Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Casus yazılım skandalı Polonya hükümetini sarstı

Casus yazılım skandalı Polonya hükümetini sarstı

Polonya’daki siyasi muhalefet gruplarının birkaç üyesi, Pegasus casus yazılımı tarafından saldırıya uğradıklarına dair kanıtlar sunarak, Polonya hükümetinin yazılımı kullanımı hakkında endişe verici sorular ortaya çıkardı.

En endişe verici vaka, Polonya’nın Sivil Platform partisi lideri Senatör Krzysztof Brejza’nın, 2019 seçimlerine kadar geçen altı ay içinde toplam 33 kez ele geçirilmesiyle ilgiliydi. İlişkili basın. Kampanya sırasında, Polonya devlet medyası Brejza’nın telefonundan alınan zararlı metin mesajları yayınladı ve bu da casus yazılım kullanıldığına dair endişelere yol açtı.

Uzlaşmalar, Pegasus üzerinde kapsamlı çalışmalar yapan Toronto Üniversitesi merkezli bir casus yazılım araştırma grubu olan Citizen Lab tarafından keşfedildi. Citizen Lab daha önce Pegasus casus yazılımını Jamal Khashoggi’nin öldürülmesine ve bir New York Times gazeteci.

Polonya davasında Citizen Lab, Polonya muhalefet gruplarını temsil eden bir avukatı ve iktidardaki Hukuk ve Adalet partisine karşı bir davaya karışan bir savcıyı hedef alan casus yazılım ihlallerine dair kanıtlar da buldu. Her iki durumda da, hedeflerin cihazlarında Pegasus casus yazılımı izleri bulundu.

Kanıtlara rağmen, Polonya hükümeti, istihbarat toplama veya yerel gözetim için herhangi bir casus yazılım kullanımını kararlı bir şekilde reddetti. Savunma bakan yardımcısı geçtiğimiz günlerde, “Pegasus sistemi Polonya servisleri tarafından kullanılmıyor” dedi. Politik Avrupa. “Ülkemizde kimseyi takip etmek veya araştırmak için kullanılmaz.”

Yine de, skandalın Polonya’nın Avrupa Birliği’ndeki konumu için önemli sonuçları olması ve Pegasus’a karşı daha fazla teknik koruma için davayı oluşturması muhtemel. Kasım ayında Apple, NSO Group’a (Pegasus’u geliştiren ve satan) karşı şirketin Apple ürün ve hizmetlerini kullanmasına karşı kalıcı bir ihtiyati tedbir talep eden federal bir dava açtı. Amazon Web Services, NSO Group ile bağlantılı tüm hesapları bloke etti ve ABD Hazine Bakanlığı, “kurallara dayalı uluslararası düzen” için bir tehdit olarak nitelendirerek, ihracat veya şirketle yapılan diğer işlemleri engellemek için harekete geçti.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.