Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Apple ve Google, antitröst faturası nedeniyle yeni başlayanlarla ayrıldı

Apple ve Google, antitröst faturası nedeniyle yeni başlayanlarla ayrıldı

Senato Yargı Komitesi geçişe doğru ilerlerken Big Tech’in tüketiciler üzerindeki kavrayışını gevşetebilecek mevzuat, Big Tech beklendiği gibi çileden çıkar. Hem Apple hem de Google, yeni yasalara karşı kamuoyu önünde mektuplar yazarken, daha küçük teknoloji şirketlerinden oluşan bir koalisyon desteklerini dile getirdi.

Çığlıklar, önerilen iki yasaya yanıt olarak geliyor: Amerikan İnovasyonu ve Çevrimiçi Seçim YasasıBig Tech’in hizmetlerini başkalarına tercih etmesini engelleyen ve Açık Uygulama Pazarları Yasası, uygulama mağazalarında rekabeti teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Apple’ın hükümet işlerinden sorumlu kıdemli direktörü Tim Powderly, bir mektup yazdı. Bloomberg, Senato Yargı Komitesi Başkanı Dick Durbin’e (D-IL), Antitröst Alt Komitesi Başkanı Amy Klobuchar’a (D-MN), panelin Cumhuriyetçi sıralamasında Chuck Grassley’e (R-IA) ve alt komitenin Cumhuriyetçi sıralamasında Mike Lee’ye (R-UT) ), mevzuatı eleştiriyor. Powderly, faturaların, özellikle de Açık Uygulama Piyasaları Yasası’nın, kullanıcıların üçüncü taraf bir kaynaktan uygulama indirme olarak da bilinen uygulamaları yandan yüklemesine izin vereceğinden, App Store’un güvenliğine zarar vereceğini söylüyor. Bu uygulamalar Apple ekosisteminin dışında bulunduğundan, aynı koşullara tabi değildirler. güvenlik ve güvenlik standartları Bu uygulamaların App Store’da bir yer kazanmak için buluşması gerekir.

“Sosyal medya, çocuklara yönelik uzun süredir göz ardı edilen risklere ilişkin bilgi uçuran iddialar ve kritik altyapıyı engelleyen fidye yazılımı saldırıları ile ilgili birçok tartışmaya tanık olan çalkantılı bir yıldan sonra, Kongre’nin gizliliği korumayı çok daha zor hale getirerek yanıt vermesi ironik olurdu. Amerikalıların kişisel cihazlarının güvenliği,” diye yazıyor Powderly. “Ne yazık ki, bu faturaların yapacağı şey bu.”

App Store dışından bir uygulama indirmek onları Apple’ın Uygulama İzleme Şeffaflığı (ATT) politikası, kullanıcıların, uygulamaların izlemesine izin verilen veri türlerini (varsa) seçmesine olanak tanır. Geçen yıl, Apple CEO’su Tim Cook şunları söyledi: yandan yükleme “iPhone’un güvenliğini ve insanları uygulamalar arasında izleme izni almaya zorladığı, gizlilik beslenme etiketlerine ve uygulama izleme şeffaflığına sahip olduğumuz App Store’a yerleştirdiğimiz birçok gizlilik girişimini yok eder.” Apple kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, yan yüklemeye karşı konuştu ayrıca, “güvenliği baltaladığını ve insanların verilerini riske attığını” belirtti.

Şunu da belirtmekte fayda var Apple şu anda yüzde 15 ila 30 komisyon alıyor App Store’dan indirilen uygulamalarda herhangi bir uygulama içi satın alma işleminde. Şirket, geliştiricilerin bu nedenle alternatif ödeme işlemcilerini dahil etmelerini engelliyor, Epic v. Apple davasının arkasındaki hakim mesele. Apple kısa süre önce Hollanda hükümetine boyun eğdi flört uygulaması geliştiricilerinin diğer ödeme seçeneklerini dahil etmesine izin vermek için şirket, bu satın alımlardan yine de bir komisyon alacağını ve bu komisyonun ne kadar olacağı belli olmadığını söylüyor.

