Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Apple, AirTag endişeleri arttıkça kişisel güvenlik kılavuzu oluşturuyor

Apple, AirTag endişeleri arttıkça kişisel güvenlik kılavuzu oluşturuyor

Salı günü, Apple sessizce bir Kişisel Güvenlik Kullanım Kılavuzu “Teknolojinin etkin olduğu suistimal, takip veya taciz konusunda endişe duyan veya deneyimleyen herkese” yardım etmek. Kılavuz, bir kişinin paylaşılan bilgilere erişimini ve ayrıca Apple ekosisteminde bulunan kişisel güvenlik özelliklerini kaldırmak isteyen kişilerin seçeneklerinin neler olduğunu anlamalarına yardımcı olan bir kaynak merkezidir. En önemlisi, bir “AirTag ve diğer Find My aksesuarlarıyla güvende kalın” sayfasında, giderek artan sayıda insanın cihazlarla takip edilme konusunda öne çıktığı bir zamanda.

Belirtildiği gibi 9to5Mac, hub çoğunlukla yeniden paketleniyor bir veri gizliliği kılavuzu bu ilk kez yaklaşık bir yıl önce yayınlandı. Genel olarak, insanların bilgilerini güvende tutmalarına veya güvenliklerinin tehdit edilmesi durumunda ne yapacaklarını bulmalarına yardımcı olmak için kolay erişilebilir bir kaynak oluşturmak iyi bir şeydir. Hub bir bölüme ayrılmıştır giriş açıklayıcı, ” adlı bir bölümgözden geçir ve harekete geç”, kişisel güvenlik kontrol listeleri ve mevcut güvenlik ve gizlilik araçlarının bir listesi. AirTag güvenliğinin yanı sıra kılavuz, bilinmeyen oturum açma girişimlerini engelleme, iCloud’da verilerin nasıl güvenli bir şekilde saklanacağı, Touch ve FaceID’nin nasıl kurulacağı ve başkalarının konumunuzu nasıl görebileceğini kontrol etme gibi sorunları da ele alıyor.

Kılavuz yardımcı olsa da, zamanlaması şaşırtıcı değildir. Dahil olmak üzere çeşitli satış noktaları CNBC, BBC haberleri, Gardiyan, ve New York Times, son birkaç hafta içinde, bilinmeyen bir AirTag tarafından izlendikleri uyarılarını alan birden çok kullanıcı örneğini ayrıntılandıran hikayeler yayınladık. Diğerleri kişisel deneyimlerini doğrudan sosyal medyada paylaştı angeldorks.edge95/video/7033117374861577477">TikTok gibive Ocak ayının başlarında, spor resimli Model Brooks Nader kendi deneyimini paylaştı Instagram Hikayelerinde.

Ne zaman Hava Etiketleri Nisan 2021’de piyasaya sürülen Apple, cihazların yerleşik casusluk önleme önlemlerine sahip olduğunu vurguladı. Buna, zamanla bir AirTag’in onlarla birlikte hareket ettiği tespit edildiğinde iPhone’lara gönderilen bildirimler ve sesli uyarılar dahildir. Ancak, bazıları yorumcular ağır şekilde eleştirilen Özellikle AirTag’lerin sesli bir uyarı çalması için başlangıçta üç gün sürdüğü için önlemler yetersizdi. elma sonra değiştirdi sahibinin iPhone’undan ayrıldıktan sonra sekiz ila 24 saat arasında rastgele bir süreye kadar. Apple ayrıca yakın zamanda Tracker Detect uygulamasını yayınladı. Android kullanıcılarının istenmeyen AirTag’leri taramasına yardımcı olun onların çevresinde. Pennsylvania Eyalet Temsilcisi John Galloway ayrıca önerilen mevzuat AirTag’lerin kayıp eşyaları bulmaktan başka bir şey için kullanılmasını yasaklamak.

Apple’ın Kişisel Güvenlik Kullanım Kılavuzundaki AirTag güvenlik makalesi oldukça basittir. Find My ağındaki Bluetooth tanımlayıcılarının nasıl sıklıkla değiştirildiğine, takip önleme önlemlerinin neler olduğuna dair basit bir özet verir. bir AirTag uyarısı duyarsanız veya bir bildirim alırsanız ne yapmalısınız?ve Android’de AirTag’lerin nasıl kontrol edileceği. Amaç, öğenin kaybolup kaybolmadığını belirlemek, AirTag’i bulmak için bir ses çalmak ve bir kullanıcının güvenliğinin risk altında olduğunu hissetmesi durumunda yerel kolluk kuvvetlerine haber vermektir. Bununla birlikte, son raporların ortak bir teması, bildirim almasına rağmen, polisin kurbanlara nasıl yardım edileceğinden habersiz olması ve sinsi AirTag’leri bulma girişimlerinin her zaman başarılı olmamasıdır.

Bununla birlikte, kılavuz önemli bir hatırlatma yapar: Doğru yazılımı çalıştıran uyumlu bir cihazınız yoksa bu uyarıları hiç alamayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, cihazınızın en az iOS veya iPad OS 14.5’e güncellenmesi gerekir. Neyse ki, bu şu anda desteklenen Apple cihazlarının çoğunu kapsıyor olsa da, herkes ürün yazılımlarını güncel tutmak konusunda gayretli değil. Emin değilseniz, yapabilirsiniz burayı kontrol et cihazınızın uyumlu olup olmadığını görmek için Ayrıca, iOS ve iPad OS’nin en son sürümünü çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.