Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Apple, işçilerin toplu gıda zehirlenmesinden sonra grev yapmasının ardından Hindistan’daki iPhone fabrikasını araştırıyor

Apple, işçilerin toplu gıda zehirlenmesinden sonra grev yapmasının ardından Hindistan’daki iPhone fabrikasını araştırıyor

Apple, fabrikadaki kötü çalışma ve yaşam koşullarının işçilerin greve gitmesine neden olmasının ardından Hindistan’daki bir iPhone montaj tesisini araştırmak için bağımsız denetçiler gönderiyor.

Güney Hindistan’daki tesis, uzun süredir Apple ortağı olan Foxconn tarafından işletiliyor. tarafından bir soruşturma Reuters Fabrikada çalışan kadınların son derece zor koşullarda çalıştıkları, kalabalık yurtlarda yerde yatmaya zorlandıkları ve suyu akıtmadan tuvaletleri paylaştığı tespit edildi. Son zamanlarda, bir gıda zehirlenmesi salgını 150 kişiyi hastaneye kaldırarak, işçilerin 18 Aralık’ta fabrikayı greve ve kapatmasına neden oldu.

Buna karşılık Apple, tesisi “denetimli denetime” tabi tuttuğunu söylüyor (ancak şirket bunun Foxconn veya iPhone’larını monte eden işçiler için ne anlama geldiğini söylemedi). Tesis yaklaşık 17.000 kişiyi istihdam ediyor ve Chennai’nin yaklaşık 25 mil (40 km) batısında bulunuyor.

Apple sözcüsü söyledi BBC haberleri: “Foxconn Sriperumbudur’daki gıda güvenliği ve konaklama koşullarıyla ilgili son endişeleri takiben bağımsız denetçiler gönderdik. Çalışanlar için kullanılan bazı uzak yurt konaklama ve yemek odalarının gereksinimlerimizi karşılamadığını tespit ettik ve kapsamlı bir dizi düzeltici önlemin hızla uygulanmasını sağlamak için tedarikçiyle birlikte çalışıyoruz.”

Foxconn, kötü koşullar için özür diledi ve Tamil Nadu eyalet hükümeti tarafından bildirildiği üzere, yaşam alanlarını genişletmek, banyoları iyileştirmek ve içme suyu sağlamak gibi tesislerini iyileştirmeyi kabul etti. Şirket, yakında tesiste çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Haber, aygıtlarının üretimini Çin dışına kaydırırken Apple’ın karşılaştığı zorlukları gösteriyor. Son yıllardaki raporlara göre, iPhone üreticisi Tayvan merkezli Foxconn gibi tedarikçileri üretimi Hindistan ve Vietnam gibi diğer ülkelere taşımaya çağırdı. Bu, Apple’ın imalat işlerini dışarıdan temin ettiği için evde eleştiriyle karşı karşıya kalması ve Çin’de Komünist Partinin sansür ve veri erişimi ile ilgili taleplerine uyması için baskı yapmasıyla ortaya çıkıyor. Üretimi Çin dışına kaydırmak, diğer taraflara Apple üzerinde daha az kaldıraç sağlıyor.

Apple, son derece kârlı aygıtlarının yapımındaki çalışma koşulları nedeniyle defalarca eleştirildi. Özellikle Foxconn’un fabrikaları, çalışma koşulları ve işçi intiharları nedeniyle inceleme altına alındı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.