Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Aracı-satıcı taklitçileri, sahte siteleri kullanarak 50 milyon dolar çaldı

Aracı-satıcı taklitçileri, sahte siteleri kullanarak 50 milyon dolar çaldı

Kaliforniyalı bir adam, kendisinin ve diğer dolandırıcıların 2012 ile Ekim 2020 arasında sekiz yıl boyunca düzinelerce yatırımcıdan yaklaşık 50 milyon dolar çekmesine izin veren büyük ölçekli ve uzun süredir devam eden İnternet tabanlı bir dolandırıcılık planındaki rolünü doğruladı.

56 yaşındaki Allen Giltman ve işbirlikçileri, internet üzerinden yatırımcılardan para talep etmek için çeşitli yatırım fırsatlarının (öncelikle mevduat sertifikalarının satın alınması) reklamını yapan dolandırıcı siteler kurdular.

“Sahtekar Web Siteleri, potansiyel kurbanlar için yatırım fırsatlarının çekiciliğini artıran CD’lerde ortalama getiri oranlarından daha yüksek reklamlar yaptı”, mahkeme belgeleri.

“Bazen, sahte web siteleri, gerçek, iyi bilinen ve kamuya açık olarak itibarlı finans kuruluşları tarafından işletilen web sitelerine yakından benzemek üzere tasarlanmıştır; diğer zamanlarda, sahte web siteleri, var olmayan yasal görünen finans kuruluşlarına benzemek üzere tasarlanmıştır.”

“En iyi CD oranları” veya “en yüksek cd oranları” gibi ifadeler de dahil olmak üzere, aramalar için Google ve Microsoft Bing arama sonuçlarındaki reklamlar aracılığıyla sahte yatırım sitelerinin tanıtımını yaptılar.

150 dolandırıcılık sitesi kullanılarak 70 kurban tuzağa düşürüldü

Dolandırıcılar, yatırım fırsatlarına ulaşan mağdurlarla yaptığı görüşmelerde, dolandırıcılık sitelerinde sahtekarlık yaptıkları finans kurumları tarafından istihdam edildiğini iddia eden FINRA broker-satıcılarının kimliğine büründü.

Sahtekarlık planları sırasında, sanal özel ağlar (VPN’ler), web alanlarını kaydetmek için ön ödemeli hediye kartları, hedefleriyle iletişim kurmak için ön ödemeli telefon ve şifreli uygulamalar ve büyük kabloyu açıklamak için sahte faturalar dahil olmak üzere gerçek kimliklerini gizlemek için çeşitli yöntemler kullandılar. kurbanlarından aldıkları transferler.

Adalet Bakanlığı, “Bugüne kadar kolluk kuvvetleri, planın bir parçası olarak oluşturulmuş en az 150 dolandırıcı web sitesi tespit etti” dedi. söz konusu bugün.

“New Jersey de dahil olmak üzere ülke çapında dolandırıcılık planının en az 70 kurbanı toplu olarak yatırım olduğuna inandıkları yaklaşık 50 milyon dolar aktardı.”

Giltman, elektronik dolandırıcılık komplosu suçlamasıyla bugün maksimum 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve menkul kıymet dolandırıcılığı suçlaması maksimum beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Her ikisi de, hangisi daha büyükse, 250.000 ABD Doları para cezası veya suçtan elde edilen brüt kazanç veya kaybın iki katı para cezası ile gelir. Giltman cezasını 10 Mayıs 2022’de alacak.

Kayıtlı brokerleri taklit eden dolandırıcıların uyarıları

Temmuz 2021’de FBI’ın Suç Soruşturma Birimi ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kayıtlı yatırım profesyonellerini taklit eden dolandırıcılara karşı yatırımcıları uyardı Brokerler ve yatırım danışmanları gibi.

“Dolandırıcılar, yatırımcıları dolandırıcılığa çekmek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’na (FINRA) veya bir devlet menkul kıymetler düzenleyicisine kayıtlı olduklarını iddia edebilir veya hatta gerçekte kayıtlı olan gerçek yatırım profesyonellerini taklit edebilir. bu örgütler,” dedi FBI ve SEC.

Temmuz uyarısı takip etti FINRA tarafından verilen benzer dolandırıcılık uyarısı kullanarak komisyoncu sahtekar dolandırıcılığı hakkında aynı hafta aracıları taklit eden kimlik avı siteleri ve üzerinde değişiklik yapılmış SEC veya FINRA kayıt belgeleri.

Yatırımcılara öncelikle yatırım fırsatlarını teşvik edenlerin lisanslı veya kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeleri tavsiye edilir. Investor.gov arama aracını arayın ve firmanın Müşteri İlişkileri Özetinden bağımsız olarak doğrulanmış iletişim bilgilerini kullanarak satıcıya ulaşarak dolandırıcı olmadıklarını onaylayın (CRS formu).

Ayrıca, bir yatırım dolandırıcılığının aşağıdaki uyarı işaretlerini her zaman kontrol etmelidirler:

  • Garantili yüksek yatırım getirisi: Yüksek yatırım getirisi vaatleri – genellikle çok az risk veya hiç risk garantisiyle birlikte – klasik bir dolandırıcılık işaretidir. Her yatırımın riski vardır ve yüksek getiri potansiyeli genellikle artan riskle birlikte gelir.
  • İstenmeyen teklifler: “Gerçek olamayacak kadar iyi” görünen yatırım getirileri elde etmek için istenmeyen teklifler (bunu siz istemediniz ve göndereni tanımıyorsunuz) bir dolandırıcılığın parçası olabilir.
  • Yatırım ödeme yöntemlerinde kırmızı bayraklar: kredi kartları, dijital varlık cüzdanları ve “kripto para birimleri”, banka havaleleri ve çekler.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.