Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bu bulmacayı 10 kez çözebilir misin?

Bu bulmacayı 10 kez çözebilir misin?

Yeni Skype kullanıcıları, hizmete kaydolmadan önce on kez karmaşık bir bulmacayı çözmelerini gerektiren bir captcha ile sunulduktan sonra hayal kırıklığı yaşadıklarını bildirdiler.

BleepingComputer tarafından yapılan testler, e-posta adresinizi doğruladıktan sonra bile, Skype üzerinden bir Microsoft hesabına kaydolurken gereken sorunlu captcha’yı doğruladı.

Ancak, doğrudan bir Microsoft hesabına kaydolmak çok daha kolaydı.

Mücadele gerçek, 10 kez

Skype’ı cihazlarına indirirken, kullanıcılardan mevcut bir Microsoft hesabıyla oturum açmaları veya kaydolmaları istenir.

Yine de Skype uygulaması aracılığıyla yeni bir Microsoft hesabına kaydolmayı seçerseniz, Skype, çözülmesi karmaşık ve birçok kişiyi hüsrana uğratan bir captcha sunar.

Bir captcha (“Computers and Humans Apart’ı anlatmak için Tamamen Otomatik Halka Açık Turing testi”), web siteleri ve çevrimiçi hizmetler tarafından bir insan kullanıcı veya bot ile etkileşime girip girmediklerini kontrol etmek için kullanılan bir meydan okuma-yanıt testidir.

Bununla birlikte, Skype’a kaydolanlara sunulan captcha bulmacası, kullanıcının, doğrudan yukarıyı gösteren “tam olarak 2 ok” kalana kadar rastgele yönlere işaret eden oklar içeren bir küre içeren bir görüntüde dönmeye devam etmesini gerektirir.

Dahası, meydan okuma bir kez değil, çözülmeli. on zamanlar!

Skype captcha'sı
Kullanıcıların kaydolmasına izin vermeden önce Skype tarafından gerekli olan Captcha (Reddit)

BleepingComputer, hem Apple Mac hem de Microsoft Windows’ta bir Skype istemcisi kullanarak kayıt işlemini test ederken sorunu başarıyla yeniden oluşturabildi.

BleepingComputer’a Microosft hesabı kayıt işlemi sırasında Skype tarafından sunulan captcha’nın sekizinci denemeyi tamamlaması en az beş dakika sürdü ve iki deneme daha kaldı.

Captcha’yı gönderdikten sonra, cevapları yanlış aldığımızı ve hangi kısmı yanlış yaptığımızı bulmak için bulmacayı yeniden denememiz gerektiğini öğrendik.

Testlerimiz sırasında, BleepingComputer yapmadı bir VPN kullanın ve kayıt işlemini normal bir ISP bağlantısından test edin:

captcha zaman aşımına uğradı
BleepingComputer tarafından on kez reddedilen Captcha yanıtı çözüldü

Steroidlerde güvenlik?

Diğer kullanıcılar harcadıklarını bildirdi yarım saat Skype tarafından sunulan alternatif bir captcha’yı çözme konusunda.

Not, Skype’ın karmaşık captcha’sı BleepingComputer’ın testleri sırasında sunuldu sonrasında kayıt işlemi için kullanılan bir Gmail e-posta adresini zaten doğrulamıştık:

Eposta Doğrulama
Bir Microsoft hesabına kaydolurken e-posta doğrulaması (BipleyenBilgisayar)

“Birkaç hafta önce aynı sorunu yaşadım ve neredeyse hayal kırıklığı içinde bilgisayarımı pencereden dışarı fırlatıyordum!” şikayet etti bir Reddit kullanıcısı. “Bence bu captcha’nın büyük bir kısmı, bunu ne kadar hızlı yaptığınızdır, çünkü zamanınızı alıyor ancak doğru yapmak yine de başarısız sayılır.”

“Bu noktada iki kolunuzu birden kırmak daha kolay” belirtilmiş başka bir Reddit kullanıcısı.

“Bir yerlerde, bir psikoloji doktora öğrencisi, insanların ücretsiz çevrimiçi hesaplar oluşturmak için katlanmaya istekli oldukları hayal kırıklığı düzeyi hakkında tezini hazırlıyor.” diyor bir üçüncüsü.

Aynı derecede ilginç olan, doğrudan Microsoft’un web sitesi aracılığıyla bir Microsoft Hesabına kaydolurken sunulan captcha sorununun çok daha basit olmasıdır:

Microsoft hesabı captcha'sı
Microsoft hesabına kaydolurken Microsoft tarafından sunulan Captcha (BipleyenBilgisayar)

Tek gereken, sunulan farklı çizimler arasından sadece iki kez bir fil seçmek ve her şey hazır.

BleepingComputer, bu sorunun nedenini anlamak için Microsoft’a ulaştı ve bize şirketin araştırdığı söylendi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.