Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Bilgisayar korsanları, değiştirilmiş Signal uygulamasını kullanarak Dracarys Android kötü amaçlı yazılımını kuruyor


Kötü amaçlı Android uygulaması

Araştırmacılar, Bitter APT grubu tarafından Yeni Zelanda, Hindistan, Pakistan ve Birleşik Krallık’tan kullanıcıları hedef alan siber casusluk operasyonlarında kullanılan yeni keşfedilen Android casus yazılımı ‘Dracarys’ hakkında daha fazla ayrıntı keşfetti.

Meta (Facebook), yeni Android kötü amaçlı yazılımını ilk olarak, veri çalma, coğrafi konum belirleme ve mikrofon etkinleştirme özelliklerinden kısaca bahsettikleri Q2 2022 düşman tehdidi raporunda bildirdi.

Günümüzde siber istihbarat firması Cyble Dracarys hakkında, yalnızca Bleeping Computer ile paylaşılan ve casus yazılımın iç işleyişine daha derine inen bir teknik rapor yayınladı.

Kötü amaçlı yazılım dağıtmak için Signal’i kullanma

Meta, Telegram, WhatsApp ve YouTube’un bağcıklı sürümlerinden bahsederken, Cyble’ın araştırması Signal mesajlaşma uygulamasının yalnızca truva atlı bir sürümünü ortaya çıkardı.

Bilgisayar korsanlığı grubu, uygulamayı “signalpremium” alan adını kullanarak gerçek bir Signal indirme portalı olarak görünen bir kimlik avı sayfası aracılığıyla kurbanlara teslim etti.[.]com”, aşağıda gösterildiği gibi.

Kötü amaçlı yazılım dağıtan sahte Signal web sitesi
Kötü amaçlı yazılım dağıtan sahte Signal web sitesi (Çift)

Signal’in kaynak kodu açık kaynak olduğundan, Bitter APT korsan grubu, olağan özelliklerin tümüne ve beklenen işlevselliğe sahip bir sürüm derleyebildi. Ancak tehdit aktörleri, mesajlaşma uygulamasını derlerken kaynak koduna Dracarys kötü amaçlı yazılımını da ekledi.

Clean Signal ve truva atlı sürüm arasında kod karşılaştırması
Clean Signal ve truva atlı sürüm arasında kod karşılaştırması (Çift)

Kötü amaçlı yazılımın yüklenmesi sırasında istenen izinler arasında telefonun kişi listesine erişim, SMS, kamera ve mikrofona erişim, okuma ve yazma depolama, arama yapma ve cihazın kesin konumuna erişim yer alır.

Riskli olsa bile, bu izinler sohbet uygulamaları için biraz tipiktir, bu nedenle isteğin şüphe uyandırması pek olası değildir.

Dracarys ayrıca Erişilebilirlik Hizmetini kötüye kullanarak ek izinleri otomatik olarak verir ve kullanıcı Signal uygulamasını kapatsa, ayrıcalıklarını yükseltse ve kullanıcı etkileşimi olmadan ekranda “tıklasa” bile arka planda çalışmaya devam eder.

Dracarys verilerinizi çalar

Başlatıldığında, Dracarys, cihazdan hangi verilerin toplanması gerektiğine ilişkin komutları almak için bir Firebase sunucusuna bağlanacaktır.

Dracarys’in toplayabileceği ve C2 sunucusuna iletebileceği veriler şunları içerir:

  • Kişi listesi
  • SMS verileri
  • Arama kayıtları
  • Yüklü uygulamalar listesi
  • Dosyalar
  • GPS konumu

Son olarak, casus yazılım cihazdan ekran görüntüleri yakalayabilir, ses kaydedebilir ve medyayı Cyble tarafından analiz edilen örnekte “hxxps://signal-premium-app” olan C2’ye yükleyebilir.[.]kuruluş”.

Ekran görüntüsü ve ses kaydedici işlevleri
Ekran görüntüsü ve ses kaydedici işlevleri (Çift)

nasıl güvende kalınır

Güvenli/güvenli sohbet uygulamalarını indirme önerilerine karşı daima dikkatli olun ve bir tane indirmek üzereyken üçüncü taraf bir site yerine resmi Google Play Store’u kullandığınızdan emin olun.

Cihazınıza yeni bir uygulama yüklerken, istenen izinlere dikkat edin ve arka planda çalışan herhangi bir işlemi ortaya çıkarmak için pil ve internet veri tüketimini düzenli olarak izleyin.

Meşru şirketleri ve insanları taklit etmek için sosyal mühendisliği kullanmak, Meta’nın sahte hesapları keşfetme ve engelleme çabalarına rağmen çok yaygın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.