Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Araştırmacı redaksiyonu ‘tersine çevirir’, pikselli görüntüden kelimeleri çıkarır

Araştırmacı redaksiyonu ‘tersine çevirir’, pikselli görüntüden kelimeleri çıkarır

Görüntüleri yeniden düzenlemek için pikselleştirme mi kullanıyorsunuz? Bu pikseller aslında hiçbir şey gizlemiyor olabilir.

Bir araştırmacı, pikselleştirme tekniği kullanılarak yeniden düzenlenmiş metni nasıl başarılı bir şekilde kurtarabildiğini gösterdi. Ayrıca araştırmacı, herkes tarafından belirsiz, pikselli görüntülerden metni yeniden oluşturmak için kullanılabilecek bir GitHub aracı yayınladı.

Belirsiz pikselleri tersine çevirme

Bu hafta, saldırgan güvenlik firması Bishop Fox’ta Baş Araştırmacı olan Dan Petro, pikselleştirme yöntemiyle yeniden düzenlenmiş bir görüntüden metni nasıl tamamen kurtarabildiğini gösterdi.

Hassas görüntüleri çevrimiçi yayınlarken, pikselleştirme veya bulanıklaştırma, medya kuruluşları ve benzer şekilde araştırmacılar tarafından genellikle bir redaksiyon tekniği olarak kullanılır.

Ancak Petro, gizlemek istediğiniz metnin üzerine alternatif tekniklerle, özellikle pikselleştirmeyle değiştirmek yerine, yalnızca eski güzel opak çubukları yapıştırmanın neden daha güvenli olabileceğini gösteriyor.

Geçen yıl, Jumpsec Labs paylaşılan Aşağıdaki resimde bulunan metni deşifre etmek için herkese açık bir meydan okuma:

Araştırmacıya gönderilen pikselli görüntü
Araştırmacıya gönderilen pikselli görüntü (Piskopos Fox)

“Böyle bir meydan okumayı nasıl reddedebilirim?” Çeşitli pikselleştirme ve gizleme tekniklerini inceledikten sonra bir çözüme ulaşan Petro, diyor.

Ve sihrini uyguladıktan sonra, araştırmacı kendisine gönderilen metni tamamen tersine çevirmeyi başardı. Jumpsec’in isteği üzerine çözümü yalnızca kısmen açıkladı:

kurtarılan metin
Piksellerden düzeltilmemiş metin kurtarıldı – yalnızca ilk 4 karakter gösteriliyor (Piskopos Fox)

“Jumpsec’ten Caleb Herbert’e ulaştım ve tahminimin doğru olduğunu onayladılar!” Petro’yu belirtir.

“Caleb ayrıca benden çözümü açıklamamamı istedi, bu yüzden bunu okursan kendin deneyebilirsin. (Yukarıda bulanık ve bulanık metni okumanın imkanı yok, değil mi?).”

İlginç bir şekilde, Petro’nun kısmen açıklanan çözümü pikselli değil bulanık. Böylece diğerleri, Petro’nun bulanık görüntüsünden kurtaramadan, meydan okumayı kendi yöntemleriyle denemeye ve çözmeye devam edebilir.

Düşük çözünürlüklü görüntüleri ‘geliştirmek’ için benzer çözümler var

İnsanların veya manzaraların pikselli fotoğraflarını geliştirmek için benzer çözümler mevcut olmasına rağmen, şimdiye kadar piyasaya sürülen hiçbir somut gerçek dünya çözümü, pikselli görüntülerde bulunan metnin doğru bir şekilde kurtarılmasını ve aynı anda gürültüyü kesmeyi vaat etmedi.

Google Beyin daha önce “yakınlaştır ve geliştir” kapsamlı araştırmalara dayalı fotoğraflar için işlevsellik [PDF].

google beyin sonuçları
Google Brain, sağlanan düşük çözünürlüklü görüntülerden (solda) görüntüleri (ortada) yeniden yapılandırır.
Sağdaki sütun, pikselleşmeden önceki gerçek görüntüleri gösterir.

gibi mevcut araçlar açıklama araştırmacıya göre, pikselli metin blokları için benzer işlevsellik sağlıyor, ancak gerçek dünya senaryolarında yetersiz kalıyor.

Petro, Jumpsec’in bahsi geçen araştırmasına işaret ederek, “Bu aracın teorisini çok seviyorum ama… belki pratikte istediğiniz kadar iyi çalışmıyor,” diyor.

“Gerçek dünya örneklerinde, küçük varyasyonlar ve vitesleri zorlayan gürültüler almanız olasıdır.”

Depix piksel giderme sonuçları
Metin, pikselli girdiden ikinci satırda Depix tarafından kısmen kurtarıldı (GitHub)

Yeni GitHub aracı, metni piksellerden kurtarır

Araştırmacının Jumpsec’in zorluğunu çözmedeki başarısı, onu Piskopos Fox ile birlikte GitHub’da yeni bir açık kaynak aracı yayınlamaya sevk etti. düzeltici olmayan.

Aşağıdaki bir test çalıştırması, Unredacter’ın orijinal metni bütünüyle ve verilen pikselli girdiden doğru bir şekilde yeniden oluşturduğunu göstermektedir:

Canlı koşu örneği
Piksellenmiş görüntüden orijinal metni tahmin eden Unredacter’ın canlı çalışan örneği (GitHub)

Hassas görüntüleri çevrimiçi yayınlarken, redaksiyon için opak şekiller kullanmanın pikselleştirmeden çok daha fazla güvence sağladığını söylemek yeterlidir.

Petro’nun detaylı araştırma bulguları Piskopos Tilki’sinde açıklanıyor Blog yazısı.

“Sonuç olarak, metni yeniden düzenlemeniz gerektiğinde, tüm metni kaplayan siyah çubuklar kullanın. Asla başka bir şey kullanmayın. Pikselleştirme yok, bulanıklık yok, bulanıklık yok, girdap yok” diye uyarıyor Petro.

Metni yeniden düzenlerken, basit HTML/CSS stili kullanılarak karartılmak yerine bir resim olarak düzenlenmelidir, araştırmacıyı uyarır. Örneğin, metin gövdesininkiyle aynı arka plan rengi kullanılarak maskelenen metin, vurgulanmış.

Araştırmacı, “Harika bir teknik belge hazırladıktan sonra ihtiyacınız olan son şey, güvenli olmayan bir redaksiyon tekniği nedeniyle yanlışlıkla hassas bilgileri sızdırmaktır” diye bitiriyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.