Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Blue Origin, Michael Strahan, Laura Shepard Churchley ve diğerlerini uzaya ve geri fırlattı

Blue Origin, Michael Strahan, Laura Shepard Churchley ve diğerlerini uzaya ve geri fırlattı

Bu sabah, uzay turizmi girişimi Blue Shepard, şirketin Yeni Shepard roketi ile üçüncü yolcu mürettebatını başarılı bir şekilde uzaya fırlattı ve ilk kez altı kişilik bir grup araçta birlikte uçtu. Mürettebatta GMA sunucusu Michael Strahan ve Uzaydaki ilk Amerikalı ve Yeni Shepard roketinin adaşı alan Shepard’ın en büyük kızı Laura Shepard Churchley yer aldı.

New Shepard, Blue Origin’in Van Horn, Teksas’taki fırlatma tesisinden Cumartesi sabahı 10:00 ET’den hemen sonra havalandı. Tüm uçuş kalkıştan aşağı inmeye kadar 10 dakikadan biraz fazla sürdü. New Shepard roketinin üstündeki bir mürettebat kapsülünün içine binen altı kişilik mürettebat, uzay sınırının üzerinde olduğu düşünülen 351.225 feet irtifaya veya Dünya’nın 66 milden fazlasına tırmandı. Birkaç dakika ağırlıksızlık yaşadıktan sonra, mürettebatı taşıyan kapsül Teksas çöl tabanına inerken, New Shepard güçlendirici başarıyla bir iniş pistine dik bir şekilde indi.

Bugünün ekibine mühendis ve yatırımcı Evan Dick’in yanı sıra Bess Ventures and Advisory’nin kurucusu Lane Bess de dahil edildi. Bess, oğlu Cameron Bess’i de yanında getirerek uzaya birlikte giden ilk baba ve çocuk ikilisi oldu. Son mürettebat üyesi, Voyager uzayının CEO’su ve uzay endüstrisinde aktif yatırımcı olan Dylan Taylor’dı. Bu dördünün hepsi bu uçuş için müşterilere ödeme yaparken, Strahan ve Churchley “onur konuğu” oldular. Blue Origin, her bir kişinin koltuğu için ne kadar ödediğini açıklamadı.

Fotoğraf: Blue Origin

Yere geri döndüğünde Strahan, Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos’un da yer aldığı bir grup insana kapsülden Dünya’nın manzarasını anlattı. Sonra biri ona gezegenin etrafta olup olmadığını sordu.

Strahan, “Tamam, Kyrie Irving” diye cevap verdi. Profesyonel bir basketbol oyuncusu olan Irving, bir keresinde Dünya’nın düz olduğuna inandığını ilan etti, ancak o zamandan beri bunu açıkça söylediği için “üzgün” olduğunu söyledi. Strahan’ın şakasına karşılık Bezos, “Düz Dünyacı!” diye bağırdı. Strahan ayrıca uçuşu tekrar yapmak istediğini söyledi, ancak Bezos bir sonrakinin parasını ödemek zorunda olduğu şakasını yaptı.

Churchley, Bezos’la, babasının 1961’de Mercury-Redstone roketi ile suborbital uzaya uçtuğuna kıyasla yaşadığı deneyim hakkında konuştu. Churchley, uçuş öncesinde düşünceleri hakkında “Tanrım, benim zevk alacağım şeyin tadını bile çıkaramadı.” dedi. “Çalışıyordu!”

Bugünkü fırlatmadan önce Blue Origin, New Shepard’da sadece dört kişilik mürettebatı uzaya uçurmuştu. Şirketin Temmuz ayındaki ilk mürettebatlı lansmanı, Bezos’un yanı sıra efsanevi kadın havacı Wally Funk’ı da piyasaya sürdü. Ekim ayındaki ikinci uçuşta, Star Trek adlı TV programında Kaptan James Kirk’ü canlandırmasıyla tanınan aktör William Shatner da yer aldı.

Bugünkü uçuşta altı yolcu da ticari astronot kanatlarını, tarihsel olarak 80 km’nin üzerinde uçan insanlara küçük iğneleri veren Federal Havacılık İdaresi’nden almalı. Ancak bu hafta FAA, ticari uzay turizmi döneminin gelişini gerekçe göstererek bu uygulamayı yıl sonuna kadar sonlandıracağını duyurdu. İleriye doğru, bunun yerine ajansın web sitesinde 80 kilometrenin üzerinde uçan gelecekteki tüm uzay yolcularını listeleyecek. Bu da demek oluyor ki bugünkü uçuşta altı kişi FAA’nın kanatlarını alan son ilan olabilir.

Bugünkü uçuş, FAA’nın Blue Origin’in güvenlik kültürüyle ilgili bir soruşturmayı kapattığını söylemesinin ardından geldi. FAA, şirketteki 21 eski ve mevcut çalışanın Blue Origin’i cinsel taciz ve güvenlik endişeleriyle dolu kültürle suçlayan bir makale kaleme aldıktan sonra Ekim ayında bir soruşturma açtı. Ancak, FAA söyler The Verge iddiaları araştırdıktan sonra “belirli bir güvenlik sorunu” bulamadığını söyledi.

Düzeltme 11 Aralık 18:30 ET: Makalenin önceki bir versiyonunda Kyrie Irving’in artık o takımda oynamadığı zamanlarda Boston Celtics’te basketbol oyuncusu olduğu belirtilmişti. Hatadan dolayı pişmanız.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.