Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Blackbyte fidye yazılımı çetesi 20 bin kişinin bilgilerini çaldı


San Francisco 49ers

NFL’den San Francisco 49ers, bu yılın başlarında ağına isabet eden bir fidye yazılımı saldırısının ardından 20.000’den fazla kişiyi etkileyen bir veri ihlali olduğunu onaylayan bildirim mektupları gönderiyor.

San Francisco Körfez Bölgesi profesyonel Amerikan futbolu takımı, kişisel bilgilerin (isimler ve Sosyal Güvenlik numaraları dahil) 20.930 6 Şubat ile 11 Şubat 2022 arasındaki saldırıda etkilenen kişilere erişildi ve/veya çalındı.

Ekip, “49’lular, bilgileri dosyalarda bulunan kişileri belirlemek için bu dosyaları kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi ve bu kişilerin adreslerini bulmak ve doğrulamak için ek araştırmalar yaptı.” bildirim mektuplarında ortaya çıktı Perşembe gününden itibaren etkilenen bireylere gönderildi.

“49’lular bu süreci 9 Ağustos 2022’de tamamladılar ve olayın yedi Maine sakininin adını ve Sosyal Güvenlik numarasını içerdiğini keşfettiler.”

O zaman, 49ers olayı BleepingComputer’a yaptığı açıklamada doğruladıbunun BT ağlarının bölümlerinde geçici bir kesintiye neden olduğunu söyledi.

Futbol takımı, saldırganların fidye yazılım yüklerini başarılı bir şekilde dağıtıp dağıtmadıklarını açıklamazken, açıklamada, ihlal edilen cihazların da büyük olasılıkla şifreli olduğunu gösteren sistemlerin hala geri yüklendiği belirtildi.

49ers, BleepingComputer’a “Soruşturma devam ederken, ilgili sistemleri mümkün olduğunca hızlı ve güvenli bir şekilde geri yüklemek için özenle çalışıyoruz” dedi.

Blackbyte fidye yazılımı çetesi tarafından üstlenilen saldırı

BlackByte çetesi saldırının sorumluluğunu üstlendi 12 Şubat’ta NFL, Super Bowl 2022’ye hazırlanırken, 49ers’ ağından çalındığı iddia edilen dosyaları sızdırmaya başlayarak.

Fidye yazılımı grubu ayrıca, çetenin 49ers’ın güvenliği ihlal edilmiş sunucularından çalınan faturalar olduğunu söylediği 292 MB değerinde dosya içeren bir arşivi de sızdırdı.

  BlackByte fidye yazılımı San Francisco 49ers'ın verilerini sızdırıyor
BlackByte fidye yazılımı San Francisco 49ers’ın verilerini sızdırıyor (BleepingComputer)

Şubat saldırısı sırasında ne kadar verinin çalındığı bilinmemekle birlikte, BlackByte önceki kurbanlarından bazılarından gigabaytlarca veri satmasıyla biliniyor.

BlackByte fidye yazılımı operasyonu Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü dünya çapında kurumsal varlıkları hedeflemeye başladığında.

49ers, veri ihlali bildirim mektuplarına “Kolluk kuvvetlerini bilgilendirdik ve soruşturmalarını tam olarak destekliyoruz” dedi.

“Ayrıca, güvenlik protokollerimizi daha da geliştirmek için ek önlemler ve çalışanlarımıza sürekli eğitim ve öğretim dahil olmak üzere, böyle bir şeyin tekrar olmasını önlemeye yardımcı olacak adımlar atıyoruz.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.