kendi yazısında, Google, antitröst yasalarının geçmesi halinde tüketicilere “en iyi” hizmetleri sunamayacağını savunarak “Meclis ve Senato’da tartışılan mevzuata” karşı benzer bir dava açtı. Amerikan İnovasyon ve Çevrimiçi Seçim Yasası, Google’ın kendi hizmetlerine diğerlerinin önünde öncelik vermesini engelleyeceğinden, şirket, kullanıcılar görünüşte öyle olmayan diğer uygulamalar tarafından yönlendirilebileceğinden, tüketicilere en iyi çevrimiçi deneyimi sunamayabileceğini iddia ediyor. Google’ınki kadar iyi.

Şirket, mevzuatın Amerikalılara Google Arama ve Haritalar gibi ürünlerin “daha kötü, daha az alakalı ve daha az yararlı sürümlerini” vererek “ABD teknolojik liderliğine” zarar verebileceğini söylüyor. Google ayrıca, şirketin Güvenli Tarama hizmeti ve Gmail ve Chrome’daki pop-up’ları, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları engelleyen spam filtreleri gibi güvenlik özelliklerini varsayılan olarak uygulamalarına ve hizmetlerine entegre etmesini önleyeceğini iddia ediyor.

“Gizlilik, yapay zeka ve çocuklar ile ailelerin korunması gibi alanlarda teknoloji düzenlemelerini güncellemenin gerçek faydalar sağlayabileceğine inanıyoruz. Ancak ürünlerimizi kırmak bu sorunların hiçbirini çözmez,” diye açıklıyor Google ve Alphabet’in küresel ilişkiler başkanı ve baş hukuk görevlisi Kent Walker. “Bunun yerine, yararlı özellikleri ortadan kaldıracak, insanları yeni gizlilik ve güvenlik risklerine maruz bırakacak ve Amerika’nın teknolojik liderliğini zayıflatacaktır.”

Apple gibi Google da geliştiricilerden uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için yüzde 15 ila 30 arasında komisyon alıyor. Onlarca eyalet şirkete dava açtı geçen yıl, uygulamanın antitröst politikalarını ihlal ettiğini öne sürerek. Epic Games, 2020’de Google’a da dava açtı, şirketin Play Store’daki ödeme kısıtlamalarının bir tekel oluşturduğunu iddia ederek.

Ancak, Apple ve Google’dan biraz daha küçük de olsa, yasaya desteklerini dile getiren başka sesler de var. Wyze, Yelp, DuckDuckGo ve Tor Projesi gibi şirketler, bir mektup gönderdi Başkan Durbin’i çağırdı ve Cumhuriyetçi Grassley’i Amerikan İnovasyon ve Seçim Çevrimiçi Yasasına “evet” oyu vermeye çağırdı. Şirketler, Big Tech’in hakimiyetinin ve “bekçi statüsünün” onları “aslında rekabet etmekten” alıkoyduğunu söylüyor.

“Baskın teknoloji şirketleri şunları yapabilir: bireyleri rakip hizmetlerden uzaklaştırmak için manipülatif tasarım taktikleri kullanabilir; rakiplerin platformda birlikte çalışma yeteneklerini kısıtlamak; şirketlerin kendi hizmetlerinden veya ürünlerinden faydalanmak için kamuya açık olmayan verileri kullanmak; mektupta, kullanıcıların varsayılan ayarlarını veya hizmetlerini değiştirmesini veya uygulamaları kaldırmasını imkansız veya karmaşık hale getiriyor” deniyor. “Bu taktikler sadece rekabete zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda tüketicileri canlı bir pazarın sağlayacağı yenilikçi tekliflerden mahrum bırakıyor.”

Geçen yıl, Meclis Yargı Komitesi, altı benzer antitröst faturası paketini onayladı, hiçbiri kanun haline gelmedi. Senato Yargı Komitesi, bu hafta iki partili Amerikan İnovasyon ve Seçim Çevrimiçi yasasını gözden geçirmeye hazırlanıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.