Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bu yapay zeka sanat uygulaması sentetik medyanın geleceğine bir bakış

Bu yapay zeka sanat uygulaması sentetik medyanın geleceğine bir bakış

Son zamanlarda Twitter’da takılıyorsanız, muhtemelen garip, algoritmik vizyonlar gibi zaman tünelinizin her yerinde yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin bolca filizlendiğini fark etmişsinizdir. Bu resimler, herkesin görmek istedikleri şeyin kısa bir açıklamasını yazarak “yapay zeka destekli resimler” oluşturmasına izin veren Dream adlı yeni bir uygulama kullanılarak oluşturulmuştır. Garip, genellikle tekinsiz şeyler ve son derece eğlenceli.

Ortaya çıkan sanat eseri, dönen şekiller ve tutarsız nesnelerle tanımlanan kendine özel bir estetiğe sahiptir. Gerçek sihir, ne yazarsanız yazın, uygulamanın görsel olarak zorlayıcı bir şey üretmesi (en azından bu oyuncaklara çok alışana kadar) ve genellikle şaşırtıcı bir şekilde uygulama yöntemleriyle isteminize uyan bir şey üretmesidir.

Örneğin, aşağıdaki resmi düşünün: “Metal Fakiri Yıldızlarla Galaktik Arkeoloji.” Uygulama sadece bir bulutsunun akıllara durgunluk veren galaktik ölçeğini yakalayan bir resim yaratmakla kalmadı, aynı zamanda uzayın etrafında noktalı yıldız benzeri vurgular çoğunlukla mavidir – bilimsel olarak doğru olan bir renk tonu metal fakiri yıldızlar (metaliklik renklerini etkilediği için).

Bir kaç çabuk Arama Twitter’da çok daha fazla örnek ortaya koyuyor, ancak gerçekten, daha iyi anlamak için uygulamayla kendiniz bir oyun oynamalısınız. (Başka bir şey yoksa, oluşturduğu görüntüler telefonunuz için kişiselleştirilmiş bir duvar kağıdı oluşturmak için tam olarak doğru boyuttadır.)

Bu tür yapay zeka tarafından oluşturulan resimler yeni değildir, ancak daha yüksek kaliteli ve daha erişilebilir hale gelmektedir. Bu tür metinden görüntüye modellerin geçmiş örnekleri arasında DALL-E ve VQGAN+CLIP gibi araştırma odaklı programların yanı sıra Artbreeder (özellikle kurgusal varlıklar ve insanların portrelerini oluşturmakta iyi olan) gibi daha özel ticari projeler yer alıp almamıştır. Bu gibi araçlarla, son yıllarda yapay zeka sanat sahnesi patladı ve uygulayıcılar gerçekçi Roma imparatorlarından sonsuz waifus’a kadar her şeyi yarattılar.

Dream uygulaması hızı, kalitesi ve erişilebilirliği ile işleri bir adım öteye taşıyor. İOS, Android ve web’de kullanılabilir ve Wombo adlı Kanadalı bir girişimin işidir. Şirket daha önce, memeable şarkıların dudak senkronize edilmiş yorumlamalarını oluşturmak için statik görüntülerle beslenmenizi sağlayan yapay zeka destekli bir uygulama yaptı. Dream’e tam olarak nelerin güç verdiği açık değildir (öğrenmek için Wombo ile iletişime geçtik), ancak birçok yapay zeka sanat teknolojisi açık kaynaklıdır, bu da firmanın uygulamayı oluşturmak için geçmiş çalışmalar üzerine inşa ettiği anlamına gelir.

Genellikle, bu tür programlar görme veri kümeleri üzerinde eğitilir – nesnelere ve manzaraya göre etiketlenen büyük görüntü kitaplıkları. Programlar bu görüntülerde tutarlı desenler ve temalar seçer ve daha sonra kullanıcıların istemiyle eşleşen bir şey oluşturmak için bu bilgileri kullanır. Dream’in algoritmalarının hangi veri kümesi üzerinde eğitildiğini bilmiyoruz, ancak çıktısına dayanarak, çok çeşitli görüntüler içerdiğini söylemek güvenlidir – anime karakterleri ve video oyunları.

Dream’in erişilebilirliği, yeni kullanımlara da konulduğu anlamına gelir. Viral oyunlar için kullanılmıştır ( Doktora tez başlığı ve sonucu paylaşmak) ve daha fazla yönlendirilmiş projeler için de. Şaşırtıcı bir Twitter yazışmasında, yazar ve çizer Ursula Vernon (T. Kingfisher adı altında yayın yapan) kısa bir çizgi roman paylaştı Dream’i kullanarak yapmışlardı. Çizgi romanın karakterleri elle çizilir, ancak arka planlar yapay zeka tarafından oluşturulur, ayarın bir sonucu olarak açıklanan görüntülerin gerçeküstü, değişen kalitesi ile: Mısır yazma tanrısı Thoth tarafından denetlenen bir rüya kütüphanesi.

Vernon, görüntüleri hazırlamak için önemsiz olmayan miktarda çalışma yapması gerektiğini ve programın tutarlı mimariye sahip bir alandan manzara yaratamamasının kendi zorluklarını yarattığını belirterek deneyimi hakkında tweet attı.

“Sonuç olarak— görsel olarak çalışıyor mu? Bence cevap “bir nevi”. tweeted Vernon. “Bir sanatçı olarak tuhaflıkların çok farkındayım, açıkçası. Bir rüya dizisi olarak, berbat mimari işe yarıyor, ama bundan ne kadar süre sıyrılabilirsiniz? Er ya da geç, okumaer muhtemelen aynı sahnede farklı bir açıdan hiçbir şeyin gerçekleşmediğini fark edecektir.”

Bariz sınırlamalarına rağmen, Dream bize sentetik veya yapay zeka tarafından oluşturulan medyanın geleceğine dair bir bakış gösteriyor. Bu alandaki evanjelistler için, teknolojinin vaadi sonsuz çeşitliliklerden biridir. Gelecekte, oyunların, çizgi romanların, filmlerin ve kitapların her istemimize ve hevesimize yanıt olarak anında üretileceğini söylüyorlar. Ve uzun olmamıza rağmen, uzun insan çıktısının kalitesiyle eşleşen bu tür medyadan, sınırlı, hibrit uygulamalar düşündüğünüzden daha erken gelecek – bir rüyada ilk kez görülen bir şey gibi görünecektir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.