Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Baseline Tanıtımı

Baseline Tanıtımı

Baseline, bir özelliğin veya API’nin sitenizde veya web uygulamalarınızda güvenli olup olmadığını bir bakışta görmenize yardımcı olur. Bu gönderide, bu konsepte yol açan fikirleri ve bunun size nasıl yardımcı olacağını umduğumuzu öğrenin.

Web platformundaki değişiklikleri takip etmek #

Günümüzün ağı hızla değişiyor. tarayıcılarımız yaprak dökmeyen, kararlı tarayıcılara her ay eklenen yeni özelliklerle. Bu heyecan verici, ancak aynı zamanda sorunlara da yol açıyor. Web geliştiricileri tüm bu değişime nasıl ayak uyduruyor? Bir özelliği kullanmanın ne zaman güvenli olduğunu nasıl anlarsınız? Öğrenmeye başlamak ve yeni özelliklere yatırım yapmak için doğru zaman ne zaman?

Geçmişte, tarayıcı desteğini belirli bir tarayıcı sürümüne (örneğin, Internet Explorer 11) bağlayarak paydaşlara sık sık açıkladık, çünkü kalıcı olmayan bir tarayıcının oluşturduğu kumdaki çizgi herkes için açıktı. Bugün, manzara genellikle daha az net görünebilir, o kadar çok özellik geliyor ki, kullandığımız her şey için desteği kontrol etmek çok iş gerektiriyor.

Bunun geliştiriciler için ne kadar büyük bir sorun olduğunu biliyoruz, çünkü bize sürekli olarak bunun bir sorun olduğunu söylediniz. İki yılı aşkın bir süre önce bunun çözmeye çalışmak istediğimiz bir sorun olduğuna karar verdik.

Kendi evimizi düzene sokmak #

Deneysel şeyleri sitelerimizdeki istikrarlı içerikle karıştırarak özelliklerin durumuyla ilgili kafa karışıklığını artırdığımızı fark ettik. Böylece, kendi iletişim kanallarımızın netliğini geliştirdik. Artık web.dev’i kararlı web, artık Baseline’ın parçası olarak tanımlayabildiğimiz şeyler ve bu duruma çok yakın olanlar hakkında içerik yayınlamak için kullanıyoruz. Platformun birlikte çalışabilirliğini geliştirmek için hep birlikte çalıştığımız için diğer tarayıcıların çalışmalarını da vurguluyoruz.

Web.dev’de, artık üç ana motorun hepsinde desteklenen özellikleri kutlayan yeni birlikte çalışabilir seriler gibi içerikler bulacaksınız. Ayrıca, tüm tarayıcıların çalışmalarını paylaşan web platformundaki yenilikleri ve Interop 2023 ile ilgili güncellemeleri kapsayan aylık serimiz de mevcuttur. Bu site aynı zamanda performans, erişilebilirlik ve temel web geliştirme becerileri gibi konularda en iyi uygulama rehberimize de ev sahipliği yapmaktadır. .

Açık geliştirici.chrome.com Chrome’un web platformuna getirdiği yenilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunlardan bazıları deneyseldir veya şu anda yalnızca Chrome’dadır. Developer.chrome.com’da yayınladığımız pek çok şey diğer tarayıcılara da geliyor ve birlikte çalışabilirlik anlarını çok yakında kutlamayı umuyoruz, ancak durumları ve tarayıcı desteği konusunda net olmanızı istiyoruz.

Ayrıca, yayınladığımız her şeye ve ekibimiz konferanslardaki özelliklerden bahsederken net tarayıcı desteği bilgileri ekliyoruz.

Dokümantasyon, yeni özelliklerin benimsenmesi için gerçekten önemlidir ve bu yıl, Chrome’da kullanıma sunduğumuz yeni özelliklerin MDN’de dokümantasyona sahip olmasını sağladık. Örneğin, şu belgelere bakın: Geçişleri Görüntüle Ve Web GPU’su. Biz de destek oluyoruz Web Dokümanlarını Aç tüm web platformunun dokümantasyonuna MDN’ye katkıda bulunanlar.

Başkalarıyla çalışmak #

Yaptığımız şeyi geliştirmek önemliydi, ancak daha büyük sorunu çözmek için başkalarıyla birlikte çalışmamız gerekiyordu. Interop 2022 ve 2023 aracılığıyla diğer tarayıcı satıcıları ve ilgili şirketlerdeki ortaklarımızla başarılı bir şekilde çalışıyoruz. WebDX Topluluk Grubu platform genelinde bu netlik konusunu bir bütün olarak düşünmek için herkesi bir araya getirdi.

Grup üzerinde birlikte çalışıyor özellik setidestek durumlarını göstermek için web platformu özelliklerini gruplandırmanın bir yolu ve bu özellik seti, Baseline konseptinin anahtarıdır.

Baseline ile platform genelinde netlik oluşturma #

Taban Çizgisi, eskimeyen tarayıcıların dünyasında tanımlanması zor olan kumdaki çizgidir. Başlıca tarayıcıların en son iki sürümünde tam olarak desteklenen her şey, Baseline’ın bir parçası olacaktır. Bu nedenle, kitaplığınızda kullanılan tüm özelliklerin Baseline’ın parçası olduğu belirtiliyorsa, geliştiriciler ne demek istediğinizi anlar. Yeni bir uygulama için bir teklif oluştururken, paydaşlara tarayıcı desteğinin Baseline’a bağlı olacağını açıklayabilir, böylece herkes için destek seviyeleri konusunda netlik sağlayabilirsiniz.

Bugünden itibaren sayfalarda Baseline’ı görmeye başlayacaksınız. MDN’deve web.dev’de.

Baseline, her ay yeni özelliklerin bu setin bir parçası haline gelmesiyle sürekli hareket eden bir çizgi olacağından, her yıl aynı anda Baseline’ın parçası olan özelliklerin bir kesitini yayınlayacağız. Daha fazla netlik için desteği örneğin Baseline 24’e bağlayabilirsiniz.

Sıradaki ne? #

Web.dev’de Baseline’ın kullanıma sunulmasına devam edeceğiz. Bir makaleyi veya öğreticiyi okurken, açıklanan özelliklerin Baseline’ın parçası olduğunu görebileceksiniz. Bir şeyin yolunun bir parçası olmayacak ve iyi bir tarayıcı desteği olmayan bir şey kullandığını fark etmeyeceksiniz.

Kendi makalelerinizde veya kitaplıklarınızda kullanabileceğiniz, Baseline özellik seti desteğini gösteren pencere öğeleri sağlayacağız.

Ayrıca, Chrome’a ​​eklediğimiz yeni özelliklerin mümkün olan en kısa sürede Baseline’ın bir parçası olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu iş hakkında daha fazla konuşacağımız gelecekteki gönderilere dikkat edin.

Ve bu fikrin pratikte nasıl çalıştığını ve daha ne görmek istediğinizi öğrenmek için geliştiricilerden geri bildirim toplayacağız. Gözünüz Temel sayfasında olsun veya hemen şu anda geri bildirimde bulunun: WebDX Topluluk Grubu.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.