fırlatır. Bir yıldan fazla bir süredir Thread’de bulunan Nanoleaf, CES’te şebekeden beslenen aydınlatma panellerinin, Nanoleaf Shapes, Elements ve Lines’ın, başlangıçta Thread over HomeKit için Thread sınır yönlendiricileri olacağını doğruladı. Madde uyumluluğuna dikkat edin.

Akıllı ev hub’ları hala burada

Matter, tüm çoklu hub/ağ geçidi/köprü sorununu, umarım aynı zamanda yönlendiriciniz olan ufacık bir küçük kutuya indirgese de, bu biraz zaman alacaktır. Bu arada, hâlâ çok sayıda hub’ımız var ve ileride, eviniz için uzaktan kumanda görevi görecek Madde Denetleyicilerine ihtiyacımız olacak (Google Nest Hub’ın akıllı ekranlarını düşünün, ancak umarım daha iyi olur).

Yeni Samsung Home Hub da dahil olmak üzere bu hafta duyurulan birkaç yeni merkez vardı, Samsung, Matter’ı Samsung cihazlarında benimsemeyi taahhüt etti, bu nedenle bu akıllı ev denetleyicisi ABD’ye ulaştığında (Mart ayında Korece olarak piyasaya sürülecek), muhtemelen bunun bir parçası ol. Ucuz Zigbee sensörleri ve hub olarak ikiye katlanan iyi HomeKit kameraları üreticisi Aqara, M2 ve M1S hub’larını güncelleyeceğini ve tüm uyumlu bağlı sensörlerin Matter’a geçmesini sağlayacağını söyledi. Ayrıca popüler hareket ve temas sensörlerinin Thread versiyonlarını geliştirdiğini duyurdu.

Akıllı ev güvenlik kamerası şirketi Arlo, “modüler hub” üzerine kurulu ev güvenlik sistemini duyurdu. Modüler kelimesi, şirketin nihayet Matter’a katılma kararı gibi ilgimizi çekti. Bunun, kameraların Matter’a daha erken gireceğinin bir işareti olduğunu düşünmek isteriz (şu anda Matter spesifikasyonunun bir parçası değiller), Arlo’nun Matter desteği alan ilk ürününün, bu parlak yeni all-in olması daha olasıdır. -bir sensör.

Modüler, uç bilgi işlem şirketi Veea, Matter uyumlu olacağını duyurduğu ilgi çekici bir akıllı ev merkezini gösterdi. Veea STAX Smart Hub, istiflenebilir modüller aracılığıyla LTE veya 5G hücresel bağlantı ekleme seçeneğine sahip bir Wi-Fi 6 Mesh yönlendirici ve akıllı ev merkezidir. Yönlü mikrofonlu akıllı bir hoparlör modülü üzerinde çalışıyor ve STAX modülleri ayrıca HomeKit ve Alexa uyumluluğu ile birlikte Lutron ve Philips Hue köprü teknolojisine (diğerlerinin yanı sıra) sahiptir. İlk lansman, beyaz etiketli bir SHaaS (hizmet olarak Akıllı Ev) çözümü olarak iletişim şirketlerini hedef alırken, şirket bunun yakında doğrudan tüketicilere sunulacağını söylüyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.