Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Avusturya’daki korsan siteleri yasağı, Cloudflare CDN’lerini yanlışlıkla kaldırdı


internet

Avusturya’da internet servis sağlayıcılarının (İSS’ler) korsan sitelerini engellemeye yönelik bir mahkeme kararına uymasıyla, ciddi tali zararlara yol açan aşırı ve ayrım gözetmeyen engellemeler devam ediyor.

Yasal dava, bir Avusturya mahkemesini ikna eden telif hakkı kuruluşu “LSG – yan telif hakkı algısı GesmbH” tarafından başlatıldı. 14 web sitesini engelle telif hakkı kanunu ihlalleri için.

Bu önlemden kaynaklanan sorun, yasakların telif hakkı yasalarını ihlal etmeyen diğer birçok siteyi destekleyen Cloudflare sunucularına ait belirli IP adreslerine de yayılmasıdır.

Örnekler Etkilenen web siteleri arasında Magenta, Salzburg AG, Preis Zone mağazası, yesss!, Raiffeisen Mobil, SOS Mitmensch ve Hutchison Drei Austria GmbH yer alıyor.

Olarak Avusturya DerStandart Konuyla ilgili bir raporda yorum yapıldığında, sorunun kökü, telif hakkı kuruluşunun, ISP’lerin kimin kullandığını kontrol etmeden yasakladığı IP adreslerinin bir listesini sağlamasıdır.

Anlaşıldığı üzere, liste de dahil Cloudflare’in yasal web sitelerine hizmetler (güvenlik, güvenilirlik, performans) sağlamak için CDN’si için kullandığı en az dokuz IP adresi kümesi.

104.31.16.119
104.26.12.95
172.67.175.231
188.114.97.12
104.21.88.201
188.114.96.12
104.21.69.123
104.21.6.167
104.21.36.27

Aynı çıkışa göre, Cloudflare sorunu onayladı ve etkilenen müşterileri bilgilendirdi.

Şu anda yasaklı adresler listesi revize edildi ve yukarıda listelenen IP’ler artık bunun bir parçası değil.

BleepingComputer, konuyla ilgili bir yorum yapmak için hem Cloudflare hem de fikri mülkiyet koruma firması ile iletişime geçti ve bir yanıt alır almaz bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Bu arada, teknoloji meraklısı Avusturyalı kullanıcılar, VPN araçlarını kullanmanın engelleri aşmaya yardımcı olduğunu keşfetti, ancak bu çözüm tüm kullanıcılar için uygun değil ve çoğu durumda bir fiyat etiketi ile geliyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.