Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Apple, bu yıl iPhone’ları ve Mac’leri hacklemek için kullanılan sekizinci sıfır gününü düzeltti


Elma

Apple, yılın başından bu yana iPhone ve Mac’lere yönelik saldırılarda kullanılan sekizinci sıfır gün güvenlik açığını gidermek için güvenlik güncellemeleri yayınladı.

İçinde güvenlik tavsiyeleri Pazartesi günü yayınlanan Apple, bu güvenlik açığının “aktif olarak istismar edilmiş olabileceğini” söyleyen raporların farkında olduklarını açıkladı.

Hata (CVE-2022-32917 olarak izlenir), kötü amaçlarla oluşturulmuş uygulamaların çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütmesine izin verebilir.

Anonim bir araştırmacı tarafından Apple’a rapor edildi, şu adreste ele alındı: iOS 15.7 ve iPadOS 15.7, macOS Monterey 12.6ve macOS Büyük Sur 11.7 geliştirilmiş sınır kontrolleri ile.

Etkilenen cihazların tam listesi şunları içerir:

  • iPhone 6s ve üstü, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. nesil ve üstü, iPad mini 4 ve üstü ve iPod touch (7. nesil
  • ve macOS Big Sur 11.7 ve macOS Monterey 12.6 çalıştıran Mac’ler

Apple ayrıca, daha sonra macOS Big Sur 11.7 çalıştıran Mac’ler için başka bir sıfır gün (CVE-2022-32894) için yamaları destekledi. ek güvenlik güncellemeleri yayınlamak 31 Ağustos’ta, eski iPhone’larda ve iPad’lerde çalışan iOS sürümlerinde aynı hatayı gidermek için.

Saldırıları engellemek için iPhone’larınızı ve Mac’lerinizi yamalayın

Apple, bu güvenlik açığından aktif olarak yararlanıldığını açıklasa da, şirket henüz bu saldırılarla ilgili herhangi bir bilgi yayınlamadı.

Apple, bu bilgiyi yayınlamayı reddederek, muhtemelen diğer saldırganlar kendi açıklarını geliştirmeden ve savunmasız iPhone’ları ve Mac’leri hedef alan saldırılarda dağıtmaya başlamadan önce, mümkün olduğunca çok sayıda müşterinin cihazlarına yama yapmasına izin vermek istiyor.

Bu sıfır gün, büyük olasılıkla yalnızca yüksek hedefli saldırılarda kullanılmış olsa da, saldırı girişimlerini engellemek için bu güvenlik güncellemelerini mümkün olan en kısa sürede yüklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Bu, Apple tarafından yılın başından bu yana sabitlenen sekizinci sıfır gün:

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.