Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Apple, Kilitleme, Güvenlik Kontrolü güvenlik özelliklerine sahip iOS 16’yı piyasaya sürdü


Elma

Apple, iPhone kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini artıran Kilitleme Modu ve Güvenlik Kontrolü gibi yeni özelliklerle iOS 16’yı bugün piyasaya sürdü.

Şirket, geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığı özel bir etkinlikte duyurdu. iPhone 14yeni iPhone cihazları serisi.

Apple’ın Temmuz ayında söylediği gibi ilk açıkladıKilitleme Modu güvenlik özelliği günlük kullanım için değildir, bunun yerine yüksek riskli bireyleri (örn. insan hakları savunucuları, gazeteciler ve muhalifler) paralı casus yazılımlarla hedeflenen saldırılardan korumak için tasarlanmıştır.

Apple, “iOS 16, iPadOS 16 ve macOS Ventura’da Kilitleme Modunun açılması, cihaz savunmasını daha da sertleştirir ve belirli işlevleri kesin olarak sınırlandırarak, yüksek düzeyde hedeflenmiş paralı casus yazılımlar tarafından potansiyel olarak istismar edilebilecek saldırı yüzeyini keskin bir şekilde azaltır.” Dedi.

Kilitleme Modu açıldığında, devlet destekli saldırganlar tarafından güvenliği ihlal edilmiş Apple cihazlarını izlemek için kullanılan ticari casus yazılımları (NSO Group’un Pegasus’u gibi) engelleyen ek mesajlaşma, web’de gezinme ve bağlantı koruması sağlar.

Çoğu zaman, bu tür saldırılar, web tarayıcılarını veya Facetime ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını hedefleyen sıfır tıklamalı açıklardan yararlanır.

Ancak, Kilitleme Modu etkinleştirildiğinde, bağlantı önizlemeleri gibi casus yazılım yüklemek için kullanılan savunmasız özellikler devre dışı bırakılacağından bunlar otomatik olarak engellenecektir.

Apple Kilitleme Modu
Apple Kilitleme Modu (Apple)

​Casus yazılım saldırılarına karşı savunmak için devre dışı bırakılacak diğer özellikler arasında Apple, görüntülerden farklı mesaj eki türlerini, tam zamanında (JIT) JavaScript derlemesi gibi karmaşık web teknolojilerini, gelen davetler veya hizmet istekleri için çağrılmayan, yapılandırmayı da listeler. profil kurulumu ve MDM birleştirme.

“Kilitleme Modu, kullanıcıları en nadir, en karmaşık saldırılardan bile korumaya yönelik sarsılmaz bağlılığımızı yansıtan çığır açan bir yetenektir.” söz konusu Apple’ın Güvenlik Mühendisliği ve Mimarisi başkanı Ivan Krstić Çarşamba günü.

Apple’ın açıklamasına göre, yeni Güvenlik kontrolü gizlilik aracı, tamamen farklı bir konuya, yani kişisel güvenlikleri aile içi veya yakın partner şiddetine karşı doğrudan tehlikede olan kullanıcı tabanındaki kişileri savunmaya odaklandığından, tamamen farklı bir canavardır.

Daha önce uygulamalara ve diğer kişilere verilen tüm erişimi hemen kaldırarak, konum verileri gibi hassas bilgilere kimlerin erişebileceğini değiştirerek ve hedeflenenlerin hesap güvenliklerini hızla gözden geçirmelerine yardımcı olarak çalışır.

Apple, “Kullanıcıların diğer tüm cihazlarında iCloud’dan kolayca çıkış yapmasına, gizlilik izinlerini sıfırlamasına ve mesajlaşmayı yalnızca ellerindeki cihazla sınırlandırmasına yardımcı olan bir acil durum sıfırlaması içeriyor” dedi.

“Ayrıca, kullanıcıların hangi kişilere ve uygulamalara erişim verdiklerini anlamasına ve yönetmesine yardımcı olur.”

iOS Güvenlik Kontrolü
iOS Güvenlik Kontrolü (Apple)

Bu yeni güvenlik ve gizlilik odaklı iOS 16 özellikler, Apple’ın müşterilerini casus yazılım saldırılarından koruma ve işletim sisteminin gizlilik koruma yeteneklerini artırma yönündeki süregelen çabalarıyla uyumludur.

Örneğin, Apple Pegasus casus yazılım üreticisi NSO Group’a dava açtı Devlet destekli saldırılarda ticari gözetim teknolojisi kullanan Apple kullanıcılarının hedeflenmesi ve casusluk yapılması için Kasım 2021’de.

Şirket ayrıca, Kilitleme Modu savunmalarını geçici olarak çözmek için kullanılabilecek güvenlik hatalarını bulup kapatmaya yardımcı olan güvenlik araştırmacılarına parasal ödüller sağlamak için yeni Apple Güvenlik Ödülü kategorilerini de duyurdu.

Apple, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, “Güvenlik araştırma topluluğundan geri bildirim ve işbirliğini davet etmek için Apple, Kilitleme Modu atlamalarını bulan ve korumalarının iyileştirilmesine yardımcı olan araştırmacıları ödüllendirmek için Apple Güvenlik Ödül programında yeni bir kategori oluşturdu.” Dedi.

“Kilitleme Modundaki bulguları elemek için ödüller, maksimum 2.000.000 $’a kadar iki katına çıkar – sektördeki en yüksek maksimum ödül ödemesi.”

Güncelleme: Apple, iOS 16’yı yayınladıktan sonra başlığı değiştirdi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.