Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bilgisayar monitörleri CES 2022’de yaratıcı ve ilgi çekiciydi

Bilgisayar monitörleri CES 2022’de yaratıcı ve ilgi çekiciydi

CES oldukça iyi bir yıl geçirdi ve bu, neyse ki sadece bağlantı noktalarından daha fazlası olan bilgisayar monitörlerine kadar uzanıyor. Daha da iyisi, bu yılın ilginç, özelliklerle dolu monitörlerinin oyunculardan daha fazlası için olması. Pandemi sırasında ev ofisinin en önemli parçası olarak monitörler daha da önemli bir rol oynuyor ve üreticiler bu talebe daha geniş bir kitleye uygun tasarımlarla yanıt verdi.

LG’den bazı kişilerin faydalı bulacağı, ilginç görünümlü, neredeyse kareye yakın, yaratıcı ve üretkenlik odaklı bir monitöre sahibiz. Samsung, sular geldiğinde yüzerken güvende hissedeceğim 55 inçlik kavisli 4K oyun monitörü Odyssey Ark’ı piyasaya sürdü. Samsung’dan bahsetmişken, şirketin ekran bölümü, yeni QD-OLED ekran teknolojisini piyasaya sürmek için uygun bir monitör buldu: Alienware’in 34 inç kavisli oyun monitörü. Bu sadece buzdağının görünen kısmı.

Geçen yılki CES gösterisi çoğunlukla HDMI 2.1 ile ilgiliydi, çünkü yeni konsol dalgası PS5 ve Xbox Series X, oyunları 4K’da saniyede 120 kareye kadar görüntüleme vaadiyle gelmişti (ironik olarak, çok az oyun bunu başarabilirdi). bir yıl sonra). Daha yüksek bant genişliğine sahip HDMI bağlantı noktaları, büyük yatırımınızı geleceğe hazır hale getireceğinden ve içeriğinizin mümkün olan en iyi şekilde görünmesini sağlayacağından, bu bağlantı noktasının yeni monitörlerde ve TV’lerde ortaya çıktığını görmeyi hala seviyoruz. Ama günün sonunda, bu sadece bir liman. Neyse ki, CES 2022’nin en iyi monitörlerinin çoğu, bazı benzersiz konuşma noktalarına ek olarak, yedekte geliyor.

İşte bu yıl CES’ten çıkacak en ilginç monitörler.

LG’nin yeni 42 inç OLED TV’si.
Fotoğraf Chris Welch / The Verge

Popüler olacağı kesin olan bir model, teknik olarak bir oyun monitörü değil, bir TV’dir. Bu, LG’nin 42 inçlik C2 OLED’idir ve bu boyut, LG’nin şimdiye kadar ürettiği en küçük TV panelidir – 2021’deki 48 inçlik C1 modelinden çok daha makul boyutta bir masa arkadaşı. Bir TV olmasına rağmen, tüm özelliklere sahiptir. HDMI 2.1 bağlantı noktaları, değişken yenileme hızı, otomatik düşük gecikme modu, 120 Hz yenileme hızı ve neredeyse anında yanıt süresi gibi en önemli oyun monitörü özellikleri.

Asus PG42UQ oyuncu monitörü

İşte Asus’un yaklaşmakta olan monitöründe 42 inçlik OLED’i ele alması.
asus

Oyuncu kimliği göz önüne alındığında, birçok marka muhtemelen monitörlerinde LG’nin 42 inçlik OLED panelini kullanacak. Asus, CES 2022’de LG’nin TV tasarımından farklı bir tasarıma ve standa sahip 42 inçlik OLED oyun ekranını duyuran ilk marka oldu. HDMI 2.1 ve HDMI 2.0 bağlantı noktalarına ek olarak daha fazla bağlantı seçeneği için çok önemli DisplayPort’a sahip olmasına rağmen çoğu yönden benzer görünüyor.

Üretkenlik veya oyun için bir OLED kullanmak isteyenler arasında hala yanma endişeleri var. Bu yeni modellerden bazıları, piyasaya sürülünceye ve insanlar onları test etme şansına sahip olana veya üreticiler güvence verene kadar henüz karar vermiş değil. Alienware’in Mart 2022’de piyasaya çıkacak 34 inçlik QD-OLED oyun monitörü, “gelişmiş OLED güvenilirliği” ve OLED yanmasını kapsayan üç yıllık bir premium garanti ile bu güvenceler için yüksek bir çıta oluşturuyor. Daha da önemlisi, bu modelin fiyatını bilmiyoruz, ancak belki garantisi fiyatı biraz şişirir.

Daha önce değinmiştim ama yine de Samsung’un devasa Odyssey Ark monitöründen bahsetmeden oyun hakkında konuşamam. Bugünlerde ana akım monitörlerin geldiği kadar kıvrımlı olan Samsung’un imzası olan 1000R eğrisine sahip, ancak bu eğriliği 55 inçlik bir ekranda – şimdiye kadar ürettiği en büyük ekran – 16:9 en boy oranıyla getiriyor. büyük, kavisli TV tam karşınızda. Ark’ın eşsiz bir oyun deneyimi sunabilmesi sürpriz olmayacak, ancak form faktörü aynı zamanda çoklu görev üretkenliği için bir nimet gibi görünüyor. Ark’ın standı, ekranın dikey olarak dönmesine izin vererek uygulamaları istediğiniz gibi istiflemenize olanak tanır.

