Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

BbPress ile WordPress’te Forum Nasıl Eklenir

BbPress ile WordPress’te Forum Nasıl Eklenir


WordPress’te Forum Nasıl Eklenir,Bülten  forumlar çevrimiçi topluluklar oluşturmak için iyi eski güvenilir araçlardır. Web sitenize yükleyebileceğiniz birçok açık kaynaklı forum yazılımı bulunmaktadır. Ancak, bir WordPress sitesi kullanıyorsanız, üçüncü taraf forumlarını WordPress ile bütünleştirmek karışıklık yaratabilir. bbPress bu sorunun cevabı. Bu yazıda, WordPress’te bbPress ile nasıl forum ekleyeceğinizi göstereceğiz.

BbPress nedir?

bbPress, WordPress yöntemiyle oluşturulmuş bir forum yazılımıdır. Var olan WordPress çekirdeğinizi kullanır ve bu da WordPress ile bbPress ile bir forum eklemeyi gerçekten kolaylaştırır. Genişletilebilir olduğundan, işlevselliği genişletmek için ek eklenti eklentileri ekleyebilirsiniz. bbPress hafif ve diğer popüler açık kaynaklı forum yazılımlarından daha hızlıdır.

BbPress nasıl kurulur

bbPress bir WordPress eklentisi olarak kullanılabilir. Başka bir WordPress eklentisini yükleyeceğiniz gibi kurabilirsiniz. WordPress yönetici alanınıza giriş yapın ve Eklentiler »Yeni Ekle’ye gidin . BbPress’i arayın ve ardından sonuçlardan bbPress’i seçin. Eklentiyi kurun ve etkinleştirin. Aktivasyon üzerine bbPress’in açılış ekranını göreceksiniz.

WordPress’te bbPress ile Forum Oluşturma

BbPress kurulduktan sonra WordPress yöneticinize Forumlar, Konular ve Cevaplar menü öğeleri ekler.

Forum »Yeni Forum’a tıklayın . Bu sizi WordPress sonrası düzenleme alanına benzer bir ekrana götürecektir. Forumunuz için bir başlık girin ve bunun küçük bir tanımını girin. Ardından yayınla düğmesine basın.

BbPress Forumunu WordPress’in Ön Uçunda Gösterme

Artık birkaç forum oluşturduğunuza göre, bu forumları WordPress web sitenizin ön ucunda gösterme zamanı. Yeni bir WordPress sayfası oluşturun. Bu sayfaya Forum, Topluluk, Destek Forumları vb. Gibi bir başlık verin. Aşağıdaki kısa kodu sayfanıza yapıştırın:

[bbp-forum-index]

Bu sayfadaki yorumları ve geri izlemeleri kapatın ve ardından yayınlayın.

Git Görünüm »Menüler ve navigasyon menüsü için bu sayfayı ekleyin.

Şimdi bir kullanıcı bu sayfaya tıkladığında, ana forum dizininizi gösterecektir.

BbPress’i WordPress Temanızla bütünleştirmek

Çoğu durumda, forumunuzu yeni kayıtlar için açmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için web sitenizi kayıt için açmanız gerekir.

Git Ayarlar »Genel web sitenizde kayıtları izin vermek için‘Herhangi bir kayıt olabilirsiniz’seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Artık web siteniz kayıt için açık durumda, forum katılımcılarınızın arayacağı ilk şey bir kayıt sayfası. Bunu oluşturmak için bir WordPress sayfası oluşturun ve bir başlık verin, örneğin Kayıt . Kısa kod ekleyin [bbp-register]ve sayfayı yayınlayın.

