Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bumblebee kötü amaçlı yazılımı, gizli enfeksiyonlar için sömürü sonrası araç ekler


Bir ateş üzerinde yaban arısı

Bumblebee kötü amaçlı yazılım yükleyicisinin yeni bir sürümü vahşi doğada tespit edildi ve bir DLL yükünün belleğe gizli yansıtıcı enjeksiyonu için PowerSploit çerçevesini kullanan yeni bir bulaşma zinciri içeriyor.

yaban arısı Nisan ayında keşfedildiBazarLoader ve TrickBot, yani Conti sendikasının arkasındaki aynı aktörler tarafından düzenlendiğine inanılan kimlik avı kampanyalarında yer aldı.

Bumblebee, gelişmiş analiz önleme ve algılama önleme özelliklerine sahip gelişmiş bir yükleyici olduğundan, ilk güvenlik açığı saldırılarında ve ardından fidye yazılımı dağıtımında BazarLoader gibi diğer yükleyicilerin yerini alacağı varsayılmıştır.

Bumblebee’nin dağıtım oranı sonraki aylarda kayda değer seviyelere ulaştı, ancak yeni yükleyici hiçbir zaman sahada baskın olmadı.

Cyble tarafından hazırlanan bir rapora göre, tehdit araştırmacısının bir bulgusuna dayanarak Maks MalyutinBumblebee’nin yazarları, yeni bir yürütme akışı kullanarak spam operasyonlarının yaz döneminden bir geri dönüş hazırlıyor.

Bellekten yürütme

Daha önce Bumblebee, bir LNK (yükü yürütmek için) ve bir DLL dosyası (yükü) içeren parola korumalı sıkıştırılmış ISO dosyalarını taşıyan e-postalar aracılığıyla kurbanlara ulaştı.

Son saldırıda Bumblebee, ISO’yu yine bir LNK kısayol dosyası (Alıntı) içeren bir VHD (Sanal Sabit Disk) dosyasıyla değiştirdi.

Yeni saldırı akışında kullanılan dosyalar
Yeni saldırı akışında kullanılan dosyalar (Kible)

Bumblebee’yi (DLL) doğrudan yürütmek yerine, LNK artık bir PowerShell penceresi başlatan ve ‘ShowWindow’ komutunu kötüye kullanarak kullanıcıdan gizleyen “imagedata.ps1” dosyasını yürütür.

SP1 betiği, PowerShell yükleyicinin ikinci aşaması yüklenirken AV algılamasından kaçınmak için Base64 ve dize birleştirme kullanılarak karartılır.

Gizlenmiş komut dosyası
SP1 komut dosyasında gizleme (Kible)

İkinci aşama, birinciyle aynı şaşırtmacaya sahiptir ve şunları içerir: PowerSploit modülü 64 bit kötü amaçlı yazılımı (LdrAddx64.dll) yansıtıcı enjeksiyon kullanarak PowerShell işleminin belleğine yüklemek için.

“PowerSploit, kötü amaçlı yazılımın DLL’yi PowerShell Sürecine yansıtıcı bir şekilde yüklemek için Invoke-ReflectivePEInjection yöntemini kullandığı açık kaynaklı bir sömürü sonrası çerçevedir.” Raporda Cyble’ı açıklıyor.

“Bu yöntem, gömülü dosyayı doğrular ve dosyanın yürütme sistemine düzgün şekilde yüklendiğinden emin olmak için birden çok kontrol gerçekleştirir.”

Bumblebee, PowerShell bellek işlemine yüklendi
Bumblebee, PowerShell bellek işlemine yüklendi (Kible)

Yeni yükleme akışıyla, Bumblebee bellekten yüklenir ve ana bilgisayarın diskine asla dokunmaz, böylece virüsten koruma araçları tarafından algılanma ve durdurulma şansını en aza indirir.

Bumblebee, gizliliğini artırarak daha güçlü bir ilk erişim tehdidi haline gelir ve yüklerini dağıtmanın yollarını arayan fidye yazılımı ve kötü amaçlı yazılım operatörlerini cezbetme şansını artırır.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.