Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

California, Walmart’ı e-atık ve diğer tehlikeli malzemelerin uygunsuz şekilde imha edildiği iddiasıyla dava ediyor

California, Walmart’ı e-atık ve diğer tehlikeli malzemelerin uygunsuz şekilde imha edildiği iddiasıyla dava ediyor

Geçen hafta, California başsavcısı ve 12 eyalet yetkilisi, Walmart’ın elektronik ve tehlikeli atıkların yerel çöp sahalarını tehlikeye atarak yasadışı bir şekilde elden çıkarıldığını iddia ederek Walmart’a dava açtı.

California Başsavcısı Rob Bonta yaptığı açıklamada şirketin uygulamalarıyla eyalet çevre yasalarını ihlal ettiğini ve atıkların lityum ve alkalin piller, böcek öldürücü spreyler, aerosol kutuları, LED ampuller ve daha fazlasını içerdiğini iddia ediyor.

Eyalet müfettişleri, 2015’ten 2021’e kadar 13 ilçede 58 teftiş gerçekleştirdi ve her mağazanın çöp sıkıştırıcılarında sınıflandırılmış tehlikeli ve tıbbi atıkların yanı sıra çözülemez hale getirilmesi gereken müşteri bilgilerini bulduklarını söyledi. California DOJ, Walmart’ın yasa dışı bir şekilde atılan atık miktarının her yıl 159.600 pound veya 1 milyondan fazla öğe olduğunu tahmin ediyor.

Walmart sözcüsü Randy Hargrove yaptığı açıklamada, “Devletle defalarca görüştük ve davalardan kaçınmak amacıyla endüstri lideri tehlikeli atık uyum programlarımızda onlara yol gösterdik, ancak bunun yerine bu haksız davayı açtılar” dedi. “Devlet, ortak ev ürünleri ve diğer ürünlerin mağazalarımızdan yasaların gerektirdiğinin ötesine geçen atık bertarafı konusunda bir uyum düzeyi talep ediyor. Bu şirketi savunmak niyetindeyiz.”

Hargrove, “Kaliforniya başsavcısı tarafından yürütülen veya denetlenen kompaktör atık denetimlerinin, kompaktör atıklarının eyalet çapındaki ortalama yüzde 3 ile karşılaştırıldığında, potansiyel endişe verici öğelerin en fazla yüzde 0,4’ünü içerdiğini gösterdiğini” söyledi.

Bu, Walmart’ın iddia edilen atık uygulamaları konusunda devletle ilk kez dolaşması değil. 2010 yılında Walmart, tehlikeli atıkların yasa dışı olarak imha edilmesi için California başsavcılığıyla 25 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Hargrove, mahkemenin 2010 anlaşmasından “Walmart’ı yükümlülüklerinden kurtarmaya hazır olduğunu” söyledi, ancak “başsavcılık, Walmart’ın başka bir önemli finansal ödeme gerektiren başka bir anlaşmaya girmesi umuduyla yeni kurallarla yeni bir soruşturma başlattı.”

Şirket ayrıca benzer bir olay için 2012’de Missouri’ye 125 milyon dolar ödedi ve 2013’te Kaliforniya’daki 16 ilçede kanalizasyona bir kirleticiyi dikkatsizce boşaltmaktan suçlu bulundu. İlişkili basın bildirildi.

California’daki Zehirli Maddeler Kontrol Departmanı’ndan Meredith Williams basın açıklamasında, “Son yirmi yılda Walmart’a karşı tekrarlanan yaptırımlara rağmen, sürekli olarak – ve bilerek – Kaliforniya’nın çevre koruma yasalarına uymuyor” dedi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.