Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

AppCache kaldırma için hazırlanıyor

AppCache kaldırma için hazırlanıyor

Takipte Kalmak önceki duyurulariçin destek Uygulama Önbelleği Chrome ve diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan kaldırılacaktır. Geliştiricileri daha fazla beklemek yerine AppCache’ten hemen çıkmaları için teşvik ediyoruz.

servis çalışanlarımevcut tarayıcılarda yaygın olarak desteklenen , AppCache’in sunduğu çevrimdışı deneyimi sağlamaya bir alternatif sunar. Görmek Geçiş stratejileri.

Zaman çizelgesi #

Son değişiklikler Chrome yayın planına uyması, bu adımlardan bazılarının zamanlamasının değişebileceği anlamına gelir. Bu zaman çizelgesini güncel tutmaya çalışacağız, ancak bu noktada lütfen belirli kilometre taşlarını beklemek yerine mümkün olan en kısa sürede AppCache’den geçiş yapın.

“Kullanımdan kaldırılmış” bir özellik hâlâ mevcuttur, ancak kullanımdan caydırıcı uyarı mesajlarını günlüğe kaydeder. Tarayıcıda artık “kaldırılan” bir özellik yok.

Menşe denemesi #

Zaman çizelgesi, kaldırılması için yaklaşan iki kilometre taşını listeler. Chrome 85’ten itibaren, AppCache artık varsayılan olarak Chrome’da kullanılamayacaktır. AppCache’ten geçiş yapmak için ek süreye ihtiyaç duyan geliştiriciler şunları yapabilir: üye olmak bir “ters” için köken denemesi Web uygulamaları için AppCache’in kullanılabilirliğini genişletmek için. Origin deneme sürümü Chrome 84’te başlayacak (Chrome 85’teki varsayılan kaldırma işleminden önce) ve 5 Ekim 2021’e (kabaca Chrome 95) kadar etkin olacaktır. Bu noktada AppCache, Origin denemesine kaydolanlar da dahil olmak üzere herkes için tamamen kaldırılacak.

“Ters” menşe denemesine katılmak için:

 1. jeton iste kökenin için.
 2. Jetonu HTML sayfalarınıza ekleyin. Var iki yol bunu yapmak için:
  • ekle origin-trial &LTmeta> her sayfanın başına etiketleyin. Örneğin: &LTmeta http-equiv="origin-trial" content="TOKEN_GOES_HERE">
  • Alternatif olarak, sunucunuzu aşağıdakileri içeren yanıtları döndürecek şekilde yapılandırın: Origin-Trial HTTP başlığı. Ortaya çıkan yanıt üstbilgisi şöyle görünmelidir: Origin-Trial: TOKEN_GOES_HERE
 3. Aynı belirteci AppCache bildirimlerinize ekleyin. Bunu, manifest dosyanızdaki yeni bir alan aracılığıyla şu biçimde yapın:
  ORIGIN-TRIAL:
  TOKEN_GOES_HERE

  (Arada yeni bir satır olması gerekir ORIGIN-TRIAL ve jetonunuz.)

Her ikisine de doğru Origin deneme belirteçlerini eklemeyi gösteren aşağıda gömülü örnek bir proje görebilirsiniz. index.html Ve manifest.appcache Dosyalar.

Jetonlara neden birden çok yerde ihtiyaç duyulur? #

bu aynı köken deneme jetonu ilişkili olması gerekir:

 • Tüm HTML sayfalarınız AppCache kullanan.
 • Tüm AppCache bildirimleriniz aracılığıyla ORIGIN-TRIAL tezahür alanı.

Geçmişte Origin denemelerine katıldıysanız, belirteci yalnızca HTML sayfalarınıza eklemiş olabilirsiniz. AppCache “reverse” Origin denemesi, AppCache bildirimlerinizin her biriyle bir belirteci ilişkilendirmeniz gerektiğinden özeldir.

Origin deneme belirtecini HTML sayfalarınıza eklemek, window.applicationCache web uygulamalarınızın içinden arayüz. Bir belirteçle ilişkilendirilmemiş sayfalar kullanamaz window.applicationCache Yöntemler ve olaylar. Belirteci olmayan sayfalar da AppCache’den kaynak yükleyemez. Chrome 85’ten başlayarak, AppCache yokmuş gibi davranacaklar.

Kaynak deneme jetonunu AppCache bildirimlerinize eklemek, her bildirimin hala geçerli olduğunu gösterir. Chrome 85’ten başlayarak, ORIGIN-TRIAL alan hatalı biçimlendirilmiş olarak ele alınacak ve manifest içindeki kurallar yoksayılacaktır.

Origin deneme dağıtım zamanlaması ve lojistiği #

“Ters” başlangıç ​​denemesi resmi olarak Chrome 84 ile başlasa da, şunları yapabilirsiniz: üye olmak Origin denemesi için bugün ve belirteçleri HTML ve AppCache bildirimlerinize ekleyin. Web uygulamanızın kitlesi kademeli olarak Chrome 84’e geçtikçe, önceden eklediğiniz belirteçler geçerli olacaktır.