Samsung’un Ark hakkında henüz paylaşmadığı çok şey var, ancak görünüşe göre kuantum nokta rengi ve Mini LED arka aydınlatmaya sahip. Ark, Samsung’un QD-OLED teknolojisini piyasaya sürmesi için iyi bir monitör gibi görünüyordu, ama ne yazık ki. Bu onur, söz konusu Alienware’in Mart ayında çıkan 34 inçlik kavisli (1800R) QD-OLED oyun monitörüne aittir. Ark ise 2022’nin ikinci yarısında çıkıyor.

CES 2022 ayrıca, 360 Hz yenileme hızına sahip dünyanın ilk 27 inç QHD ekranı olan Asus’un ROG Swift PG27AQN’sinin çıkışını da gördü (bu hız daha önce 1080p ile sınırlıydı). Bu nedenle, artık oyuncuların oyunlarının zirvesinde kalmak için gereken yüksek hızlarda çalışan oyunları görmek için görsel kaliteden ödün vermelerine gerek yok. Nvidia’nın ayrıca rekabetçi oyunculara yönelik bazı harika ekran duyuruları vardı. AOC, MSI ve ViewSonic’in sunduğu bu QHD 360Hz oyun monitörlerinden bazıları, daha canlı ve daha doğru renkler ve aydınlatma için Mini LED panellere sahiptir.

Ve Nvidia yazılımıyla, şirketin çift formatlı çözünürlüğü (yukarıda gösterilmiştir) dediği şeyi destekliyorlar ve oyuncuların isterlerse bu 27 inçlik ekranlardan QHD’deki tüm avantajlarından yararlanmalarına izin veriyorlar ve oyunların çalıştığını görmek için ekran alanını küçültme seçeneğiyle Profesyonel oyuncular için hala popüler bir çözünürlük olan 1080p’de. İkinci seçenek, görüntünün QHD ekranda uzatılmasından endişe duymadan 25 inç 1080p monitörde oynatma deneyimini taklit eder ve bu da görüntü kalitesini düşürür.

Samsung Akıllı Monitör M8

SlimFit kamera, görüntülü aramalar için manyetik olarak takılabilir ve daha sonra çıkarılabilir.
Samsung

Yine de CES 2022’nin monitörleri tamamen oyunla ilgili değildi. Samsung’un akıllı monitör serisinde, kullanışlı görünen yeni özellikler sunan 32 inç 4K M8 adlı yeni bir model var. Bir monitör olmasına rağmen, TV şovlarını ve filmlerini yayınlamak için ekstra donanım gerektirmez, çünkü günümüzde çoğu TV bunu yapmak için donatılmıştır. Bu modeldeki yenilikler, video görüşmeleri için manyetik olarak eklenebilen birlikte verilen SlimFit kameradır. M8, evdeki bağlı IoT cihazlarınız için bir SmartThings merkezi görevi görebilir. Samsung ayrıca, M8’i çeşitli servislere ve çeşitli kontrolörlere bağlanabilen bir oyun akışı monitörüne dönüştüren bir özellik olan Game Home’u da piyasaya sürüyor. Samsung henüz bu son ayrıntıları açıklamadı, ancak heyecan verici olabilir.

LG’nin DualUp monitörü, sektörde nadir görülen 16:18 en boy oranını sallıyor.
Resim: LG

Bu yazıda ilk bahsettiğim monitöre geri dönersek, LG’nin DualUp adlı kare şeklinde 16:18 en boy oranlı monitörü birçok okuyucumuzu heyecanlandırdı. LG, “iki 21,5 inç ekranla aynı ekran alanını sunduğunu ve kullanıcıların bir bakışta daha fazlasını görmesini sağlayan dikey bölünmüş görüntüleme işlevine sahip olduğunu” söylüyor. Bu benim için değil, ancak yine de 2560 x 2880 çözünürlüğe sahip yüksek çözünürlüklü uzun bir ekrana ihtiyaç duyan insanlara nasıl fayda sağlayabileceğini görmek kolay. LG, boynunuzu bir yandan diğer yana hareket ettirmeniz gerekmediğinden form faktörünün ergonomik faydaları olduğunu söylüyor. Teenage Engineering’in Computer-1 DIY PC kasası için pazarlamasında yer alan monitöre benziyor.

CES 2022’de piyasaya sürülen monitörlerle ilgili en iyi şey, herkes, yaratıcılar, oyuncular veya sadece büyük, güzel ve yetenekli ekranları takdir edenler için bir PC, macOS bilgisayar veya konsola bağlamak istedikleri bir şey olmasıydı. . Tüm bu duyuruları düşünmek beni iyi bir havaya soktu ve muhtemelen üreticiler fiyatları paylaşana kadar bu keyifli balayı balonunda var olacağım (Yok bunlardan ucuz olacak).

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.