Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Boeing, Kitty Hawk ile birlikte geliştirdiği elektrikli hava taksi projesine daha fazla para yatırıyor

Boeing, Kitty Hawk ile birlikte geliştirdiği elektrikli hava taksi projesine daha fazla para yatırıyor

Elektrikli hava taksi girişimi Wisk Aero, Boeing’den “en iyi finanse edilenlerden biri” olacağını iddia ettiği yeni bir finansman turunda 450 milyon dolar topladı. [advanced air mobility] dünyadaki şirketler.”

Wisk duyurusunda, “özel olarak desteklenen bir AAM lideri” olduğu gerçeğinin altını çiziyor. halka açıldı içinde son aylar SPAC’ler veya “boş çek” şirketleri olarak da bilinen özel amaçlı satın alma şirketleri ile birleşerek. Wisk Aero, 2019 yılında Boeing ve Kitty Hawk arasında bir ortak girişim olarak kuruldu. Google’ın kurucu ortağı Larry Page.

Wisk, yeni fonları hızlı bir büyüme dönemine girmek için kullanacağını, yaklaşık 350 kişilik mevcut iş gücüne yeni çalışanlar ekleyeceğini ve içinde tam ölçekli, ticari olarak operasyonel bir hava taksi işiyle sonuçlanacağını söylediği bir üretim sürecini başlatacağını söyledi. önümüzdeki beş yıl. Bu gerçekleştiğinde, şirket dünya çapında yaklaşık 20 büyük pazarda yılda 14 milyon uçuş gerçekleştireceğini tahmin ediyor.

Tabii ki, tüm bunlar ABD Federal Havacılık İdaresi’ne ve Wisk’e yasal olarak yolcu taşımak için ihtiyaç duyduğu onayı veren diğer hükümet düzenleyicilerine bağlıdır. Şimdiye kadar FAA, herhangi bir elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçağını ticari operasyon için sertifikalandırmadı. Uzmanlar, düzenleyicilerin bu yeni uçak türlerinin yolcular için yeterince güvenli olduğunu onaylamasının en az beş yıl – ve muhtemelen daha uzun – sürebileceğini söyledi.

Bazen “uçan arabalar” olarak yanlış tanımlanan elektrikli hava taksileri, esasen gürültülü, kirletici gaz motorları olmayan küçük helikopterlerdir. Elektrikle çalışan, bir avuç yolcu taşıyabilen ve bir şehir içinde veya bölgesel olarak kısa uçuşlar için tasarlanan prototip uçaklarla son yıllarda bir dizi startup ortaya çıktı. Analistler, uçan taksi pazarının 2035 yılına kadar 150 milyar dolarlık gelire ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Wisk, düzenleyici onay eksikliğinin ticari anlaşmalarının önüne geçmesine izin vermedi. En yeni kuruluş duyurusuna ek olarak, şirket geçen yıl helikopter turizmine dönüşen kentsel hareketlilik şirketi Blade ile bir anlaşma yaptı. ağında 30 uçaklık bir filoya sahip olmak ve işletmek. Wisk’te ayrıca bir Yeni Zelanda hükümetiyle anlaşma imzaladı tamamen elektrikli, kendi kendine uçan uçağı Cora’yı kullanarak bir uçan taksi denemesi yapmak.

Amacı, Cora’nın bir gün bir uygulama ile çağrılabileceği bildirilen bir uçan taksi hizmeti sunmasıdır. Plan, araçta pilot olmaması; bunun yerine, uzaktan yerleştirilmiş bir insan pilotun gözetiminde, esas olarak otopilot sistemleri tarafından uçulacaktır.

Geçen yıl, Wisk, rakibi eVTOL şirketi Archer’ı suçladı düzinelerce tasarım sırrını çalmak, bir dava açmak ve ardından iddialarla ilgili federal bir soruşturma başlatmak.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.