Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

AWS tekrar çöktü, kesinti Twitch, Zoom, PSN, Hulu ve diğerlerini etkiliyor

AWS tekrar çöktü, kesinti Twitch, Zoom, PSN, Hulu ve diğerlerini etkiliyor

Amazon AWS, Twitch, Zoom, PSN, Xbox Live, Doordash, Quickbooks Online ve Hulu dahil olmak üzere çok sayıda çevrimiçi hizmeti etkileyen bir kesinti yaşıyor.

Devam eden bu kesinti, PST saatiyle yaklaşık 07:43’te başladı ve ABD-BATI-1 ve ABD-BATI-2 bölgelerini etkiliyor. AWS’nin durum sayfası.

raporlara göre [1, 2, 3], uzun bir çevrimiçi platform ve web sitesi listesini alarak büyük İnternet bağlantısı sorunlarına neden oldu.

AWS mühendisleri, bu kesintinin arkasındaki temel nedeni ele almak için çalışıyor ve bağlantıyı yeniden kurmak için şimdiden adımlar attıklarını söyledi.

AWS durum sayfasında “ABD-BATI-2 Bölgesine İnternet bağlantısının temel nedenini belirledik ve bağlantıyı yeniden kurmak için adımlar attık” yazıyor.

“Son birkaç dakika içinde İnternet bağlantısında bir miktar iyileşme gördük, ancak tam iyileşme için çalışmaya devam ediyoruz.”

Bu AWS kesintisinden etkilenen çevrimiçi hizmetler
Bu AWS kesintisinden etkilenen çevrimiçi hizmetler (Downdetector)

Bu bir hafta sonra gelir başka bir büyük AWS kesintisi Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu kesimindeki insanlar ve şirketler için bağlantı sağlayan ABD-Doğu-1 Bölgesini etkiliyor.

Sonuç olarak, Netflix, Roku ve Amazon Prime üzerinden akış hemen etkilendi. Artık kameralarına bağlanamadıklarını bildiren kullanıcılara göre, halka cihazları da indirildi ve ulaşılamaz hale geldi.

Amazon teslimat çalışanları ayrıca paketleri taramak, teslimat yollarına erişmek veya yaklaşan programları görmek için gereken dahili uygulamalara erişemediklerini söyledi.

AWS’nin daha sonra açıkladığı gibi, bu olaya “ana AWS ağında barındırılan AWS hizmetlerinden birinin kapasitesini ölçeklendirmek için otomatik bir etkinlik” neden oldu ve “dahili ağ ile ağ arasındaki ağ aygıtlarını bunaltan büyük bir bağlantı etkinliği dalgasıyla sonuçlandı. ana AWS ağı.”

Bu kesintiler, takip ettikleri için benzersiz olaylar değildir. diğer birçok benzer olay Kasım 2020’de ABD-Doğu-1 Bölgesini etkileyen büyük ölçekli bir olay da dahil olmak üzere 2011’den beri.

O zamanlar, Amazon’un gerçek zamanlı akış verilerinin işlenmesi için Kinesis hizmetinden sonra çok sayıda site ve çevrimiçi platform çevrimdışı oldu. sorunlar yaşamaya başladı.

Bir yıl önce, Eylül 2019’da, AWS’nin Kuzey Virginia US-EAST-1 veri merkezini vuran bir elektrik kesintisi tüm Amazon müşterileri için veri kaybına neden oldu dosyalarını geri yüklemek için çalışan yedekleri olmayanlar.


15 Aralık 11:27 EST güncellemesi: AWS, US-WEST-1 ve US-WEST-2 bölgelerini etkileyen kesintinin arkasındaki sorunun çözüldüğünü söylüyor.

ABD-BATI-1 Bölgesine İnternet bağlantısını etkileyen sorunu çözdük. Bölge içindeki bağlantı bu olaydan etkilenmedi. Sorun çözüldü ve hizmet normal şekilde çalışıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.