Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bilgisayar korsanları, protesto amacıyla Belarus Demiryolu sunucularını şifrelediklerini söylüyor

Bilgisayar korsanları, protesto amacıyla Belarus Demiryolu sunucularını şifrelediklerini söylüyor

Bir grup bilgisayar korsanı (Belarus Siber Partizanları olarak bilinir), Belarus’un ulusal devlete ait demiryolu şirketi Belarus Demiryoluna ait sunucuları ihlal ettiklerini ve şifrelediklerini iddia ediyor.

Saldırılarının Rusya’nın Belarus Demiryolu’nun demiryolu ulaşım ağını askeri birlikleri ve teçhizatı ülkeye taşımak için kullanmasının tetiklediğini söylüyorlar.

Grup, “Terörist Lukashenka’nın komutasındaki Belarus Demiryolu, işgalci birliklerin topraklarımıza girmesine izin veriyor” dedi. söz konusu bugün Twitter’da.

“İşlemlerini kesintiye uğratmak için BR’nin bazı sunucularını, veritabanlarını ve iş istasyonlarını şifreledik. Acil durumlardan kaçınmak için otomasyon ve güvenlik sistemleri ETKİLENMEDİ.”

Belarus Siber Partizan bilgisayar korsanları, güvenliği ihlal edilmiş Belarus Demiryolu sunucuları için şifreleme anahtarlarına sahip olduklarını söylüyorlar. Ayrıca bazı koşullar altında sistemleri normal moda döndürmeye hazır olduklarını da eklediler.

Onlar Sor tıbbi yardıma ihtiyacı olan ve Rus birliklerinin Belarus’tan çıkmasını isteyen 50 siyasi mahkumun serbest bırakılması için.

Grup ayrıca Telegram kanallarında, Belarus Demiryolu sistemlerine, Veeam yedekleme sunucularına, Windows etki alanı denetleyicisine ve imha edilmeyi beklediği iddia edilen onlarca terabayt içeren yedekleme sunucusuna erişimleri olduğunu gösteren, olayda güvenliği ihlal edilen sistemlerden ekran görüntüleri paylaştı.

Anlık görüntülerden biri ayrıca Belarus Demiryolunun çevrimiçi bilet hizmetinin bir SQL sorgusu çalıştırırken hata verdiğini gösteriyor.

Belarus Demiryolu yedekleme sunucusu
Belarus Demiryolu yedekleme sunucusunun iddia edilen bir ekran görüntüsü

Belarus Demiryolu resmi bir açıklama yapmazken, şirket bir ‘Yolcuların Dikkatine!’ bugün web sitesinde uyarı, elektronik seyahat belgelerinin düzenlenmesiyle ilgili devam eden sorunlar konusunda uyarıda bulunuyor.

“Teknik nedenlerle, Belarus Demiryollarının referans web kaynakları ve elektronik seyahat belgeleri düzenleme hizmetleri geçici olarak kullanılamıyor. Seyahat ve elektronik seyahat belgelerini iade etmek için lütfen bilet gişesi ile iletişime geçin.” şirket diyor.

“Şu anda, sistemlerin performansını eski haline getirmek için çalışmalar devam ediyor. Belarus Demiryolları, verilen rahatsızlıktan dolayı özür diler.”

Bilgisayar korsanları, bugünkü saldırının, adını verdikleri daha kapsamlı bir kampanyanın parçası olduğunu söylüyorlar.cehennem,” “Belarus tarihinin en büyük sabotaj siber saldırıları.”

Bugünkü saldırı başka bir saldırıyı takip ediyor kasım ayındaki olay iddiaya göre “Başkan altındaki Yönetim Akademisi’nin” tüm ağını tehlikeye atıp şifrelediklerinde.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.