Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Arnavutluk, Temmuz ayındaki siber saldırıdan İran’ı sorumlu tuttu, diplomatik ilişkileri kopardı


Arnavutluk Başbakanı Edi Rama

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin tüm personelinin 24 saat içinde ayrılmalarının istendiğini duyurdu.

Bu karar, İran ile diplomatik ilişkilerin kesilmesinin ardından geldi. Temmuz siber saldırısı Arnavut hükümetinin altyapısını hedef alan İranlı tehdit aktörleri.

Rama, “Derinlemesine soruşturma, ülkemize yönelik siber saldırının İran İslam Cumhuriyeti tarafından saldırıyı gerçekleştiren dört grubun katılımıyla düzenlendiği ve desteklendiğine dair tartışılmaz kanıtlar sağladı.” söz konusu.

“İstenmeyen ancak bizi tamamen zorlayan bu aşırı tepki, kamu hizmetlerini felç etmek, dijital sistemleri silmek ve Devlet kayıtlarını hacklemek, Hükümetin intranet elektronik iletişimini çalmak ve kaos karıştırmakla tehdit eden siber saldırının ciddiyeti ve riski ile tamamen orantılıdır. ve ülkedeki güvensizlik.”

ABD hükümeti ayrıca İran’ı Temmuz ayında Arnavutluk’a saldırmakla suçladı ve ülkenin bir NATO müttefikinin güvenliğini tehdit etmekten sorumlu tutulacağını söyledi.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Adrienne Watson, “ABD, İran’ın NATO Müttefikimiz Arnavutluk’a yönelik siber saldırısını şiddetle kınıyor” dedi. söz konusu Çarşamba günü.

“İran Hükümeti’nin bu pervasız ve sorumsuz siber saldırıyı gerçekleştirdiği ve sonraki hack ve sızdırma operasyonlarından kendisinin sorumlu olduğu sonucuna vardık.

“ABD, bir ABD müttefikinin güvenliğini tehdit eden ve siber uzay için sorunlu bir emsal teşkil eden eylemlerden İran’ı sorumlu tutmak için daha fazla adım atacak.”

Siber saldırılar savaşa yol açabilir

Temmuz 2021’de Başkan Joe Biden, ciddi güvenlik ihlallerine yol açan siber saldırılar konusunda uyardı. gerçek bir atış savaşına yol açabilir

Biden, “Biliyorsunuz, fidye yazılımı saldırıları da dahil olmak üzere siber tehditlerin gerçek dünyada giderek daha fazla hasara ve aksamalara neden olabildiğini gördük” dedi.

“Bunu garanti edemem ve sen de benim kadar bilgilisin, ama bence sonumuz daha muhtemel – eğer bir savaşa girersek, büyük bir güçle gerçek bir silahlı savaşa girersek. , büyük sonuçları olan bir siber ihlalin sonucu olacak.”

Biden’ın sözleri, NATO’nun Haziran ayı ortasında yayınladığı ve siber saldırıların bazı durumlarda “silahlı saldırılarla” karşılaştırılabilir olduğunu söyleyen açıklamasından bir ay sonra geldi.

NATO bildirisinde, “Bir siber saldırının ne zaman 5. Madde’nin uygulanmasına yol açacağına ilişkin bir kararın Kuzey Atlantik Konseyi tarafından duruma göre alınacağını yeniden teyit ediyoruz” deniyor. [PDF].

“Müttefikler, önemli ölçüde kötü niyetli kümülatif siber faaliyetlerin etkisinin, belirli durumlarda silahlı bir saldırı olarak değerlendirilebileceğini kabul ediyor.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.