AppCache bildiriminize bir belirteç ekledikten sonra şu adresi ziyaret edin: about://appcache-internals yerel Chrome örneğinizin (sürüm 84 veya üstü), başlangıç ​​deneme belirtecini bildiriminizin önbelleğe alınmış girişleriyle doğru şekilde ilişkilendirdiğini doğrulamak için. Menşe denemeniz tanınırsa, şunun olduğu bir alan görmelisiniz: Token Expires: Tue Apr 06 2021... bildiriminizle ilişkili o sayfada:

Çıkarmadan önce test etme #

Mümkün olan en kısa sürede AppCache’den geçiş yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Web uygulamalarınızda AppCache’in kaldırılmasını test etmek istiyorsanız, about://flags/#app-cache bayrak kaldırılmasını simüle etmek için. Bu bayrak, Chrome 84’ten itibaren kullanılabilir.

Geçiş stratejileri #

Hizmet çalışanları, hangi mevcut tarayıcılarda yaygın olarak desteklenirAppCache tarafından sağlanan çevrimdışı deneyime bir alternatif sunar.

Biz sağladık çoklu doldurma AppCache arabiriminin tamamını çoğaltmasa da, AppCache’in bazı işlevlerini çoğaltmak için bir hizmet çalışanı kullanan. Özellikle, aşağıdakiler için bir yedek sağlamaz. window.applicationCache arayüz veya ilgili AppCache olayları.

Daha karmaşık durumlar için, kütüphaneler gibi çalışma kutusu web uygulamanız için modern bir hizmet çalışanı oluşturmanın kolay bir yolunu sunar.

Hizmet çalışanları ve AppCache birbirini dışlar #

Geçiş stratejiniz üzerinde çalışırken, Chrome’un bir hizmet çalışanının kontrolünde yüklenen tüm sayfalarda AppCache işlevini devre dışı bırakacağını lütfen unutmayın. Diğer bir deyişle, belirli bir sayfayı kontrol eden bir hizmet çalışanını devreye alır almaz, artık o sayfada AppCache kullanamazsınız.

Bu nedenle, servis çalışanlarına parça parça geçiş yapmaya çalışmamanızı öneririz. Önbelleğe alma mantığınızın yalnızca bir kısmını içeren bir hizmet çalışanı dağıtmak hata olur. “Boşlukları doldurmak” için AppCache’e geri dönemezsiniz.

Benzer şekilde, AppCache’i kaldırmadan önce bir hizmet çalışanı dağıtırsanız ve ardından önceki AppCache uygulamanıza geri dönmeniz gerektiğini keşfederseniz, şunları yaptığınızdan emin olmanız gerekir: kaydını sil o servis elemanı Belirli bir sayfa kapsamında kayıtlı bir hizmet çalışanı olduğu sürece, AppCache kullanılmayacaktır.

Platformlar arası hikaye #

AppCache’i kaldırma planları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, belirli bir tarayıcı satıcısıyla görüşmenizi öneririz.

Tüm platformlarda Firefox #

Firefox kullanımdan kaldırıldı AppCache 44. sürümde (Eylül 2015) ve kaldırıldı Eylül 2019 itibariyle Beta ve Nightly sürümlerinde destek.

iOS ve macOS’ta Safari #

Safari kullanımdan kaldırıldı 2018’in başlarında AppCache.

iOS’ta Chrome #

iOS için Chrome, diğer platformlardaki Chrome’dan farklı bir tarayıcı motoru kullandığı için özel bir durumdur: WKWeb Görünümü. Hizmet çalışanları şu anda WKWebView kullanan iOS uygulamalarında desteklenmemektedir ve Chrome’un AppCache kaldırma duyurusu, iOS için Chrome’da AppCache kullanılabilirliği. Web uygulamanızın önemli bir iOS için Chrome kitlesine sahip olduğunu biliyorsanız lütfen bunu aklınızda bulundurun.

Android Web Görünümleri #

Android uygulamalarının bazı geliştiricileri Chrome kullanıyor Web Görünümü web içeriğini görüntülemek için ve ayrıca AppCache kullanabilir. Ancak, bir WebView için kaynak denemesini etkinleştirmek mümkün değildir. Bunun ışığında, Chrome WebView, Chrome 90’da beklenen son kaldırma işlemi gerçekleşene kadar AppCache’i kaynak denemesi olmadan destekleyecektir.

Daha fazla bilgi edin #

AppCache’den hizmet çalışanlarına geçiş yapan geliştiriciler için bazı kaynakları burada bulabilirsiniz.

Nesne #

Aletler #

Yardım almak #

Belirli bir aracı kullanırken bir sorunla karşılaşırsanız GitHub deposunda bir sorun açın.

AppCache’den geçiş hakkında genel bir soru sorabilirsiniz. Yığın Taşmasıetiketini kullanarak html5-appcache.

Chrome’un AppCache kaldırmasıyla ilgili bir hatayla karşılaşırsanız, lütfen onu rapor et Chromium sorun izleyiciyi kullanarak.

Temel alınan kahraman görseli Smithsonian Enstitüsü Arşivleri, Acc. 11-007, Kutu 020, Resim No. MNH-4477.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.