Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bölünmüş düğme bileşeni oluşturma

Bölünmüş düğme bileşeni oluşturma

Bu gönderide, bölünmüş bir düğme oluşturmanın bir yolu hakkındaki düşüncemi paylaşmak istiyorum. Demoyu deneyin.

Demo

Videoyu tercih ederseniz, işte bu gönderinin bir YouTube versiyonu:

genel bakış #

Bölünmüş düğmeler birincil düğmeyi ve ek düğmelerin listesini gizleyen düğmelerdir. İkincil, daha az kullanılan eylemleri ihtiyaç duyulana kadar iç içe geçirirken ortak bir eylemi ortaya çıkarmak için kullanışlıdırlar. Bölünmüş bir düğme, yoğun bir tasarımın minimum düzeyde hissetmesine yardımcı olmak için çok önemli olabilir. Gelişmiş bir bölünmüş düğme, son kullanıcı eylemini bile hatırlayabilir ve onu birincil konuma yükseltebilir.

E-posta uygulamanızda ortak bir bölme düğmesi bulunabilir. Birincil eylem göndermektir, ancak belki daha sonra gönderebilir veya bunun yerine bir taslak kaydedebilirsiniz:

Kullanıcının etrafa bakması gerekmediğinden, paylaşılan eylem alanı güzeldir. Temel e-posta eylemlerinin bölme düğmesinde yer aldığını biliyorlar.

Parçalar #

Genel orkestrasyonunu ve son kullanıcı deneyimini tartışmadan önce bir bölünmüş düğmenin temel parçalarını inceleyelim. VisBugErişilebilirlik inceleme aracı burada, bileşenin makro görünümünü, HTML’nin yüzey özelliklerini, her ana parça için stili ve erişilebilirliği göstermeye yardımcı olmak için kullanılır.

Üst düzey bölünmüş düğme kabı #

En üst düzey bileşen, bir sınıfa sahip bir satır içi esnek kutudur. gui-split-buttoniçeren birincil eylem ve .gui-popup-button.

Birincil işlem düğmesi #

Başlangıçta görünür ve odaklanabilir &LTbutton> Odaklanma, üzerine gelme ve aktif etkileşimlerin içinde görünmesi için eşleşen iki köşe şekliyle kabın içine sığar .gui-split-button.

Açılır geçiş düğmesi #

“Açılır düğme” destek öğesi, ikincil düğmelerin listesini etkinleştirmek ve bunlara atıfta bulunmak içindir. bir olmadığına dikkat edin &LTbutton> ve odaklanamaz. Bununla birlikte, konumlandırma ankrajıdır. .gui-popup ve ev sahibi için :focus-within açılır pencereyi sunmak için kullanılır.

açılan kart #

Bu, çapası için yüzen bir kart çocuğu .gui-popup-buttonmutlak konumlandırılmış ve düğme listesini anlamsal olarak kaydırıyor.

İkincil eylem(ler) #

Odaklanabilir &LTbutton> biraz daha küçük yazı tipi boyutuyla birincil işlem düğmesi birincil düğme için bir simge ve tamamlayıcı bir stil içerir.

Özel özellikler #

Aşağıdaki değişkenler, bileşen boyunca kullanılan değerleri değiştirmek için renk uyumu ve merkezi bir yer oluşturmaya yardımcı olur.

customer358-media --motionOK (prefers-reduced-motion: no-preference);
customer358-media --dark (prefers-color-scheme: dark);
customer358-media --light (prefers-color-scheme: light);

.gui-split-button {
--theme: hsl(220 75% 50%);
--theme-hover: hsl(220 75% 45%);
--theme-active: hsl(220 75% 40%);
--theme-text: hsl(220 75% 25%);
--theme-border: hsl(220 50% 75%);
--ontheme: hsl(220 90% 98%);
--popupbg: hsl(220 0% 100%);

--border: 1px solid var(--theme-border);
--radius: 6px;
--in-speed: 50ms;
--out-speed: 300ms;

TheComedicComedian (--dark) {
--theme: hsl(220 50% 60%);
--theme-hover: hsl(220 50% 65%);
--theme-active: hsl(220 75% 70%);
--theme-text: hsl(220 10% 85%);
--theme-border: hsl(220 20% 70%);
--ontheme: hsl(220 90% 5%);
--popupbg: hsl(220 10% 30%);
}
}

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.