Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

BitLocker kurtarma ekranlarına, önyükleme sorunlarına neden olan Windows KB5012170 güncellemesi


Windows 10 hatası

Güvenli Önyükleme için yeni bir KB5012170 güvenlik güncelleştirmesi yükleyen Windows kullanıcıları, BitLocker Recovery istemleriyle başarısız olan önyüklemelerden performans sorunlarına kadar çeşitli sorunlarla karşılaştı.

Bir UEFI önyükleyici, bir aygıt başlatıldıktan hemen sonra yüklenir ve Windows önyükleme işlemi başlatılırken yalnızca güvenilir kodun yürütülmesine izin vermek için Güvenli Önyükleme özelliğiyle UEFI ortamını başlatmaktan sorumludur.

Sırasında Ağustos 2022 Yaması SalıMicrosoft, sorunu çözmek için bağımsız KB5012170 ‘Güvenli Önyükleme DBX için güvenlik güncelleştirmesini’ yayınladı. çeşitli UEFI önyükleyicilerinde bulunan güvenlik açıkları tehdit aktörlerinin Windows Güvenli Önyükleme özelliğini atlamak ve imzasız kod yürütmek için kullanabileceği.

Bu güvenlik açıklarını düzeltmek için Microsoft, güvenlik açığı bulunan UEFI önyükleyicilerini yüklemek için gereken sertifikaları ekledi. UEFI İptal Listesi – Güvenli Önyükleme Yasak İmza Veritabanı (DBX), böylece Güvenli Önyükleme ile kullanılmaları engellenir.

Ancak, cihazınızda geçerli bir önyükleyici yoksa, KB5012170 güncellemesi bir 0x800f0922 hatası üretecek ve kurulumun tamamlanmasını önleyin, bu iyi bir şeydir çünkü cihazınız artık başka türlü önyükleme yapmayacaktır.

Microsoft, cihaz üreticinizden güncellenmiş UEFI bellenimini kontrol ederek bu hatayı düzeltebileceğinizi söylüyor.

KB5012170 çok sayıda soruna neden oluyor

0x800f0922 hatasına ek olarak, Windows kullanıcıları artık KB5012170 güncellemesini yükledikten sonra Windows ile ilgili sorunları bildiriyorlar.

tarafından ilk bildirildiği gibi Kayıt, bazı Windows kullanıcıları güncellemeyi yükledikten sonra BitLocker Recovery ekranlarıyla karşılaşıyor. Okuyucularından birine göre, Windows 11 cihazlarının %2’si güncellemeyi yükledikten sonra BitLocker kurtarma ekranları gösterdi.

üzerindeki diğer kullanıcılar Microsoft Yanıtlar forumu, heyecanve Reddit aynı davranışı yaşadıklarını da söylediler.

BitLocker Kurtarma ekranı
BitLocker Kurtarma ekranı
Kaynak: Kayıt

Bitlocker kurtarma ekranından etkilenenler için, genellikle Microsoft Hesabınızda saklanan kurtarma anahtarınızı bulabilirsiniz. Bu bilgilerin nasıl bulunacağına ilişkin talimatlar bu belgede bulunabilir. Microsoft destek belgesi.

Kurumsal kullanıcılar için Windows yöneticileri, Bitlocker kurtarma anahtarını Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarlarından alabilir.

BitLocker kurtarma sorunlarına ek olarak, BleepingComputer okuyucuları yavaş önyükleme süreleriyle karşılaştıklarını veya bellenim ayarlarında disk yapılandırmalarının RAID’den AHCI’ye değiştirildiğini söylediler.

“Windows 10 21H1’im var ve geçen hafta güncellemeyi indirdikten sonra önyükleme süresinin ÇOK uzun olduğunu fark ettim”, BleepingComputer hakkında bir yorum okuyor.

“Bunu doğrulayabilirim. Daha da kötüsü, güncelleme RAID modumu AHCI olarak değiştirdi, bu yüzden bunu BSOD ile çalışan yaklaşık 10 cihaza manuel olarak geri koymak zorunda kaldım. Hepsi. Neredeyse yepyeni Latitude 5320 ve hepsi aynı şekilde davrandı. Güncellemenin RAID modunuzu da değiştirip değiştirmediğini görebilirsiniz”, başka bir yorum okur.

Neyse ki, kullanıcılar bu sorunlarla yalnızca bir kez karşılaşmalı ve BitLocker kurtarma anahtarını girdikten veya disk yapılandırmalarını değiştirdikten sonra bu sorunlar ortadan kalkmalıdır.

Ancak, kendinize olası bir baş ağrısından kurtulmak için bu güncellemeyi yüklemeye çalışmadan önce güncellenmiş UEFI bellenimini kontrol etmeniz şiddetle tavsiye edilir.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.