Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Beyaz Saray, Ukrayna’daki DDoS saldırılarını Rus GRU bilgisayar korsanlarına sabitledi

Beyaz Saray, Ukrayna’daki DDoS saldırılarını Rus GRU bilgisayar korsanlarına sabitledi

Bugün Beyaz Saray, Ukrayna bankalarının ve savunma kurumlarının sitelerini çökerten son DDoS saldırılarını Rusya’nın Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığına (GRU olarak da bilinir) bağladı.

“ABD hükümeti, Rus siber aktörlerinin, askeri ve kritik altyapı ağları da dahil olmak üzere, istihbarat toplamak ve yıkıcı siber faaliyetler yürütmek için edat toplamak için Ukrayna hükümetini hedef almış olabileceğine inanıyor.” dedim Siber Anne Neuberger Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı.

“Bu hafta Ukrayna bankalarına yönelik geniş çaplı siber saldırılardan Rus hükümetinin sorumlu olduğuna inanıyoruz.

“Rus ana istihbarat müdürlüğünü veya GRU’yu birbirine bağlayan teknik bilgilere sahibiz, bilinen GRU altyapısının Ukrayna merkezli IP adreslerine ve etki alanlarına yüksek hacimli iletişim aktardığı görüldü.”

Neuberger ayrıca, “sınırlı etkiye sahip” olsa da, bu olayların Rusya’nın diğerlerine hazırlanmak için daha önemli bir çabasının parçası olabileceğini, Ukrayna topraklarının potansiyel bir işgaliyle bir araya gelecek daha yıkıcı saldırılar için “temel hazırlamanın” bir parçası olabileceğini de sözlerine ekledi.

Neuberger, “Rusya gölgede hareket etmeyi seviyor ve uzun bir ilişkilendirme sürecine güveniyor. Bunun ışığında, DDoS saldırılarını ilişkilendirmek için hızla hareket ediyoruz.”

Ukrayna’nın SBU istihbarat teşkilatının siber güvenlik şefi Ilya Vityuk da sanık Rusya, Ukrayna bankalarına ve devlet kurumlarına ait siteleri hedef alan bu haftaki saldırıları koordine ediyor.

Ancak Kremlin, tüm suçlamaları reddetti ve sözcü Dmitry Peskov, Rusya’nın hizmet reddi saldırılarıyla kesinlikle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Neuberger, “Başkan’ın bu hafta başlarında söylediği gibi, Rusya, şirketlerimize veya kritik altyapıya yönelik yıkıcı siber saldırılar gibi asimetrik faaliyetler yoluyla ABD’ye veya müttefiklerine saldırırsa, yanıt vermeye hazırız.” Dedi.

Başkan Biden, “Rusya’nın planlarını yüksek sesle ve tekrar tekrar söylüyoruz” dedi. katma bugün. “Çatışma istediğimiz için değil, Rusya’nın bunu haklı çıkarmak için sunabileceği her nedeni ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımız için.”

Neubergerer’in bahsettiği olaylar şunlardır: Çevrimiçi hizmetleri hedef alan DDoS saldırıları Bu hafta başlarında Ukrayna ordusuna ve devlete ait banka web sitelerine ait.

Salı günü, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetleri ile ülkenin devlet bankalarından ikisi Oschadbank (Devlet Tasarruf Bankası) ve Privatbank (Ukrayna’nın en büyük bankası) bir araya geldi. DDoS saldırıları tarafından dövüldükten sonra düşürüldü.

Ukrayna savunma bakanlığının internet sitesi elenirken, Oschadbank‘kum özelbankMüşteriler, çevrimiçi bankacılık hesaplarına giriş yapamasalar da, sitelerine hala erişilebilirdi.

Saldırılar, Çarşamba gününden bu yana web sitesine erişilemeyen Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SSU) Pazartesi günkü basın açıklamasının ardından, ülkenin şu anda bir terörist tarafından hedef alındığını söyledi. “büyük hibrit savaş dalgası.”

SSU’ya göre, bu kampanyanın nihai hedefi kaygıyı tetiklemek ve Ukraynalıların devletin kendilerini savunma yeteneğine olan güvenini sarsmak.

Ukrayna Bilgisayar Acil Müdahale Ekibi de saldırılara karşı uyarıldı Gamaredon hack grubu (daha önce Rusya Federal Güvenlik Servisi’ne (FSB) bağlıydı) tarafından koordine edilen Ukraynalı yetkilileri hedef alıyor. Ukrayna güvenlik ve gizli servisleri).

Mandiant İstihbarat Analizi Başkan Yardımcısı John Hultquist, “Ukrayna’daki DDOS saldırılarının GRU tarafından gerçekleştirildiğini öğrenmek şaşırtıcı değil. Rusya’nın askeri istihbarat servisi, siber saldırılar ve bu alandaki diğer faaliyetler söz konusu olduğunda emsalleri arasında en agresif olanı” dedi. , BleepingComputer’a söyledi.

“Kurumları taciz etmek ve baltalamak için kullandıkları çeşitli vesilelerle DDOS saldırıları gerçekleştirdiklerini gördük. Bu tür olayların hack ve sızıntıdan ciddi yıkıcı saldırılara kadar birçok biçim alabilen daha büyük bir kampanyanın içine yerleştirilmesi alışılmadık bir durum değil. “


Güncelleme: İngiltere hükümeti ayrıca, bu hafta Ukrayna’yı hedef alan DDoS saldırılarının arkasında Rus GRU bilgisayar korsanlarının olduğuna işaret ediyor.

Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi sözcüsü, “Birleşik Krallık Hükümeti, Rusya Ana İstihbarat Müdürlüğü’nün (GRU) bu hafta Ukrayna’daki finans sektörüne yönelik dağıtılmış hizmet reddi saldırılarına karıştığına karar verdi.” dedim.

“Saldırı, Ukrayna’nın egemenliğine sürekli bir saygısızlık gösterdi. Bu faaliyet, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırgan eylemlerinin bir başka örneğidir.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.