Kullanıcılarınızın ihtiyaç duyacağı bir diğer sayfa kayıp parola kurtarma sayfasıdır. Başka bir WordPress sayfası oluşturun, başlık verin, örneğin Kayıp Parola . Sayfaya bu kısa kodu ekleyin ve sayfayı [bbp-lost-pass]yayınlayın.

bbPress bir avuç widget ile birlikte gelir. Bu widget’ları kontrol etmek için Görünüm »Widget’lara gidin . İhtiyacınız olan en önemli widget (bbPress) Login Widget . Giriş Widget’ını kenar çubuğunuza veya başka bir widget alanına sürükleyip bırakın. Kayıt ve kayıp şifre sayfaları için URI’leri girin ve widget’ı kaydedin.

Şimdi, kenar çubuğunuzda kayıt ve kayıp şifre kurtarma sayfalarına bağlantılar içeren bir giriş formu görünecektir. Giriş yapan kullanıcılar, kullanıcı adlarını ve form yerine bir çıkış bağlantısını göreceklerdir.

BbPress Forum Ayarlarını Yönetme

Diğer popüler forum yazılımlarının aksine, bbPress çok basitleştirilmiş bir konfigürasyon sayfasına sahiptir. BbPress forumlarınızın ayarlarını yönetmek için Ayarlar »Forumlar bölümüne gidin . Bu, forumunuzun birkaç yönünü kontrol edebileceğiniz bbPress ayarları sayfasıdır.

Forum Ayarları sayfasında göreceğiniz ilk seçenek “Düzenlemeden sonra düzenlemeye izin vermemek”. Bu ayar için varsayılan seçenek 5 dakikadır. Bu ayar Forum katılımcılarının yayınlandıktan sonra yayınlarını düzenlemelerini sağlar. Bu saatten sonra artık yayınlarını düzenleyemeyecekler. Ancak, bir forum Keymaster veya Moderatör bu ayarı fazla sürebilir.

İkinci seçenek olan “Her Gaz Kelebeği Kaydı” 10 saniyedir temelde bir forum taşkın koruma önlemidir. Forumda ne kadar süre sonra yeni bir mesajın görünmesi gerektiğini kontrol etmenizi sağlar.

Ayarlar sayfasında forum ve konu başlıklarını ve sayfa başına görüntülenecek konu ve gönderilerin sayısını yapılandırabilirsiniz. Kullanıcıların konulara abone olmalarına veya favori olarak konu eklemelerine izin verebilirsiniz.

BbPress’te Kullanıcı Rolleri

bbPress, her biri farklı özelliklere sahip, önceden tanımlanmış beş rolle birlikte gelir.

1. Keymaster – Web sitesi sahibine veya WordPress yöneticisi, bbPress’i kurduğunda otomatik olarak Keymaster rolüne atanır. Bir Keymaster forumları silebilir ve oluşturabilir, tüm gönderileri, konuları ve forumları oluşturabilir, düzenleyebilir, silebilir.

2. Moderatörler – Moderatör kullanıcı rolüne sahip kullanıcılar, forumları, konuları ve gönderileri yönetmek için kullanabilecekleri moderasyon araçlarına erişebilirler.

3. Katılımcılar – Bu varsayılan kullanıcı rolüdür, katılımcılar kendi konularını ve yayınlarını oluşturabilir ve düzenleyebilir, favorilere ekleyebilir ve konulara abone olabilirler.

4. Seyirciler – Seyirciler halka açık forumlara, konulara ve mesajlara salt okunur erişime sahiptir.

5. Engellenenler – Bir kullanıcı engellendiğinde tüm yetenekleri engellenir. Herkese açık olarak görüntülenebilir konuları ve mesajları hala okuyabilirler, ancak forumlara katılamazlar.

WordPress’te bbPress ile bir forum oluşturmak bu kadar kolay. Elbette 100’den fazla farklı bbPress eklentisi kullanarak başka işlevler ekleyebilirsiniz .

Bu makalenin WordPress’te nasıl forum ekleneceğini ve bbPress’in nasıl kurulacağını ve yapılandırılacağını öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, bbPress veya diğer geri bildirimlerle çalışmak için en iyi uygulama ipuçları, lütfen aşağıda bir yorum bırakın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.